شناسه : 5737733
در همایش جبهه پایداری؛


همایش بزرگ جبهه پایداری به مناسبت سالروز حماسه 9 دی، عصر امروز با حضور آیت‌الله مصباح یزدی، حدادعادل، اعضای شورای مرکزی و شورای مشورتی جبهه پایداری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

طنین خاتم، در این همایش که به منظور " تببین ریشه‌های گفتمانی رخداد بزرگ تاریخی نهم دی" برگزار شد، علاوه بر اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی، شخصیت‌هایی همچون مسعود میرکاظمی، اسماعیل کوثری، سیدمهدی هاشمی، مهدی کوچک زاده، حمید رسایی و غلامعلی حداد عادل حضور داشتند.

علامه مصباح: اول با خدا ببندید بعد به مردم راست بگویید

علامه مصباح یزدی عضو شورای فقهی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در سخنانی که متن کامل آن فردا در رجانیوز منتشر خواهد شد، گفت: اول با خدا ببندید بعد به مردم راست بگویید.

وی با بیان اینکه بنده خدا را به خاطر توفیق حضور در مراسم گرامیداشت ۹ دی که از ایام‌الله بزرگ است شکر می‌کنم، اظهار داشت: روز ۹ دی را باید تولد جدید انقلاب به حساب آورد.

آیت الله مصباح با بیان اینکه تقدیر از کسانی که حماسه ۹ دی را آفریدند یک وظیفه عقلی و شرعی است، خاطرنشان کرد: مهمتر از این مسئله استفاده از فرصت پیش آمده و درس گرفتن برای آینده است و ما باید بر این اساس وظایف آینده خود را بشناسیم.

رئیس مؤسسه علمی پژوهشی امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه اهمیت ۹ دی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است، افزود: ارزش و اهمیت اصل انقلاب در سال ۵۷ به اسلامی بودن آن است وگرنه انقلاب در عالم زیاد اتفاق افتاده و افراد با انگیزه‌های مختلفی انقلاب کرده‌اند اما آنچه که انقلاب ما را متمایز می‌کند اسلامی بودن آن است.

وی انقلاب اسلامی را نمادی از اصل اسلام دانست و تصریح کرد: در ۱۴ قرن قبل یک انقلابی انجام گرفت که تمام نهادهای جامعه را تحت تأثیر قرار داد و ابتدا نیز به صورت یک حرکت فرهنگی شروع شد که تا زمانی که پیامبر (ص) مبعوث شدند مردم را به پرستش خداوند و ترک بت‌ها دعوت کردند.

عضو شورای فقهی جبهه پایداری با اشاره به سختی‌هایی که پیامبر(ص) در زادگاه خودشان و در شعب ابی‌طالب متقبل شدند، یادآور شد: پس از مهاجرت به مدینه و پس از اینکه نتوانستند در زادگاه خود تحول اساسی ایجاد کنند، شرایطی فراهم شد که ابعاد انقلاب از بعد فرهنگی فراتر رفت و حوزه اقتصاد، سیاست و نظامی‌گری را در بر گرفت و در دهه آخر عمر آن حضرت به چندین جنگ گذشت.

وی با بیان اینکه پس از این مراحل بالاخره حکومت اسلامی و الهی به رهبری پیامبر(ص) تأسیس شد، افزود: با تشکیل این حکومت همه قوانین در زمینه‌های مختلف همچون معاملات، بحث دادن مالیات، زکات و خمس و اقتصاد در تمام ابعاد کامل شد.

آیت‌الله مصباح با اشاره به گرویدن اقوام مختلف عرب به اسلام و تقویت پایه‌های این حکومت دینی تصریح کرد: منظور بنده از این مقدمه این بود که بگویم انقلابی که به دست پیامبر در حجاز شکل گرفت و به کشورهای همسایه نیز سرایت کرد از ابتدا با یک کار فرهنگی آغاز شد.

ایشان با بیان اینکه در همان آغاز اسلام نیز ایمان همه مردم به باورهای اسلامی یکسان نبود خاطرنشان کرد: آنها در پذیرفتن عقاید اسلامی و عمل به این قوانین تفاوت داشتند در حالی که عامل پیشرفت را باید در اصل اسلام و پذیرفتن مردم و تبعیت از این باورها دانست و هرجا که نقص و کمبود و انحرافی وجود دارد به دلیل تخلف از احکام اسلام بوده است.

وی با تأکید بر اینکه ایمان سطحی بسیار آسیب‌پذیر است، یادآور شد: اگر ایمان واقعی در دل‌ها نفوذ کند آثار آن قرار گرفتن نور در دلها و بخشیده شدن خطاهای گذشته است و رحمت خداوند نیز مضاعف می‌شود و در سایه نور الهی می‌توان فهمید که چه کار باید کرد و شاید بتوان این مسئله را به بصیرتی که مقام معظم رهبری می‌گویند تطبیق داد.

آیت الله مصباح با بیان اینکه برخی از مسلمانان احکام ساده‌تر را عملی می‌کردند اما وقتی که به احکام سختی همچون جانفشانی‌ها می‌رسیدند می‌لنگیدند افزود: در این میان برخی مسلمانان به همه احکام عمل می‌کردند اما همین افراد نیز وقتی که پای ریاست به میان می‌آمد سست می‌شدند و می‌گفتند پیامبر (ص) همه چیز را برای خودش می‌خواهد لذا این نشان می‌دهد که همه افراد در اطاعت از پیامبر یکسان نیستند در حالی که باید تا حد جان حمایت کرد.

عضو شورای فقهی جبهه پایداری با تأکید بر اینکه در ارزیابی عملکرد مسلمانان در این ۲۳ سال زمان پیامبر یکی از نقطه‌های آسیب‌پذیر ضعف ایمان بود، خاطرنشان کرد: برخی احکامی که برخلاف آداب قومی آنها بود زیر بار نمی‌رفتند و عده‌ای نیز به خاطر مصالح خود ایمان آورده بودند.

وی ادامه داد: مسلمانان در ابتدای اسلام با مشرکان و کفران مواجه بودند که این امر شکل‌گیری جامعه اسلامی را تهدید می‌کرد و خطر دیگر بحث منافقین بود که به اسلام تظاهر داشتند و دسته سوم نیز ضعف ‌الایمان داشتند.

آیت‌الله مصباح با اشاره به اینکه مهمترین ضعفی که ضعف‌‌الایمان داشتند مسئله حکومت بود یادآور شد: مهمترین خطر جدی که آینده اسلام را پس از رحلت پیامبر تهدید می‌کرد این بود که چه کسی باید اختیاردار مردم باشد و در واقع کسانی که فقط به دنبال نماز و روزه بودند به لوازم اعتقادات توجهی نداشتند.

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه این مشکل جدی ضررهای زیادی به جامعه اسلامی وارد کرد، افزود: آسیب‌هایی که بعد از رحلت پیامبر به جامعه اسلامی وارد شد ناشی از همین نقطه بود در حالی که اگر مردم به آنچه پیامبر به خاطر آن از مردم عهد گرفته بود عمل می‌کردند و ویژگی‌های امیر‌المومنین و ائمه اطهار(ع) را می‌دانستند وضع بهتر از این می‌شد که در آن زمان بود.

وی با بیان اینکه بازخوانی تاریخ صدر اسلام درسی برای امروز ما است و امروز هم مهمترین ضعفی که در جامعه اسلامی وجود دارد و می‌تواند موجب فتنه عظیمی شود کاستی در بینش اسلامی است، خاطرنشان کرد: بزرگترین خطر ما در حوزه فکر و اندیشه سکولاریزم است که می‌گوید که دنیا با مردم و خدا و دین و پیغمبر مربوط به دین است که این امر پیشرفت و شرف مسلمانان را به خطر می‌اندازد کما اینکه انداخته است.

آیت الله مصباح تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند جامعه مسلمانان به جایی برسد که بگوید ما اصل روزه، نماز و عبادات را قبول داریم اما کاری به مسائل حکومت نداریم و این یعنی ما خودمان برای مردم تصمیم می‌گیریم که به چه راهی بروند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تلاش کشورهای اسلامی برای احیای شعائر اسلامی یادآور شد: رؤسای این کشورها تحت تأثیر توطئه‌های استکبار جهانی قرار گرفته‌اند و منحرف شده‌اند و کسی که امید می‌رفت حامی بزرگ اسلام باشد مهره استکباری شد.

وی با بیان اینکه استکبار این مسائل را ده‌ها بار تجربه کرده که با سیاست‌مدارانی که با دین سر و کار نداشته باشند به راحتی می‌توان معامله کرد، متذکر شد: اولین کسی که کمپ دیوید اسرائیل را به رسمیت شناخت انور سادات بود که تحت تأثیر آمریکا قرار گرفت و میراثش هم به مبارک رسید.

آیت الله مصباح ادامه داد: مردم مصر بعد از ۳۰ سال حرکتی کرده‌اند که امیدواریم خدا عاقبت آنها را به خیر کند.

عضو شورای فقهی جبهه پایداری با اشاره به عدم سازش‌پذیرش حضرت امام یادآور شد: دشمن هر کاری که انجام داد نتوانست با امام معامله کند و آنها با هیچ وساطتی موفق به این کار و بده بستان نشدند.

آیت الله مصباح تصریح کرد: امام فرمود که اختلاف ما اختلاف گرگ و میش است و خدا را شاکریم که خدا بر ما منت گذاشت که شخصی که موضع استوار امام را داشت روی کار آمد که امروز به خاری در چشم دشمنان تبدیل شده است.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان تمام فرمول‌هایی که بتوانند با آن ایران را به زانو درآورند به کارگرفته‌اند، گفت: آنها از جنگ ۸ ساله تا تحریم‌های اقتصادی را امتحان کردند حتی اختلافات داخلی نیز نتوانست آنها را به اهداف خود برساند.

آیت‌الله مصباح با تأکید بر اینکه آنها فقط یک امید داشتند و آن هم امیدواری به پس از حیات امام بود، خاطرنشان کرد: دشمن از یک طرف تئوری ولایت فقیه را زیر سؤال می‌برد و در آن تشکیک می‌کرد و از سوی دیگر در شخص رهبری ایجاد تردید می‌کرد و می‌گفت که باید کس دیگری رهبر باشد و حتی می‌گفتند که رهبری نباید مادام‌ العمری بوده و باید موقتی شود.

رئیس مؤسسه علمی پژوهشی امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه بزرگترین خطری که آینده کشور را تهدید می‌کند سکولاریزه شدن با نماد مبارزه با ولایت فقیه است یادآور شد: دشمن این بحث را به تئوری دیکتاتوری آخوندی نسبت می‌دهد و از این طریق فکر جوانان را که هنوز عمق نگرفته و شناختی از حکومت اسلامی ندارد تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: هزار سایت و رسانه علیه ولایت فقیه لجن‌پراکنی می‌کنند، افزود: آنها درصدد هستند تئوری ولایت فقیه و شخصی مقام معظم رهبری را زیر سؤال ببرند و در واقع این مهمترین خطری است که آینده انقلاب را تهدید می‌کند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز حرکت‌هایی که در کشورهای اسلامی به اسم بیداری اسلامی صورت می‌گیرد درس‌هایی است که مردم از گذشته می‌گیرند.

آیت الله مصباح با اشاره به رأی قاطع مردم مصر به قانون اساسی که مبتنی بر اسلام است خاطرنشان کرد: این حرکت امروز آنها به دلیل اشتباه گذشتگان است که باید در این زمینه ارزشیابی کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روش‌های رایج در عرصه سیاست در دنیا گفت: امروز در دنیا رقابت بر سر این است که پول خرج کنند، تبلیغات کنند و با یکدیگر بجنگند، همه دنیا این است اما مگر راه درست این مسیر است.

وی با اشاره به حوادث صدر اسلام اظهار داشت: شخص پیامبر اکرم برای ابراز دعوت ‌امنیت نداشتند اما بعد در ظرف مدت کوتاهی، بزرگترین امپراطوری‌های جهان تسلیم این مکتب شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بر همین اساس به یاری خداوند و همچنین یاری مومنین اشاره کرد و گفت: خداوند در جنگ بدر برای عده محدودی به نص قرآن کریم، هزاران فرشته نازل کرد که مسلمانان را در جنگ بدر پیروز کردند.

وی با بیان اینکه قبل از هر چیز باید نظر به خداوند داشت، افزود: خداوند صراحتا می‌فرمایند اگر تمام اموال روی زمین را خرج می‌کردید که بین اقوام مختلف مسلمانان دوستی برقرار کنید این کار را نمی‌توانستید انجام بدهید، افزود: تنها خداوند است که می‌تواند دل‌ها را به هم مهربان کند. دل‌هایی که لیاقت داشته باشند.

علامه مصباح یزدی با بیان اینکه ضعف سیاستمداران، فریبکاری است و چیزی می‌گویند که مردم خوششان بیاید، اظهار داشت: آنها نمی‌توانند به شعارهایشان عمل کنند و سیاسی بازی بی فریبکاری نمی‌شود؛ اگر ما این شیوه را دنبال کنیم مثل آنها می‌شویم و خدا ما را به خودمان واگذار می‌کند. از این رو باید با مومنین صاف باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین به مسئله انتخابات آینده اشاره کرد و اظهار داشت: مسئله انتخابات را ساده نگیرید. یکی از اشتباهات برخی افراد این است که رای دادن را حق مردم می‌دانند و می‌گویند به هر کس می‌خواهیم رای بدهیم و غفلت می‌کنند که در بینش اسلامی گاهی حق با یک تکلیف همراه است. یعنی هم حق است و هم در کنار آن تکلیف است.

وی ادامه داد: شما قانونا می‌توانید به هر کسی رای بدهید اما مکلف هستید به اصلح رای بدهید چرا که تکلیف الهی دارید و موظفید تا جایی که می‌توانید از کسانی که آگاه‌ترند و بصیرت دارند، برای انتخاب اصلح بپرسید.

آیت‌الله مصباح یزدی در پایان خاطرنشان کرد: تعارف، همشهری‌گری و رفاقت حجت نیستند شما موظف هستید تحقیق کنید و این مسئله تکلیف شناسایی و ترویج رای به اصلح بسیار مهم است.

ماجرای دعوت از علامه مصباح برای حضور در همایش جبهه پایداری

در این همایش همچنین حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی دبیر و دکتر کامران باقری لنکرانی سخنگوی جبهه پایداری و آیت الله رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سخنرانی کردند.

دبیر جبهه پایداری در سخنان کوتاه خود به ماجرای دعوت از علامه مصباح برای شرکت در این همایش اشاره کرد و گفت: وقتی خواستیم این همایش را برگزار کنیم در این فکر بودیم، آن زمانی که حضرت استاد مصباح از قم عازم مشهد هستند، این همایش برگزار شود که با توجه به کسالت علامه کمتر برای ایشان مزاحمت ایجاد شود، اما وقتی به ایشان گفتیم که این برنامه برای نه دی است، فرمودند که من شخصا برای این همایش می‌آیم و بر می‌گردم.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی گفت: فتنه برای برخورد با ولایت بود و تقلای زیادی برای آن شد، اما وقتی کار به ولایت ابا عبدالله علیه السلام رسید، همه چیز رو شد و ملت سراپا در برابر فتنه ایستاد.

وی ادامه داد: در حالی که در گذشته اینطور نبود و وقتی داستان فتنه به مقام ولایت منتهی می‌شد، امیر المومنین علیه السلام و امام حسن علیه السلام و امام حسین علیه السلام تنها می‌شدند، ولی خدا را شکر ملت ما در این فتنه ها که پیش می آید و وقتی احساس می کنند، در برابر ولایت ایستاده اند و یا حتی در این میان ساکت هستند، بر نتابیده و قیام می‌کنند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه باید روز نهم دی را پاسداشت، تصریح کرد: برخی دوست دارند که هیچ گاه از این روز یاد نشود، چنانچه همان روزها هم که خودشان ساکت بودند، سکوت در برابر این جریان را هم اولی می دانند، ولی اینطور نیست، ولایت یک امر زنده ای است که باید پای آن ایستاد

آقاتهرانی تاکید کرد: باید راست گفت به دنبال این هستیم که مقام ولایت از ما چه می خواهد، نه اینکه حتما بگوید این کار را انجام بده بعد من انجام دهم و اگر نگفت کارب نکنم.

وی با بیان اینکه بر خلاف نظر عده‌ای که می‌گویند، فهمیدن نظرات ولایت خیلی سخت است، می‌شود نظرات ولی را فهمید، گفت: کافی است کمی آدمی از تعلقات دنیا آزاد شود آن وقت قضاوت‌هایش، قضاوت‌های خیلی بهتری خواهد بود.

لنکرانی: امروز به تفکر نهم دی‌ای در صحنه اجتماعی احتیاج داریم

سخنگوی جبهه پایداری نیز در این همایش در سخنانی با بیان اینکه مشترکات لفظی زیاد داریم و این اشتراکات لفظی گاهی اوقات باعث اشتباه می شود، گفت: تربیت اسلامی به ما یاد داده که طور دیگری به موضوعات نگاه کنیم، مثلا درباره اشرافیت که خیلی آن را مهم می‌دانند اما در تربیت دینی اشراف امت را حافظین قرآن معرفی می کند نه این اشرافیت مرسوم و معمول.

کامران باقری لنکرانی با اشاره به اینکه در صحنه های اجتماعی هم ما از این طور اشکالات لفظی هم زیاد داریم، افزود: برخی واقعه نهم دی ماه را با سایر وقایع مقایسه می کردند و می گفتند که نه دی هم یک راهپیمایی است مانند تمام راهپیمایی ها، اما با آن نگاه عمیق و تربیت اسلامی رهبر عزیزمان فرمودند که نهم دی یک قله است و سال‌ها طول می کشد که اندیشمندان متوجه اتفاق بزرگ نه دی شوند و ابعاد آن را بفهمند که چه ارتقایی در مسیر انقلاب اسلامی رخ داد

به گفته وی در آستانه این روز بزرگ جا دارد که ما هم تامل و تدبر بیشتری در آثار این واقعه بزرگ تاریخ داشته باشیم.

لنکرانی ادامه داد: البته در طول تاریخ انقلاب اسلامی خیلی اتفاقات به ظاهر شبیه نهم دی مبنی بر حضور مردم در صحنه رخ داد اما باید ببینیم چه چیزی نهم دی را یک قله کرده است و به تعبیر علامه مصباح عید تولد دوباره انقلاب اسلامی، که حقیقتا هم همین طور است.

سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه برخی از ویژگی های این روز بزرگ مرتبط با همین اشتراکات لفظی می‌شود، گفت: خیلی ها صحبت از عمل به تکلیف، دفاع از انقلاب اسلامی، استقامت در آرمان های انقلاب اسلامی کردند و می کنند اما اینکه واقعا چه کسانی حاضر هستند در بحبوحه حوادث و آنجایی که دفاع از انقلاب اسلامی خرج دارد و باید آبرو داد و یا در برابر قوم و قبیله و نزدیکان ایستاد و از آرمانها دفاع کرد، حاضرند این هزینه‌ها بپردازند، موضوعی است که نهم دی به خوبی یک جلوه ای از آن را به ما نشان می دهد.

وی اظهار داشت: اگر ما از عبرت‌ها و پندهای نه دی به خوبی استفاده کنیم می توانیم آینده انقلاب اسلامی را آن طور که شایسته این انقلاب است و آنطور که امام راحل فرمودند که ما منتظر ظهور خورشید از این فجر انقلاب اسلامی هستیم به سر مقصد برسانیم.

لنکرانی با بیان اینکه امروز به همین تفکر نهم دی‌ای احتیاج داریم، گفت: آنچه که در صحنه های امروز می تواند نوید بخش آینده بهتری برای نظام اسلامی باش،د همین نگاه برآمده از تفکر برآمده از قله بلند نه دی است.

سخنگوی جبهه پایداری یکی از مشخصات این نگاه را عاشورایی بودن آن دانست و افزود: در عاشورایی بودنش هم ارتباط عاشقانه و در یک کلمه ولایتمدارانه با ولی و رهبر انقلاب دیده می شود و هم حضور بی ادعا و بی توقع از مردم بدون اینکه درچارچوب های خاص بگنجند دیده می شود.

وی با یادآوری حضور مردم در صحنه انتخابات اخیر مجلس اظهار داشت: صحنه انتخابات مجلس شورای اسلامی طبق تحلیل بسیاری قرار بود صحنه ای شود از کم شدن پشتوانه مردمی انقلاب، ولی باز هم این صحنه با حضور اگاهانه مردم به صحنه اقتدار نظام بدل شد.

راه حل خروج از بن بست اقتصادی، مردمی کردن اقتصاد است نه بازگشت به تئوری‌های غربی

لنکرانی با بیان اینکه کلید آینده انقلاب اسلامی در همین ارتباط مردمی اش است، اظهار داشت: اگر امروز ما در صحنه اقتصادی با مشکلات و معضلاتی روبرو هستیم راه حلش این نیست که مجددا به تئوری های اقتصادی غربی‌ها برگشت کنیم و خودمان را توصیه‌های بانک جهانی و امثال آن بسپاریم. راه خروج از این بن بست مردمی کردن اقتصاد و اتکاء بیشتر به مردم است نه جدا شدن از آنها نه ترویج مجدد رانت خواری و اشرافیت و سرمایه داری غربی و کپی برداری های از آن نه ترویج مدل توسعه غربی و کپی برداری از آن بلکه راه آن مردمی کردن اقتصاد با استفاده از آموزه های دینی است و خوشبختانه فقه اسلامی و اندیشمندانی که در این عرصه کار کردند حرف های مهمی دارند که می تواند در این عرصه ملاک عمل قرار گیرد

وی راه حل حل معضلات سیاسی را نیز، مردمی کردن عرصه سیاست برشمرد و گفت: عده ای در تلاشند که عرصه سیاست را هم در چارچوب تشکل‌ها و احزاب خاص محدود کنند و با این کارشان و برخی از مصوباتی که پیشنهاد می دهند، تلاش کردند که این مردمی بودن فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی و خاستگاه سیاسی اجتماعی انقلاب اسلامی را تحت تاثیر قرار دهند.

لنکرانی ادامه داد: اینها اشتباه می کنند انقلاب اسلامی با این خصیصه مردمی بودنش پیش رفته و از این به بعد هم این مردمی بودن است که انقلاب را به پیش خواهد برد و این همان منشی است که رهبر انقلاب و پیش از آن حضرت اما به آن اهتمام داشتند و با اعتمادشان به مردم انقلاب اسلامی را تاکنون رهبری کردند.

سخنگوی جبهه پایداری با تاکید بر اینکه وظیفه ما این است که همین مشی و مرام را دنبال کنیم، افزود: جبهه پایداری وظیفه خود می داند که در این مسیر و برای مردمی کردن صحنه اجتماعیات در سیاست، مردمی کردن صحنه اقتصاد و مردمی کردن پیشبرد عمومی کشور در چارچوب رهبری های زعیم عالیقدر جهان اسلام و تعالیم دینی و آن تئوری بزرگ انقلاب اسلامی قدم‌های بزرگی را بردارد.

عضو جامعه مدرسین: باید با شناسایی و بررسی دقیق فرد اصلح را انتخاب کرد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در این همایش گفت: کاری که برای خداوند باشد خداوند خود متوجه آن می‌شود و بنبستی در آن وجود نخواهد داشت.

آیت الله رجبی اظهار داشت: با تاکید بر اینکه در دوران اصلاحات تلاش می‌شد تا استحاله فرهنگی ایجاد شود گفت: خدا با تلاش خون پاک شهیدان از این اقدام جلوگیری کرد و اخلاص رهبری توطئه دشمنان را بی‌نتیجه گذاشت.

قائم مقام موسسه پژوهشی امام خمینی (ره) بر همین اساس به تلاش چندین ساله دشمن و توطئه‌های آنها اشاره کرد و گفت: حماسه ۹ دی این طراحی‌های دشمن را بی نتیجه گذاشت.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با یک سخنرانی و استغاثه به حضرت ولی عصر (عج) این نهضت را بیمه کردند گفت: معتقدیم تأسیس جبهه پایداری و حرکت آن اداره این راه است.

رجبی در پایان خاطرنشان کرد: باید با شناسایی و بررسی دقیق فرد اصلح را انتخاب کرد.

منبع :یزدرسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.