شناسه : 10393743
به مناسبت هفته نهضت سواد آموزی؛

عملکرد نهضت سواد آموزی شهرستان خاتم در سال 1393 تشریح شد


سایت طنین خاتم به مناسبت هفته نهضت سواد آموزی عملکرد این نهاد را در سال 1393 منتشر کرد .

به گزارش طنین خاتم، به منظور فرا رسیدن تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام راحل خلاصه های از فعالیت نهضت سواد آموزی خاتم به شرح ذیل اعلام می گردد.

1-از مهمترین فعالیت های سواد آموزی شناسایی اولیاء بی سواد در دو مرحله بوده است که بر اساس فرم های ارسالی به مدارس نتایج اولیاء هر مدرسه بعد از پالایش مورد شناسایی اسمی قرار گفت و افراد دارای مدرک و بیسواد برای سواد آموزی مشخص گردید و اکثر اولیاء بیسواد مدارس تحت پوشش سواد آموزی قرار گرفت .

2-تشکیل شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی در مورخه 18/04/1393 به ریاست فرماندار و با حضور اعضا تشکیل گردید که مصوبات خوبی در بحث سواد آموزی به تصویب گردید .

3-تشکیل 4 جلسه گروه بهبود کیفیت سواد آموزی با حضور اعضا و به ریاست مدیر آموزش و پرورش خاتم تشکیل گردیده که هر کدام از جلسات به مسائل و مشکلات سواد آموزی پرداخته و از نقطه نظرات و راهکارهای اعضا استفاده شده است .

4-بازدید کارشناسان وزارتخانه آموزش و پرورش و سازمان نهضت سواد آموزی کشور از شهرستان و از فعالیت های سواد آموزی از نزدیک آشنا شدند و با مسئولین شهرستانی از جمله فرماندار ، مدیر آموزش و پرورش جلسه ای در راستای سواد آموزی تشکیل گردید .

5-ادامه آموزش کلاس نابینایان در سطح شهرستان که برای اولین بار در استان یزد این طرح اجرا گردید .

6-تشکیل کلاس ضمن خدمت جهت آموزش دهندگان جدید و آشنایی افراد با اهداف هر یک از دوره های سواد آموزی و توزیع سی دی های آموزشی .

7-قرار داد با موسسات غیر دولتی جهت پرداخت حق الزحمه آموزش دهندگان و پیگیری اسناد حق الزحمه

8-گرامیداشت 17 شهریورماه روز جهانی مبارزه با بیسوادی

9-تعداد سواد آموزان شهرستان مجموعا 281 نفر  که در ماه های مهر- آبان و آذر شهرستان خاتم در بین شهرستان های استان رتبه اول را کسب نمودند .

10-برنامه ریزی جهت گرامیداشت مراسم هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام راحل .

 ,


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اصغر
سلام
ای کاش آموزش وپرورش هم گزارش کار میداد فکر کنم همش بگه جلسه گذاشتیم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۱۰/۹ ۲۲:۳۸