شناسه : 14745522
فرماندار خاتم در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر مطرح کرد ؛

فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی دو عنصر مهم پیشگیری از اعتیاد


فرماندار خاتم در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر گفت: فرهنگ سازی وانجام کارهای فرهنگی بهترین راه برای مقابله با پدیده شوم اعتیاد ومصرف مواد مخدر در جامعه است.

به گزارش طنین خاتم،  محمد زاده رحمانی فرماندار خاتم در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر  اظهار داشت:  توجه به ورزش و ایجاد فرصت ها شغلی از مواردی است که در شهرستان خاتم به آنها توجه شده و موفقيت هاي اخير تيم هاي ورزشي و اجراي طرح هاي اشتغال زا نمونه بارز توجه به اين امر مي باشد.
زاده رحمانی گفت : بیشتر کشفیات مواد مخدر در شهرستان مربوط به خودروهایی است که از این مسیر عبور می کنند و عمده جرايم مواد مخدر مربوط به قاچاقچيان عبوري و افراد غير بومي است.
وی خاطرنشان کرد: توجه جوانان به علم ورزش و تقویت و حمایت از نوجوانان و جوانان موفق در عرصه هاي علمي و ميادين ورزشي باعث کاهش روی آوری جوانان به بحث اعتیاد می شود.
زاده رحمانی گفت: از اجرای هر گونه برنامه ای در زمینه مبارزه با مواد مخدر که در شهرستان برگزار شود حمايت خواهیم کرد و تاكيدمان هم بيشتر روي مباحث پيشگيري است.
فرماندار خاتم افزود : با گسترش شبکه ها و گرو ه های اجتماعی، بهتر است مطالبی در زمنیه عوارض اعتیاد آماده و با نشر در گروه ها موجب فرهنگ سازی و افزایش آگاهی بیشتر خانواده ها در شهرستان شود.
در ادامه، دادستان عمومي و انقلاب شهرستان خاتم  اظهار داشت : در كنار ترک اعتیاد بايد بحث حمایت از افراد بهبود يافته نيز مد نظر باشد.
ابولفضل توکلی گفت : در چند ماه گذشته با ایجاد کمپ های اجباری که موجب ترک اعتیاد معتادان می شود یک گام خوبی در این زمینه برداشته شده است.
وی خاطر نشان کرد : معتاد با اجبار اعتیاد را ترک نخواهد کرد و در زمان ترک آنها باید هرگونه حمایت از خانواده هایشان صورت گیرد.
توکلی  افزود: : حضور معتاد در جامعه موجب افزایش آسیب و جرائم خرد و كلان می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان  گفت: اگر معتاد درمان شود جلوی بسیاری از جرائم در جامعه گرفته خواهد شد.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.