شناسه : 11695599

فیلم/ روایت ۱۷ سال ناکامی هاشمی در انتخابات‌‌ها


انتخابات اخیر ریاست مجلس خبرگان تنها انتخاباتی نبود که هاشمی در آن ناکام بود.‌ وی در ۵ انتخابات که در ۱۷ سال گذشته برگزار شد، حائز به اکثریت آراء نشد.

به گزارش طنین خاتم، صبح سه‌شنبه ۱۹ اسفند، یک انتخابات مهم در مجلس خبرگان رهبری (اجلاسیه هفدهم ــ دوره چهارم) برگزار شد و طی آن، آیت‌الله محمد یزدی در رقابت با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اختلاف ۲۳ رأی که میزان بسیار بالایی در مجلسی با ۸۶ عضو ــ که البته ۱۳ عضو در نشست حضور نداشتند ــ به حساب می‌آید، پیروز شد.

 

در دور نخست انتخابات ریاست مجلس خبرگان رهبری، هاشمی رفسنجانی با ۲۵ رأی، از آیت‌الله یزدی با ۳۵ رأی عقب افتاد ولی چون ۳ کاندیدا در رقابت بودند و نفر اول هم اکثریت مطلق را به دست نیاورده بود، انتخابات به دور دوم کشیده شد.

 

در دور دوم نیز، نمایندگان مجلس خبرگان با ۴۷ رأی، آیت‌الله محمد یزدی را بر کرسی ریاست این مجلس نشاندند و این در حالی است که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تنها ۲۴ رأی کسب کرد.

 

اما انتخابات اخیر ریاست مجلس خبرگان تنها انتخاباتی نبود که آیت الله هاشمی در آن ناکام بود. وی در ۵ انتخابات که در ۱۷ سال گذشته برگزار شد، موفق به کسب اکثریت آراء نشد.

 

دانلــــود فـیلــم

 

 

 

 

 

منبع: یزد رساLoading the player...

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.