شناسه : 12620909
آیت الله نوری همدانی در جمع مردم یزد:

علی(ع) طراح منحصر به فرد«حکومت عادلانه»به تمام معنا بود/عدم خودباختگی مردم در مقابل غرب و اتحاد شیعه و سنی؛ ویژگی بارز نظام اسلامی


مرجه عایقدر جهان اسلام در جمع مردم یزد گفت: در هیچ کجای دنیا مردم به صورت واقعی به رهبر حکومت علاقه ندارند و بیشتر از روی ترس به او احترام می گذارند اما در نظام مقدس اسلامی مردم از دل و جان به رهبر خود عشق می ورزند.

به گزارش طنین خاتم به نقل از  یزد امـــــــــــروز؛ حضرت آیت الله نوری همدانی درجمع مردم دارالعباده در امامزاده سیدمحمد جعفر یزد گفت: خطه یزد خطه عالم پرور و شهید پرور بوده و مردم ولایتمدار این استان با اهدای 4هزار شهید و نزدیک به 10 هزار جانباز میزان تعهد خود را به این انقلاب نشان داده اند.

 

این مرجع تفلید با اشاره به شب ولادت امیر مومنان دقایقی را به مدح وبیان فضائل مولای متقیان پرداخت و گفت: امشب خدا در خانه خود میزبان فاطمه بنت اسد است همان فاطمه ای که از نظر ایمان و جهاد در راه خد یکی  از بانوان پیشتاز صدر اسلام یود.


استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به روایتی از پیامبر درخصوص عدم توانایی در درک فضایل امبر مومنان گفت: روزی پیامبر خطاب به علی(ع) فرمودند یا علی، اگر تمام دریاها مرکب و تمام درختان قلم وهمه انسان ها گزارشگر و جنیان نویسنده شوند نمی توانند فضیلت تو را بنویسند.


مرجع عالیقدر جهان تشییع با اشاره به ابعاد مختلف ولایت از دیدگاه شیعه اظهارداشت: ولایت از5 دیدگاه محبت، هدایت، حکومت، وساطت فیض پروردگار و تکوینی قابل بررسی است.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی ادمه داد: امام از نظر ما شیعیان چند ویژگی بارز دارد اول اینکه او را خدا مشخص می کند دوم امام معصوم است و از درجه عصمت افراد تنها خدا آگاه دارد سوم اینکه امام  در طهارات افضل و بالاتر از همه انسان هاست.


این عالم وارسته حضرت علی (ع) را طراح منحصر به فرد حکومت عادلانه به تمام معنا دانست و گفت: امروز نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر برای اداره امور مصر، در سازمان ملل به عنوان منشور حکومتی جامع بایگانی شده است.


یار دیرین امام(ره) تقوا ،تدبیر دانش و شجاعت را از ویژگی های رهبر جامعه اسلامی دانست و اضافه کرد: بحمدالله امروزه این وبژگی ها در امام خامنه ای جمع است.


این مرجع بزرگ تقلید گفت: خداوند پس ازغضب حکومت امیرالمومنین(ع) توسط حاکمان جور یا عنایت خاصه خود در زمان شما بار دیگر نظام اسلامی را به دست امام احیا کرد.


حضرت آیت الله نوری همدانی وجود نعمت ولی فقیه، رهایی مردم از خودباختگی در مقابل غرب، پدید آمدن روحیه خودباوری، خود شناسی و خود اتکایی درمردم، احیای فرهنگ جهاد و شهادت، ارتقای جایگاه بانوان، آزادی جوانان از بند فحشا و بی بند وباری و توجه به معنویات، یرپایی نماز جمعه، ایجاد وحدت واتحاد در این آحاد مردم و شیعه و سنی، امنیت بالای کشور،علاقه دلی و واقعی ملت به رهبری و رساندن پرچم انقلاب به دست ولی عصر(عج) را از ویژگی های بارز نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد.


این مرجع عالیقدر جهان تشییع تاکید کرد: در هیچ کجای دنیا مردم به صورت واقعی به رهبر حکومت علاقه ندارند و بیشتر از روی ترس به او احترام می گذارند اما در نظام مقدس اسلامی مردم از دل و جان به رهبر خود عشق می ورزند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.