شناسه : 10420914
آیت الله هاشمی شاهرودی:

فتوای مرجعیت و علما مردم عراق را در مقابل فتنه داعش بیدار کرد


نائب رئیس اول خبرگان رهبری گفت: باید مسائل پشت پرده سیاسی جریان تکفیری را که از اغراض اسرائیل، آمریکا، عربستان و ترکیه ناشی می‌شود را تبیین کرد.

به گزارش یزدرسا به نقل ازنسیم ، آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی در هفتمین نشست مشترک هیأت رئیسه خبرگان رهبری با کمیسیون‌های داخلی مجلس خبرگان که صبح امروز برگزار شد با اشاره به اینکه تکفیری‌ها بوسیله استکبار جهانی و عوامل آنها در عراق، سوریه و اخیرا در لبنان شکل گرفته است، اظهار داشت: باید با جریان تکفیری برخورد فکری و فرهنگی شود و مقابله علمی و علمایی از سوی حوزه‌های علمیه صورت گیرد.


نائب رئیس اول خبرگان رهبری افزود: باید مسائل پشت پرده سیاسی جریان تکفیری را که از اغراض اسرائیل، آمریکا، عربستان و ترکیه ناشی می‌شود را تبیین کرد.


آیت‌الله هاشمی شاهرودی یا اشاره به نقش علما در تبیین پشت پرده جریان‌های منحرف تندرو، ابراز داشت: علما در تاریخ نقش مهمی را در قبال اینگونه تهاجم‌های فکری و عقیدتی ایفا کرده‌اند و امیدواریم امروز نیز بتوانند با امدادهای الهی و عنایات حضرت ولی‌عصر، جهان اسلام را از فتنه تکفیری‌ها نجات دهند.


وی با بیان اینکه امروز مسئله مقابله با داعش در عراق پیشرفت خوبی داشته است، گفت: فتوای مرجعیت و علما مردم را در مقابل فتنه بیدار کرد و ائتلاف شکل گرفته غربی نیز کمک‌هایی داشته است اما عموم پیشروی‌ها به همت مردم بسیجی و ارتش عراق است.


آیت‌الله هاشمی شاهرودی با بیان اینکه عراق از مشکلات سیاسی خاصی برخوردار است، ابراز داشت: آمریکا تلاش می‌کند کمک‌های نظامی خود را به گونه‌ای به عراق داشته باشد که به نفع گروه‌های سیاسی باشد که در تعامل با نظام جمهوری اسلامی نیستند.


وی با تاکید بر اینکه امروز عراق اوضاع سیاسی خوبی ندارد، گفت: اوضاع نظامی به شکل خوبی با همت بسیجیان عراقی پیش می‌رود و با فتوای مرجعیت حرکت خوبی در راستای مقابله با دشمنان صورت گرفت و رزمندگان از روحیه جهادی برخوردار هستند که نیازمند حمایت و سازماندهی هستند که ایران و مرجعیت در این راستا گام‌های خوبی برداشته‌اند. 

 

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.