شناسه : 12234203
بیانیه ای خطاب به مسئولین شهرستان خاتم /میراث و هویت فرهنگی ما چیست ؟

فرهنگ خاتم،خلاصه به چادر عشایری،ساز و ناقره و پخت نان محلی نیست


جمعی از طلاب شهرستان خاتم در واکنش به مراسمات برگزارشده در شهرستان خاتم عکس العمل نشان دادند.

به گزارش طنین خاتم، این نامه به شرح ذیل است:

هویت و فرهنگ مردم شهرستان خاتم به تدین، ارادت به ساحت مقدس پیامبر اسلام و اهل بیت(علیهم السلام)، اهدای 110 شهید، داشتن جانبازان و آزاده‌گان سرافراز، و مساجد، بقعه­های متبرکه و مردمی با صفا و سخت­کوش است.

روشن است که فرهنگ مردم شهرستان خاتم، خلاصه به یک چادر عشایری، ساز و ناقره و پخت نان محلی نیست که برخی از مسئولین، در مراسمات سالیانه، از جمله مراسم 12 فروردین امسال، آن را با برگزاری مراسماتی خاص در مکان 14 معصوم دهستان ترکان، منطقه سرچشمه، و دهستان کرخنگان، به مرکز استان منعکس می­نمایند.

به بهانه روز شهرستان در مکانی که ارادتمندان اهل بیت (علیهم السلام ) و هیئات عزاداری روز عاشورا در آن مکان گرد هم می­آیند و به عزاداری سیدالشهدا (علیه السلام) می­پردازند و متبرک به نام 14 معصوم علیهم السلام است، ساعتها به ساز و ناقره پرداخته، که در ادامه کار به جدال و نزاع بین برخی جوانان و در پایان به رقص و پایکوبی می­انجامد..

نتیجه کار مسولین امر چیست ؟متولیان با هزینه کردن بیت المال چه خدمتی به جوانان واین نظام مقدس می کنند؟ سزاوار است برای خشنود کردن مسولان استانی ، اعتقادات این مردم را به مسخره  بگیرند و به مقدسات و فرهنگ مردم توهین کنند؟

خطاب به مسئولین محترم و میراث‌داران فرهنگی و مذهبی شهرستان عرض می­کنیم که؛ اگر امروز عزتی هست و مقام و جایگاهی برای همه ما فراهم شده، به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و به پاس خون شهدای گلگون کفنی است که جان خود را در کفه اخلاص گذاشته تا ما ادامه دهنده راه ایشان باشیم نه این که خواسته یا ناخواسته با انجام اقداماتی مخالف با شرع و عرف و عقل، خون آن شهدای عزیز را پایمال نماییم.

 

و العاقبه للمتقین

جمعی از طلاب و روحانیون شهرستان خاتم

گروه فرهنگی تبلیغی ولایت شهرستان خاتم


رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.