شناسه : 12586773
وزیر آموزش و پرورش ؛

مجوز استخدام 5 هزار نفر در آموزش و پرورش به‌زودی ابلاغ می‌شود


وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر ضرورت ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: مجوز استخدام 5 هزار نیروی انسانی بالای لیسانس صادر شده و به زودی ابلاغ می‌شود.

به گزارش طنین خاتم، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با فرهنگیان شهرستان اقلید استان فارس از صدور مجوز استخدام 5 هزار نیروی انسانی بالای لیسانس خبر داد و اظهار داشت: نیروی انسانی در آموزش و پرورش ساماندهی و بهسازی می شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در این استخدام ها اولویت با فرزندان فرهنگیان است، افزود: افرادی که در آموزش و پرورش استخدام می شوند به مدت یکسال در دانشگاه فرهنگیان آموزش می بینند و برای آنها گواهینامه معلمی صادر می شود.

فانی ضمن انتقاد از عدم توازن استخدام ها در مناطق محروم و برخوردار تصریح کرد: برای استخدام نیروی انسانی متناسب با نیاز خود اقدام می کنیم و این استخدام ها بر مبنای رشته، جنسیت و جغرافیا صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در استخدام های گذشته هیچ تفکر و تدبیری حاکم نبوده است، گفت: استخدام ها در گذشته بدون فکر، برنامه ریزی، تدبیر و تعقل صورت گرفته و ما را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، فانی با بیان اینکه میانگین فعالیت معلمان در نقاط محروم کمتر از 2 سال است، افزود: متاسفانه در برخی مناطق تعدد نیرو داریم و در مناطقی نیز با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مشکلات موجود در آموزش و پرورش را نمی شود یک شبه و یک ساله حل کرد، راه حل آموزش و پرورش زمان بر است و در یک بازه زمانی 5 ساله حل خواهد شد.

وی اعلام کرد: نظام رتبه بندی معلمان هم در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گرفته و سطح امتیازات نیز به 1300 افزایش یافته است.

فانی افزود: در این رتبه بندی، افزایش شایستگی و مهارتهای معلمان نیز مورد تأکید بوده است.

انتهای پیام/

 

 

منبع: فارس


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.