شناسه : 27165014
رئیس هیئت مدیره پتروشیمی هرات:


رئیس هیئت مدیره پتروشیمی هرات درباره علت توقف پروژه پتروشیمی هرات اظهار داشت: در حالیکه خوراک تمدید و تفاهم نامه خرید دانش فنی با شرکت سوئیسی بسیار پیشرفته دنیا در حال انجام بود با مخالفت یکی از اعضای شورای اسلامی شهر هرات همه تلاش ها از بین رفت.

به گزارش طنین خاتم؛ در سفر مقام معظم رهبری در سال 89 به استان یزد مجوز احداث پتروشیمی شهرستان خاتم جز مصوبات سفر ایشان قرار گرفت، و بعد از آن  زمزمه راه‌اندازی پتروشیمی خاتم از طرف مسئولان شهرستان به طور جدی شنیده شد و در سفر استانی هیئت دولت وقت به استان نیز این پروژه  جزو مصوبات دولت بود.

چنانچه در سال 91 " عباسعلی رضایی" معاون منابع انسانی استاندار یزد در جمع مردم خاتم درباره این طرح اظهار داشت: در این زمینه زیرساخت‌های ساخت کارخانه توسط دولت مهیا ومجوزهای لازم صادر وسرمایه گذار بخش خصوصی هم جهت سرمایه گذاری مشخص شده است.

وی گفت :ساخت این طرح بزرگ که از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد است ، موجب رونق اقتصادی در منطقه خواهد شد.

امروزدرحالی که تا پایان سال 95 تنها کمتر از 23 روز باقی مانده است نه تنها هیچ خبری از پروژه شرکت پتروشیمی نیست بلکه خبرهای ضد و نقیضی نیز شنیده می شود که نتیجه آن بلاتکلیفی راه اندازی این پروژه بزرگ صنعتی در شهرستان است.پروژه ای که در حد یک تابلو در سر در ورودی شهر هرات خود نمایی میکند.

علی افخمی رئیس هیئت مدیره پتروشیمی هرات در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم درباره علت توقف پروژه پتروشیمی هرات اظهار داشت: در خصوص پتروشیمی خاتم در حالیکه خوراک تمدید و تفاهم نامه خرید دانش فنی با شرکت سوئیسی بسیار پیشرفته دنیا انجام و مذاکرات اجرایی با شرکت پیمانکار داخلی نیز صورت گرفته بود متاسفانه با مخالفت یکی از اعضای شورای اسلامی شهر هرات همه تلاش ها از بین رفت.

افخمی گفت: چند مدت پیش  گروهی از شرکت های پتروشیمی تولید کود شیمیایی کشور در بازدید از هرات قصد آغاز عملیات اجرایی را داشتند که این موضوع در جلسه با معاون استانداری نیز مطرح شده بود که متاسفانه در سفر هیئت کارشناسان اجرایی در محل فرمانداری ظاهرا یکی از اعضای شورای اسلامی شهر هرات اعلام مخالفت خود را با این طرح بیان کردند و بعد از این مخالفت، یک فضا سازی علیه پروژه شروع شد که متاسفانه بعضی دستگاه های استان نیز عدم همراهی کردند و پروژه متوقف شد.

وی افزود: این پروژه به نام شهر هرات زده شده است و به غیر از هرات تعلق به هیچ استانی ندارد البته استان مجاور با تلاش مسئولین کلان پیگیر اجرای این پروژه در شهرستان شهربابک بودند و هستند.

علی افخمی خاطر نشان کرد: زمین اولیه به دلایل مختلف مورد تایید کارشناسان قرار نگرفت و در حال حاضر کروکی زمین جا به جا و قرارداد جدید مطالعه مکان سنجی توسط مهندسین مشاور پیرامون محیط زیست آغاز شده که ذاتا زمانبر میباشد و باعث تاخیرافتادن پروژه شده است.

صاحب مجوز پتروشیمی هرات در پایان گفت: منتظر دفاع مهندسین مشاور پیرامون در ستاد مرکزی ارزیابی زیست محیطی کشور هستیم تا مکان تایید و مجددا سرمایه گذاران ترغیب به اجرای طرح در شهرستان شوند.

 

انتهای پیام/ک
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.5 stars out of 5.