شناسه : 10392844
کارشناس مسائل سیاسی در خاتم مطرح کرد ؛

فتنه 88 شورش اشرافیت بود بر علیه جمهوریت


کارشناس مسائل سیاسی در خاتم گفت: فتنه 88 شورش اشرافیت بود بر علیه جمهوریت

به گزارش خبر نگار طنین خاتم، کارشناس مسایل سیاسی در جمع مردم ولایتمدار شهرستان خاتم به شباهت های فتنه در زمان صدر  اسلام و جنگ با علی (ع) اشاره و اظهار داشت : هوا و هوس ریشه اصلی فتنه در آن زمان بود و در فتنه 88 هم فتنه گران دروغ گفتند و نتوانستند ثابت کنند و شبهه ها ایجاد کردند صدها سایت و ده ها روزنامه قبل فتنه تهیه کرده بودند.

 .
احمد هژبری گفت: جابجایی معیارها و نزدیکی به بیت امام (ره)و توهین به اصل ولایت فقیه و سوء استفاده از   تقدسها های دینی که در زمان  حضرت علی (ع) هم انجام شد که در زمان فتنه 88 هم اتفاق افتاد  .

هژبری بیان داشت :در فتنه 88فضای غبار آلودی ایجاد شد که تشخیص حق از باطل مشکل شده بود و هدف اصلی گمراه کردن مردم بود و شعارهای انتخابات بهانه و اصل نظام را نشانه رفته  بودند.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه خاطر نشان کرد : فتنه ای که شاهد آن بودیم سابقه بیست ساله دارد و از زمان رحلت امام خمینی (ره) جرقه های فتنه زده شد به عنوان مثال فتنه 78 و باز ده سال بعد فتنه 88 که نیتشان این بود که سفره انقلاب را جمع کنند .

وی  گفت : حماسه نهم دیماه بار دیگر با بصیرت و آگاهی توطئه گران را شکست داد .

هژبری گفت : در فتنه 88 هدفشان ضربه زدن به اصل ولایت فقیه بود و بنابراین از هیچکاری دریغ نکردند از پاره کردن عکس امام تا توهین به ولایت . آنان ولایت فقیه را نشانه رفته بودند چون ستون خیمه انقلاب در این 36 سال ولایت فقیه است .

احمد هژبری در ادامه اظهار داشت : فتنه 88 پیوند سه جریان بود : جریان اول آمریکا جریان دوم ضد انقلاب (منافقین ، ملی گراها ، نهضت آزادی ها) و سوم جریان ریزش انقلاب (انقلابیون جدا شده از انقلاب ، خواص آلوده که اسیر دنیا گرایی شدند ) این سه دسته دست دست هم دادند و هشت ماه تهران را در آتش سوزاندند .

هژیری در ادامه گفت : در فتنه 88 عوامل خارجی نظام را و عوامل داخلی اصل ولایت فقیه رانشانه رفته بودند .

وی گفت : فتنه 88 شورش اشرافیت بود بر علیه جمهوریت .

کارشناس مسائل سیاسی در پایان گفت : امروز 36 سال از تمدن انقلاب می گذرد انقلابی که میخواست چراغ آن را خاموش کند.ولی  با بصیرت مردم و هدایت رهبری بزرگ هر روز بر اقتدار آن افزوده می شود و امروزه یکی از قدرت های بزرگ جهان به حساب می آید .

 

.

 

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.