شناسه : 10513839
یادداشت؛

مخالف ولایت بی تقواست


تقوای الهی را پیشه کنید که از این جمله برداشت می شود که تقوا صفتی است که انسان را به سطح تسلیم و فرمانبرداری از ولایت می رساند .

طنین خاتم؛ حجه الاسلام والمسلمین شیخ زاده در یادداشتی آورده است :

خداوند در آیه هفت سوره حشر مسلمانان را خطاب قرار داده است که انچه پیامبر یه شما عنایت می کند بگیرید و آنچه از آنها نهی می کند دوری کنید . این آیه با صرف نظر از سیاقی که در بردارد شامل همه اوامر و نواهی رسول خدا ( ص ) می شود و تنها منحصر به دادن و ندادن سهمی از فی ء نیست بلکه شامل همه نواهی و اوامری است که صادر می فرماید . بر اساس این اصل ، همه مسلمانان موظفند اوامر و نواهی پیامبر ( ص ) را به گوش جان بشنوند و اطاعت کنند .

همینطور که اطاعت از پیامبر ( ص ) واجب شمرده شده اطاعت از ائمه اطهار و ولی فقیه هم واجب می باشد و بر ماست دستورات ولی زمان خود را اطاعت کنیم و در ادامه آیه می فرماید : تقوای الهی را پیشه کنید که از این جمله برداشت می شود که تقوا صفتی است که انسان را به سطح تسلیم و فرمانبرداری از ولایت می رساند . پس اگر انسان به تقوای الهی دست نیابد در مقابل ولایت قرار می گیرد و خداوند با کسانی که در مقابل ولایت قرار بگیرد وعده کیفر داده است ، کیفری دنیوی و اخروی و از مهمترین کیفرهای دنیوی خداوند تفرقه است که در بین گروه آنها می اندازد و آنها را از هم جدا می سازد زیرا که فرمانبرداری از رهبری الهی ضامن وحدت و پیشرفت است .

باشد که با رعایت موازین الهی و کسب تقوای الهی پیشرو در تبعیت از ولایت باشیم تا ان شاالله زیر پرچم امام عصر ( عج ) با نثار جانمان ولایتمداریمان ثابت گردد .


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.