شناسه : 14072205
یادداشت/«مرگ بر آل سعود»در شعارهای ملت جاودانه شد

مترسک‌های صهیونیسم در منطقه


حضرت امام خمینی(ره) در واکنش به جنایت‌های متعدد صهیونیست ها در فلسطین و لبنان 16مرداد 1358 جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس و همبستگی با ملت فلسطین نامیدند و مردم سراسر جهان همه ساله این روز را پاس داشتند اما این سال ها روز قدس با سالیان گذشته تفاوت‌های محسوسی دارد...

به گزارش طنین خاتم به نقل از عصرسیاست، 16مرداد 1358 پس از بمباران جنوب لبنان توسط نیروهای رژیم صهیونیستی حضرت امام خمینی(ره) از مسلمانان جهان خواست تا با انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس در این روز همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین به نمایش بگذارند پس از نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی همه ساله خیل عظیمی از روزه‌داران در این روز در حمایت از مردم فلسطین راهپیمایی می‌کنند. این راهپیمایی علاوه بر ایران در بسیاری از کشورهای اسلامی نظیر ترکیه، اندونزی، بحرین، لبنان و پاکستان وحتی برخی از کشورهای غیراسلامی نظیر ایالات متحده آمریکا و انگلیس با حضور گروهی از مسلمانان و غیرمسلمانان برگزار می‌شود.

امام خمینی(ره) در شرح جهانی بودن این روز گفته‌اند، روز قدس، فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است، روز حکومت اسلامی است، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است، روز مقابله ملت‌هایی است که در زیر فشار ظلم آمریکا و غیرآمریکا بودند. روزی است که تمام ملت‌ها باید قیام کنند و جرثومه‌های فساد را به زباله‌دان‌ها بریزند.

بدون شک راهپیمایی روز قدس امسال به دلیل وقایع اخیر منطقه، خیزش‌های اسلامی و پیروزی مکرر مردم در این انقلاب‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همین امر نگرانی‌هایی را در بین سران و حکام این کشورها و دولت‌ها برانگیخته است.

در این روزها که رژیم صهیونیستی از درون و بیرون با چالش‌های امنیتی و راهبردی نگران‌کننده‌ای روبه‌روست به نحوی که در ضعیف‌ترین دوران عمر خود به سر می‌برد حضور گسترده مسلمانان در روز قدس می‌تواند ضربه دیگری بر پیکره اسرائیل وارد کند و به حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای این رژیم نشان دهد که اتحاد و همگامی ملت‌های مسلمان از هر سلاح و بمبی قدرتمندتر است و این رژیم پوشالی را سرنگون خواهد کرد.

در این میان موضوعی که بر اهمیت بیش از پیش روز قدس افزوده است تحرکات جدید مترسک های صهیونیسم در منطقه است.

در توضیح مترسک‌های صهیونیسم می توان این مترسک‌ها را شامل دول و گروه‌هایی دانست که در جهت منافع اسرائیل حرکت کرده و خواهان آشوب در جهان اسلام هستند یاد کرد.

در بررسی موردی این مترسک‌ها می‌توان از دنلاله روی رژیم آل سعود از اربابان یهودی خود نام برد.رژیمی که در راستای گمراهی جهان اسلام از مسئله اول جهان اسلام یعنی فلسطین خدمات زیادی را برای صهیونیست‌ها انجام داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به دامن زدن به اختلافات در جهان اسلام و ترویج وهابیت نام برد که با هدف اختلاف افکنی در دنیای اسلام تعبیه شده است.

نمونه دیگر خوش خدمتی آل‌سعود به صهیونیست‌ها را می توان در تسلیح گروهای تروریستی_تکفیری با هدف تضعیف محور مقاومت و کمرنک کردن قدس شریف نام برد. رژیم دیکتاتوری آل سعود در راستای خوش خدمتی به اسرائیل و اربابان غربی خود با تجهیز، ساماندهی و آموزش گروهای تروریستی و اعزام آن ها به کشورهای خاستگاه محور مقاومت قصد دارد با تضعیف جبهه مقاومت به عنوان حامیان مردم فلسطین هر چه بیشتر مرزهای اسرائیل را امن کنند تا این رژیم در راستای جنایات خود از هیچ تلاشیمضایقه نکند.

در بررسی الگوی رفتاری این رژیم مستبد و مرتجع می‌توان به تلاش برای خاموش کردن بیداری اسلامی در کشورهای مختلف اشاره کرد که یکی از مهمترین این کشورها یمن است که قریب به 4 ماه است که تاوان انقلاب خود را با حملات هوایی رژیم کودک کش صهیونیستی می پردازد.

رژیم سعودی به تعسی از ارباب صهیونیستی خود قصد دارد با خاموش کردن انواج بیداری اسلامی هم از شیوع آن به کشور خود جلوگیری کرده و هم با خاموش کردن آزادی بیان اسرائیل را از خطر حتمی اضمحلال نجات دهد و در همین راستا پروژه حمله به یمن را اجرا کرده است که تاکنون با مقاومت مردمی مواجه شده است و کاری از پیش نبرده است و بزودی ملت یمن پاسخ درخور به این تجاوز وحشیانه خواهد داد.

مترسک دیگر اسرائیل برای حفظ خود را می توان در ایجاد و تجهیز گروهای معارض و تروریستی_ تکفیری و درگیر کردن آن با جبهه مقاومت دانست. رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت تمام قد خود از گروهای معارض به هر طریق ممکن کشورهای محور مقاومت را تضعیف و از این طریق بقای خود را تضمین کند.

در نتیجه گیری پایانی باید گفت چیزی که اکنون در جهان اسلام اهمیت خود را حفظ و حتی افزایش داده است خشکاندن ریشه صهیونیسم در خاورمیانه است زیرا بیشترمشکلاتی که اکنون جهان اسلام با آن دست و پنجه نرم می کند ناشی از خصومت‌های این رژیم است.

جهانیان و بخصوص ملت همیشه در صحنه انقلاب باید پر شورتر از همیشه با شرکت در راهپیمایی روز قدس هم بر علیه استکبار جهانی و صهیونیسم و هم برای مترسک‌های منطقه ای آن یعنی آل سعود و جریان تکفیر و ترور به پا خیزند و در برابر وحشی‌گری آنان واکنش نشان دهند.

بروز بیک پور

انتهای پیام/س
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.