شناسه : 14435653
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور:

مجلس با شاخص های رهبری برای«برجام» تصمیم گیری می کند/قطعنامه شورای امنیت دست آمریکا را علیه ایران باز گذاشت


سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس گفت:توافق هسته ای اخیر توسط یک تیم 15 نفره از مجلس بررسی خواهد شد.

به گزارش طنین خاتم، نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در گفتگو با خبرنگار بافق خبر، در پاسخ به این سوال که با توجه به توافقات صورت گرفته هسته ای و ارائه آن به مجلس نماینده گان چه برنامه ای دارید گفت:  بر اساس قانون اساسی این توافقنامه به مجلس تحویل و مورد بررسی قرار خواهد گرفت که به این منظور تصمیم بر آن است تا با کمیسیونی متشکل از 15 نفر نماینده  متخصص در حوزه مسائل هسته ای آنرا بررسی و  سپس در صحن علنی ارائه و طبق معمول رای گیری شود.

وی در مورد این موضوع که با انجام توافقنامه ،آیا استکبار ستیزی انقلاب و نظام تمام خواهد شد تاکید کرد: آمریکا استکبار جهانی است و انقلاب و نظام ما بر اساس ظلم ستیزی و  پیرو راه امام علی و ائمه است و همچنین  معصومین ما همگی در راه ظلم ستیزی به شهادت رسیدند ،لذا با توجه به اینکه هدف استکبار ضعیف کردن دولتها و گرفتن استقلال آنهاست و ذات نظام ما مبتنی بر آزادیست,استکبار ستیزی را ادامه خواهیم داد. مگر اینکه سکولار باشیم که با شیعه بودن مغایرت دارد.

وی در مورد آنچه که قطعنامه اخیر شورای امنیت صورت گرفته است  آیا خط قرمزها رعایت شده اظهار داشت: این توافق نامه تمام قطعنامه های شورای امنیت را علیه ما جمع کرده است و طوری تنظیم شده است که آمریکا هر کاری بتواند انجام دهد و اگر ما بخواهیم مقابله کنیم همه تحریم ها برخواهد گشت. این توافق سرمنشاء تحمیل همه بهانه ها بر ایران و دیگر دولت های مظلوم است و هدف جلوگیری از ارتقا و پیشرفت هسته ای ایران است و متاسفانه مذاکره کنندگان این را در نظر نگرفته اند.

نماینده مردم بافق در مجلس ادامه داد:اینکه این توافقات به این سرعت صورت گرفته است شک برانگیز است و مشخص است که این سرعت عمل رضایت  کامل طرف مقابل را می رساند و ما شاهد بودیم که 36 سال با ما کنار نیامدند چون با رهبری که ما داریم و پافشاری که نظام برای حفظ حقوق خود داشته است  این توافقات نمی تواند ما را به چالش بکشد یا در مقابل عمل انجام شده قرار دهد.

وی افزود:هرگز نمی پذیریم لقمه ای که حق خودمان است را در دهانمان قرار دهند و خنجر در شکممان فرو کنند.همانند کاری که بر سر عراق و لیبی آوردند و موجودیت آن ها  از بین بردند.

حجت الاسلام زارعزاده بیان داشت:مردم نباید ذوق زده شوند و با بصیرت کامل باید به این موضوع نگاه کرد.

این نماینده مجلس گفت: باید نظر رهبری  را در نظر گرفت و حزب بازی را کنار بگذاریم.  باید ایرانی بودن را در نظر بگیریم که یا اوج لذت است یا اوج ذلت.

وی تاکید کرد:مجلس شورای اسلامی حتما براساس شاخص های رهبر تصمیم گیری خواهد کرد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.