شناسه : 11411094
حواشی هفتمین نمایشگاه کتاب یزد؛

مدیرکل صداوسیمای یزد به چه کتاب هایی علاقه دارد؟!


اطلاع از سلایق و علایق بزرگان، مسئولین و افراد معروف همواره برای عموم مردم جذاب بوده و هست. شاید دوست داشته باشید بدانید مدیرکل جدید صدا و سیمای یزد به چه کتاب هایی علاقه دارد.

به گزارش طنین خاتم به نقل از عصر فرهنگ، قرار بود روز گذشته راس ساعت 9:30 مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه کتاب یزد در محل نمایشگاه های دائمی استان یزد برگزار شود. فارغ از حواشی و برنامه های سوال برانگیزی که حول نمایشگاه امسال شکل گرفته است، خوشحال از این رویداد مثبت قبل از ساعت مقرر در محل موعود حاضر شدیم. غافل از اینکه ظاهراً هیچ برنامه ای قرار نیست طبق برنامه پیش رود!

 

ولی خب از آنجا که یکی از اساتید بزرگ پیشنهاد داده بود که به جای این همه انتقاد کمی هم نیمه پر لیوان را ببین، سعی کردم از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را ببرم و تا شروع برنامه گشتی در غرفه های کتاب بزنم.

 

در اثنا این استفاده بهینه از وقت، چهره آشنای یک مسئول نظرم را به خود جلب کرد. در فضای سرد سالن نمایشگاه لبخند گرم مدیر کل جدید صدا و سیمای یزد دکتر احمد پهلوانیان از دور هم مشخص بود. جلو رفتم تا هم سلامی به سکاندار جدید صدا و سیمای یزد کرده باشم و هم به فراخور موقعیت پیش آمده سوالی از علایق دکتر پهلوانیان داشته باشم.

 

دکتر در نمایشگاه دنبال کتاب خاصی هستید؟
بنده علاقه خاصی به فلسفه و عرفان اسلامی دارم، البته از کتاب های رمان و داستان هم استقبال می کنم.

 

چه رمان هایی مطالعه کرده اید؟
رمان های عمدتاً فرانسوی و آمریکای لاتین علی الخصوی مارکز را دنبال می کنم.

 

رمان ایرانی هم مطالعه کرده اید؟
بله رمان «عشق سالهاي جنگ» همشهری خودمان، حسين فتاحي با موضوع دفاع مقدس خیلی جذاب بود. ضمنا تمام آثار «جلال» را هم به علت گیرای قلمش مطالعه کرده ام.

 

برنامه صدا و سیما برای حمایت از این اتفاق بزرگ فرهنگی چیست؟
برنامه های مختلفی در بخش های مختلف تدارک دیده ایم. صدای استان یزد هم به صورت بسیار فعال و موثر اخبار و رویدادهای نمایشگاه را به اطلاع علاقه مندان می رساند.

 

تازه داشتیم به سوالات اصلی می رسیدیم که بالاخره ساعت به 10 رسید و شروع همایش مانع از ادامه صحبت ها شد. امان از این بی برنامگی ها!

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.