شناسه : 10898965
یادداشت؛حجت الاسلام شیخ زاده

فقط مدیران بخوانند


حجه الاسلام والمسلمین علی شیخ زاده در یادداشتی اورده است : مقام عظمی ولایت محوریت مدیریت را در موقعیت پیچ تاریخی ، مدیریت جهادی بیان فرموده اند تا با استفاده از این شیوه مدیریتی بتوانیم به سلامت و با سرعتی بیش از پیش به اهدافمان برسیم .

به گزارش طنین خاتم، حجه الاسلام والمسلمین علی شیخ زاده در یادداشتی اورده است : مقام عظمی ولایت محوریت مدیریت را در موقعیت پیچ تاریخی ، مدیریت جهادی بیان فرموده اند تا با استفاده از این شیوه مدیریتی بتوانیم به سلامت و با سرعتی بیش از پیش به اهدافمان برسیم .

در ادامه این یادداشت آمده است کار امد بودن روحیه مدیریت جهادی قابل تردید نیست چون ما در هشت سال دفاع مقدس با تمام تحریم ها و فشارهای خارجی از آن بهرمند شده ایم و چنانچه در شرایط کنونی نیز به عوامل موثر در آن توجه داشته باشیم می توانیم همچون گذشته توانمندی خود را به اثبات برسانیم . دو مورد از مهمترین عواملی که در مدیریت جهادی تاثیر گذار هستند را با هم یاد آوری می کنیم .

1 . اعتقاد عمیق و تعهد عملی به اصول نظام اسلامی

این اصل از مهمترین اصول مدیریت جهادی می باشد چونکه در صورتیکه مدیر در نظام اسلامی اعتقاداتش آنچنان عمیق نباشد که گفتار و رفتار او را در چارچوب معیارهای نظام اسلامی شکل بدهد نمی توان او را مدیر جهادی نامید . به نظر شما مدیری که در زمان مسئولیتش مغازه های سگ فروشی دایر گردد در حالیکه طبق موازین اسلامی این حیوان نجس عین است و ورود ان به زندگی یک مسلمان خلاف دستور اسلام و مروج زندگی به سبک غربی می باشد . آیا مدیری که زمان صدارت او مجوز پخش آلبوم موسیقی یک خواننده زن صادر می گردد اعتقاداتش نسبت به موازین اسلام عمیق می باشد ؟

2 . عدم ترس از موانع و مشکلات

متاسفانه هر وقت مدیران کشورمان در مقابل مشکلات و چالش های نظام عقب نشینی کردند بجای اینکه در انجام ماموریتشان موفق تر باشند به انزوا و شکست نزدیک تر گردیدند .

در مدیریت جهادی ( نمی شود ) ( نمی توانم ) ( نمی رسد ) ( بودجه و امکانات کافی نیست ) محلی از اعراب ندارد چونکه مشکل و مانع در این نوع مدیریت تبدیل به چالش نمی شود بلکه از آن فرصتی ساخته می شود برای پیشرفت نظام اسلامی مثل موفقیت مدیران ما در عرصه انرژی هسته ای و درمان و آموزش پزشکی که نمونه عینی از توانستن و مجاهدت مدیران ما در جبهه جدید مقابله با دشمن می باشد همینطور که جوانان دهه شصت وقتی به میدان موانع و مین دشمنان بعثی می رسیدند از این موانع فرصتی می ساختند و با قرعه کشی به سوی معبود خود پر می کشیدند . ان شاالله ما هم با تعمیق بخشی اعتقاداتمان و تبدیل به فرصت بتوانیم مدیر خوبی برای نظام اسلامی باشیم .


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.