شناسه : 12559373
گفتگویی خواندنی با رئیس شورای اسلامی شهرستان خاتم؛

مرزسیاسی مشترک خاتم باکرمان وفارس عامل مشکلات دامداران منطقه/دلم می‌سوزد کارهایمان فراموش شود!


از زمانی که رئیس شورای اسلامی شهرستان شدم یک لحظه گوشی همراهم خاموش نبود و همیشه جوابگوی مردم بودم و خودم را خدمتگزار آنان میدانم .

به مناسبت  نهم اردیبهشت روز شورای اسلامی شهر و روستا  پایگاه اطلاع رسانی طنین خاتم مصاحبه ای داشته است با رئیس شورای شهرستان آقای کرامت تیموری که خواندنش خالی از لطف نیست .

اعضای شورای اسلامی شهر روزانه چند ساعت برای پیگیری مسائل مربوط به مردم وقت گذاشته اند ؟

نهم اردیبهشت (روز شوراها) را به خدمت تمامی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا تبریک عرض می گویم و امیدوارم رسالت سنگینی که برعهده دارند ، همواره موفق باشند.

اعضای شورای اسلامی شهر هرات هفته ای یکبار (بجز جلسات فوق العاده ) در محل شهرداری جلسه ای پیرامون مشکلات برگزار می کنند و اعضا در جلسه به بررسی  مشکلات مردم می پردازند  می توان گفت ساعتی خاصی ندارد  و شاید حل یک مشکل تمام شبانه روز وقت گیر باشد . .

چقدر با مدیران استانی و کشوری جهت پیگیری مشکلات شهرستان ارتباط برقرار کردید ؟

شهرستان خاتم در جنوب استان با دو استان فارس و کرمان هم مرز است و این هم مرزی مشکلاتی را برای شهرستان به وجود آورده است و مهمترین آن مرز سیاسی شهرستان است  .

 شهرستان خاتم با دو  شهرستان شهربابک (کرمان )و  سرچهان (استان فارس) مرز سیاسی دارد و این مرز سیاسی  مشکلاتی  برای دامداران و مرتع داران خاتم که در این محدوده زندگی می کنند به وجود آورده است و  به دلیل عدم همکاری منابع طبیعی این دو استان با شهرستان این مشکلات دوبرابر شده است  و به نوعی در حق مردم شهرستان اجحاف شده است .

اعضای شورای اسلامی شهرستان برای پیگیری این موضوع جلساتی با مقامات استانی داشته است و بنده شخصا با مدیر جهاد کشاورزی جلسه ای خصوصی داشته ام و به طور جد دنبال این موضوع هستیم .

همچنین برای احداث پارک بانوان و تجهیز وسایل مورد نیاز شهرداری شهرستان، با محمد امامي امين معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور دیدار داشتیم و وی مبلغ 350 میلیون به این موارد اختصاص دادند .

 

برنامه شورا و شهرداری در سال جدید چیست ؟

با جلسه ای که با فرماندار خاتم داشته ایم قرار شد که برنامه ها حول محور توسعه و آبادنی شهرستان باشد  و سعی داریم این رشد در سال جدید 1/5 برابر باشد .

 

بزرگترین کارهای که در دوسال فعالیت شوراها در شهرستان انجام شد و تاحدودی رضایت مردم را به همراه داشت ؟

پروژه بزرگ آزادسازی خیابان های هرات ، نصب تیرهای برق در مسیر نهر مسیح  که به زیباسازی  و روشنایی شهر کمک کرد ،ایجاد فضای سبز، لوله کشی بلوار پیامبر اعظم(ص)  ، درختکاری بلوار خلیج فارس، تجهیز وسایل بازی پارک ولی عصر (عج) هرات ، بازسازی میدان عدالت( دادگستری ) و  .....

 

شعار شما در انتحابات دو سال پیش چه بود و چقدر به آن عمل کردید ؟

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم        موجیم که آسودگی ما عدم ماست

 

بنده در زمان انتخابات در سخنرانی و مجالس از زیبایی شهر صحبت کردم و همیشه این مقوله را در اولویت کارهام قرار دادم و تا به امروز در این مورد کوتاهی نکردم .

دومین چیز صداقت بود و سعی کردم تا به امروز به مردم دروغ نگویم و اگر کاری و خواسته ای از طرف همهشریان داده می شد اگر  توان انجام آن را نمی دیدم به طور صریح و با ذکر دلیل بیان می کردم

از زمانی که رئیس شورای اسلامی شهرستان شدم یک لحظه گوشی همراهم خاموش نبود و همیشه جوابگوی مردم بودم و خودم را خدمتگزار مردم میدانم .

 

در این دوسال  فعالیت در شورای اسلامی شهرستان از سخن یا حرفی ناراحت شدید ؟

من وقتی به عنوان کاندید شورا شدم خودم را برای همه چیز آماده کردم و هدفم را خدمت به مردم شهرم عنوان کردم و در همه سخنرانی قبل از انتخابم گفتم برای خدمتگزاری آمده ام وقتی هم که منتخب مردم شدم فقط در جهت جلب رضایت مردم و حل مشکلات قدم برداشتم و جز این چیزی نبوده است .

ولی دلم می سوزد روزی مردم همه کارها را فراموش کنند

شما به عنوان رئیس شورای اسلامی شهرستان فکر می کنید اعضا شورای شهر چقدر می توانند در  جهت پیشبرد اهداف شهر تاثیرگذار باشند ؟  

با توجه به اینکه  ترکیب شورای شهر  متشکل از چهره هایی شاخص و مصمم به خدمت هستند به حمد الله این مهم میتواند جهت پیشبرد اهداف شهر تاثیرگذار باشندو بنده  به این مسأله خوش‌بین هستم با اعتقاد به انسجامی که وجود دارد این روند به نحو احسن جلو خواهد رفت و شاهد رشد و شکوفایی شهر عزیزمان  خواهیم بود.

 

حقوق و دریافتی شما از سمت شورا چقدر است؟

چهار ماه،  یک میلیون تومان

و حال سخن پایانی شما ؟

بنده از شما در پایگاه خبری سایت طنین خاتم  تشکر می‌کنم و از همه خواهش دارم ما را در تصدی خدمت در پست شورا  یاری کنید تا بتوانیم تاثیرگذار باشیم، ، همه مردم باید شهر را از خودشان بدانند و در رفع مشکلات خودشان را مسئول بدانند. اگر همه با هم باشیم این اتفاق خواهد افتاد. و دعا کنید که بتوانیم در این وظیفه خطیری که بر عهده ماست موفق باشیم و بتوانیم رضایت مردم که گرو رضایت الهی می باشد را فراهم نماییم

و همچنین  امیدوارم در پایان دومین سال فعالیت شوراها مردم از انتخابشان پشیمان نشده باشند و این خواهش را دارم که همیشه در انتخابات شرکت و این را بدانند که تک تک آرای آنان می تواند در جهت منافع شان و خواسته هایشان تاثیر داشته باشد


رای شما
میانگین (6 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.