شناسه : 13168666
توسط یک مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی؛

مرگ دو مادر یزدی بر اثر زایمان تأیید شد/علت مرگ در دست بررسی


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد مرگ اخیر دو مادر بر اثر زایمان در دو بیمارستان یزد تأیید کرد و گفت: علت مرگ این دو مادر توسط تیم کارشناسی در دست بررسی است.

به گزارش طنین خاتم معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد به مرگ اخیر دو مادر بر اثر زایمان در دو بیمارستان یزد اشاره کرد و گفت: علت مرگ این دو مادر توسط تیم کارشناسی در دست بررسی است.

دکتر علی دهقان افزود: نتیجه نهایی علت مرگ و میر این دو مادر توسط سازمان نظام پزشکی و پزشکی قانونی اعلام خواهد شد و در صورت کوتاهی با مسببان آن برخورد می شود.

دهقان اظهار داشت: اگر یک مورد مرگ و میر مادر بر اثر زایمان اتفاق بیفتد تیم های کارشناسی موضوع را بررسی تا علت مرگ مشخص شود.

وی در مصاحبه با ایرنا از رسانه ها خواست به این گونه اخبار دامن نزنند و آرامش روانی جامعه را به هم نزنند بلکه باید اینگونه مسائل توسط کارشناسان و تیم پزشکی بررسی شود.

وی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در ادامه  از کاهش 50 درصدی مرگ و میر های ناشی از زایمان در این استان در سال گذشته در مقایسه با سال قبل از آن خبر داد.


به گفته وی در سال 93، 28 هزار مورد زایمان در استان یزد انجام شد که 14هزارو و 706 مورد آن زایمان طبیعی و بقیه سزارین بوده است.

این مسوول افزود: همچنین امسال چهار هزارو 300 زایمان در استان صورت گرفت که دو هزارو 600 مورد آن طبیعی و بقیه سزارین بوده است.

وی با بیان اینکه از گذشته تاکنون زایمان با یکسری خطراتی روبرو بوده افزود: وزارت بهداشت بر کاهش مرگ و میر مادران تاکید دارد.

وی اضافه کرد: میزان مرگ و میر مادران در هر کشوری جزو شاخص های بهداشتی و درمانی هر کشور است و طبق نظام نامه ای که در تمام دانشگاهها است هر مرگ و میر مادری در هر نقطه از کشور مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

 

 

lمنبع: یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.