شناسه : 25516427
پژوهشگر مسائل سیاسی فرهنگی:


امام جمعه شاهدیه یزد گفت: کلینتون می نویسد: «در چند سال پس از آن، ما ده ها میلیون دلار سرمایه گذاری کردیم و بیش از پنج هزار فعال (طرفدار دموکراسی) را در سراسر جهان آموزش دادیم.».

به گزارش طنین خاتم، کارشناس مسائل سیاسی در تحلیل فتنه 88 به خبرنگار یزدندا گفت: خیلی از مردم عملا نمی توانند قبول کنند که در سال 88 چه فتنه عظیمی برای نابودی انقلاب اسلامی و خاموش کردن نور ولایت فقیه رخ داد و برخی از مردم نیز که قبول کرده اند از فتنه تحلیل درستی ندارند و به تبع از فرمایشات امام خامنه‌ای خاموش ننشسته اند و از همین رو است که باید وقایع تلخ 88 به صورت شفاف و عمیق تحلیل شود.

 

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی در بررسی نقش کشورهای غربی و آمریکا بعد از انتخابات 88 اظهار کرد: هیلاری کلینتون وزیر خارجه وقت آمریکا در کتاب خاطرات خود می گوید: «ما همانند دیگر کشورهای جهان بر روند اتفاقات در حال وقوع در تهران نظاره گر خواهیم بود و منتظر می مانیم تا ببینیم مردم ایران چه تصمیمی می گیرند. به طور قطع امیدواریم نتیجه، بازتابی از اراده و خواسته ملت ایران باشد.»

این پژوهشگر برجسته افزود: در کتاب هیلاری آمده است: « افشای ارتباط آمریکا با برخی رابط هایش در ایران نیز یکی دیگر از نکات قابل تامل این بخش از خاطرات کلینتون است؛ «رابط هایمان در ایران ما را ترغیب کردند تا حد امکان در این زمینه سکوت کنیم. آنها نگران بودند که اگر آمریکا در حمایت از معترضان سخنی بگوید و یا اینکه سعی کنیم در امور مداخله کنیم، این مسئله سبب شود رژیم ایران اعتراض ها را تحت عنوان توطئه خارجی بی اعتبار کند. بسیاری از تحلیلگران اطلاعاتی و کار شناسان ایران با این مسئله موافق بودند.»

امام جمعه شاهدیه یزد با اشاره به اظهارات کیلینتون مبنی بر اینکه  «در پشت صحنه، گروه من در وزارت خارجه به طور مداوم با فعالان در ایران در ارتباط بودند و برای جلوگیری از تعطیل شدن توئیتر، به طور فوریتی مداخله کردند؛ قطع شدن توئیتر به معنای از بین رفتن یکی از وسایل اصلی ارتباطی معترضان بود.» عنوان کرد: عده ای که در سال 88 فهمیده یا نفهمیده آن جرائم و غلط‌ها را مرتکب شدند، آلت دست آمریکایی ها بودند، واضح است که مردم عادی و حتی متوسط نیز نمی توانسته اند با وزارت خارجه آمریکا تماس بگیرند و چندین سال بعد که اسناد وزارت خارجه آمریکا منتشر می شود می توان به ابعاد پیچیده این توطئه شوم پی برد.

حجت الاسلام بشکانی اظهار کرد: کلینتون به صراحت از پول های خرج شده توسط آمریکا برای حمایت از جنبش سبز برای زنده ماندن آن، سخن گفته و می نویسد: «در چند سال پس از آن، ما ده ها میلیون دلار سرمایه گذاری کردیم و بیش از پنج هزار فعال (طرفدار دموکراسی) را در سراسر جهان آموزش دادیم.».

وی ادامه داد: اگر از این پنج هزار نفر، 100 نفر سهم ایران باشند، باید در مواقع حساس به خصوص مسئله نفوذ و انتخابات 96 به هوش باشیم زیرا مسلما اینها به دنبال ایجاد شر و آشوب در کشور هستند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: 9دی، روز« الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ» بود و شر فتنه را کم کرد.

حجت الاسلام بشکانی در خصوص نقش فتنه 88 در اعمال تحریم های بیشتر و ایجاد شکاف اجتماعی  اذعان کرد: بدیهی است که هر مشکلی در داخل هر کشوری به‌خصوص کشورهای منطقه ما پیش بیاید، بی شک منافع استعمارگران در آن است آنها در زمان‌هایی مثل فتنه 88 از قبل انتخابات کد اطلاعاتی دریافت می کردند مثل مشکلات اقتصادی و ...  که همین باعث پیدا کردن ظرفیت ها دورنی برای نفوذ و فشار توسط استعمارگران می شود.

امام جمعه شاهدیه افزود: شیطان فقط وسوسه می کند و ظرفیت های درونی هر کسی برای گمراه کردن او بهره می برد، شیاطین غربی نیز از همین شکاف های درونی برای بهره برداری استفاده می کنند.

انتهای پیام/ک
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.