شناسه : 35793769
خطیب نماز جمعه هرات:


جعفری مقاومت را رمز موفقیت کشور در همه عرصه هاست دانست و تصریح کرد: همه تحریم‌ها و فشارهایی که دشمنان بر نظام اسلامی می‌آورند به دلیل ضعف آن‌ها در برابر ملت ایران است.

به گزارش طنین خاتم؛ خطیب نماز جمعه هرات در خطبه های این هفته خود نمازگزاران را به رعایت تقوا الهی توصیه و سفارش کرد.

حجت الاسلام محمد علی جعفری به بیان نامه 47 نهج البلاغه پرداخت و اظهار داشت: حضرت علی (ع) در این نامه به امام حسن (ع)و حسین (ع)فرمودند: شما را به ترس از خدا سفارش مى کنم، به دنیا پرستى روى نیاورید، گر چه به سراغ شما آید، و بر آنچه از دنیا از دست مى دهید اندوهناک مباشید، حق را بگویید، و براى پاداش الهى عمل کنید و دشمن ستمگر و یاور ستمدیده باشید. شما را، و تمام فرزندان و خاندانم را، و کسانى را که این وصیّت به آنها مى رسد، به ترس از خدا، و نظم در امور زندگى، و ایجاد صلح و آشتى در میانتان سفارش مى کنم.

جعفری به 23ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه (س) به شهر قم اشاره و عنوان کرد: این بانوی گرامی در حرکت تاریخی و پیام‌آور خود، ولایتمداری و پیروی از مکتب حق اهل بیت(ع) را به اثبات رساند.

وی افزود: دختران ایرانی علی الخصوص مسلمانان در موارد بسیاری از جمله عفاف، پاکدامنی، حجاب،خشوع و خضوع باید حضرت معصومه را الگوی خود قرار دهند.

امام جمعه هرات با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین نظام، میهمانان شرکت‌کننده در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی اظهار داشت: رهبری در این دیدار گفتند: انقلاب اسلامی به‌عنوان یک الگو، به برکت ۴۰ سال مقاومت و ایستادگی ملت ایران اکنون به شجره‌ی طیبه و تناوری تبدیل شده است که تهدیدها و حرکات خباثت‌آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی همچون گذشته تأثیری نخواهد داشت و قطعاً با شکست مواجه خواهد شد.

وی شکست های متعدد رژیم صهیونیستی در جنگ های ۳۳ روزه، ۲۲ روزه و ۸ روزه را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: صهیونیست ها هفته قبل تنها ۲ روز در برابر مقاومت مردم فلسطین تاب تحمل آوردند، این یعنی آن ها از همیشه ضعیف تر و کم تحمل تر شدند و این ثمره مقاومت و مجاهدت فلسطینی ها است.

جعفری مقاومت را رمز موفقیت کشور در همه عرصه هاست دانست و تصریح کرد: همه تحریم‌ها و فشارهایی که دشمنان بر نظام اسلامی می‌آورند به دلیل ضعف آن‌ها در برابر ملت ایران است.

خطیب نماز جمعه هرات در ادامه  با بیان اینکه ترامپ در اظهارنظری سخیف ملت ایران را ملتی تروریست خطاب کرد، گفت: شما تروریست و تروریستپرور هستید و سابقه 250 ساله آمریکا نشان داده است که کدام کشور همواره در حال جنگ است و با حمایت از تروریست ها به ملت های جهان ظلم و ستم روا داشته است.

وی افزود: توهین ترامپ ناشی ناتوانی آنان در مقابل جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام جعفری در پایان یاد و خاطره شهید مدرس را گرامیداشت و خاطر نشان کرد: مدرس نماینده ای شجاع و مجاهد بود که توانست در مقابل دشمنان ایستادگی و از حق ملت دفاع کند و امروزه نیز مجلس ما به چنین نمایندگانی شجاع و مدبر نیاز دارد.

 

 

 

 

 




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.