شناسه : 10283737
مردم یزد در تجمع بزرگ میدان امیرچخماق؛

مسئولین بدانید، بعد از شهدا ما مسئولیم/حرف های «مادر شهید عظیمی» و اشک مردم یزد


مردم مؤمن و ولایت مدار یزد هم اکنون با تجمع در میدان امیر چخماق یزد خواهان خاک سپاری شهدای گمنام در موقعیت اصلی میدان امیر چخماق شدند.

به گزارش طنین خاتم به نقل از یزد رسا، مردم مؤمن و ولایت مدار یزد هم اکنون با تجمع در میدان امیر چخماق یزد خواهان خاک سپاری شهدای گمنام در موقعیت اصلی میدان امیر چخماق شدند.

مردم با شعارهایی چون «این حکایت همچنان باقی است» «شهدا شرمنده ایم» «سنگ مسئولین برسینه شهدا» «مسئولین بدانید بعد از شهدا ما مسئولیم» نارضایتی خود را نسبت به تصمیم شورای تأمین استان برای خاک سپاری شهدا در ضلع شرقی میدان امیرچخماق اعلام کردند.

همچنین مادر شهید عظیمی در این تجمع با بیان اینکه ن فرزند خود را به جبهه فرستادم تا همیشه با افتخار نامش برده شود گفت: امروز شاهد هستم که همسنگران پسرم اینگونه غریب هستند.

این مادر شهید در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: مادران با هزار امید فرزندان خود را به سربازی می فرستند و همیشه لحظه شماری می کنند که برگردند و مادران شهید همیشه در انتظار فرزندان خود هستند، امروز 8 فرزند مهمان هستند که از سربازی برگشتند و چشم و چراغ مادران شهدا شدند نباید غریب وار از آن ها پذیرایی کرد.

در حالی که مادر شهید عظیمی در حال سخنرانی بود حضار در تجمع از صحبت های این مادر اشک ریختند...

جوانان پرشور یزدی با در دست داشتن پلاکارد که روی آن ها نوشته شده «حسینیه ایران جایی برای پیروانش ندارد»«شهر در شور و شوق مهمانی 8 یار شهید آوردند» خواهان دفن این شهدا در مکان اصلی میدان امیر چخماق شدند.

در این تجمع ضمن قرائت استفتاء مقام معظم رهبری در خصوص دفن شهدای گمنام در میدان امیر چخماق، مردم شهید پرور در کنار پیکر 2 شهید گمنام به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

بعد از اقامه نماز مغرب حجت الاسلام سید یحیی نجم الهدی که امامت نماز را بر عهده داشت گفت: کسانی افراطی و سلبی عمل می کند و جزو این جمع نیستند می گویند شأن شهدا در میدان امیرچخماق اینجا نیست اما باید گفت شان شهدا درحد خرابه(ضلع شرقی میدان امیر چخماق) هم نیست!

وی ادامه داد: مردم و جوانان حزب اللهی برخورد سلیقه ای نکند و اگر نظری درخصوص خاکسپاری این شهدا عزیز دارند با مسئولین جمع هماهنگ باشند تا با همفکری مسئل را به پیش ببریم.


بعد از نماز مغرب و عشاء حجت الاسلام جلالیان با ایراد سخنرانی کوتاهی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب هر کسی به هر دلیلی تفرقه ایجاد کند دارد در زمین دشمن بازی می کند!

 

بنده همین الان اختیار این را دارم که شهدا را همین جا دفن کنم؛ اما هرگز برخورد چکشی نمی کنیم و صبر می کنیم در موعد خودش شهدا را دفن خواهیم کرد .
 

گفتنی است8 شهید گمنام امشب مهمان شهدای گمنام خلدبرین خواهند بود و مردم یزد رأس ساعت 23 با به عزاداری خواهند پرداخت.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.