شناسه : 10504718
امام جمعه هرات؛

علم و تقوا دو بال پرواز جوانان برای رسیدن به رستگاری است


امام جمعه هرات گفت : علم و تقوا دو بال پرواز جوانان براي رسيدن به رستگاري است. -

به گزارش طنین خاتم ، خطیب نماز جمعه هرات در خطبه های این هفته  از خداوند متعال درخواست نزول باران کرد و گفت : باران برای همه اقشار جامعه نعمت است و باید همگی برای نزول این رحمت الهی دست به دعا برداریم .

حجت الاسلام محمد رضایی اظهار داشت : حضرت ابراهیم (ع) خادمی کردن برای خداوند بزرگ را بزرگترین افتخار خود نام می برد و عقیده داشت چه کاری برتر از نظافت خانه خدا و پیروانش را به این کار سفارش می کرد .

خطیب نماز جمعه هرات در ادامه با بیان این نکته از حضرت ابراهیم از کسانی که حاضر نمی شوند در مساجد و حسینیه ها کار انجام دهند و تمیزی اماکن مقدس را به  افراد بیسواد یا کم سواد نسبت می دهند انتقاد و از آنان خواست راه و پیشه انبیا الهی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند .

وی در خطبه های دوم خود به بیان موقعیت سیاسی و تاریخی شبه جزیزه عربستان پرداخت و خاطر نشان کرد : اعراب شبه جزیزه عربستان قبل از بعثت پیامبر در وضعیت بد فرهنگی بودند که حتی خودشان نشان جاهلیت را برای آن دوران انتخاب کردند ولی بعد از بعثت پیامبر شاهد آن بودیم رسول خدا طرز فکر و عقیده و سبک زندگی آنان را تغییر داد .

حجت الاسلام رضایی اخبار ضد و نقیص مرگ پادشاه عربستان را نوعی بی سرو سامانی اوضاع سیاسی این کشور دانست و افزود

نام بردن عربستان به "عربستان سعودی  " به فرموده حضرت امام (ره) اشتباه است زیرا سعودی طایفه است که بر عربستان سیطره یافته اند و اسلام در زمان این خاندان در حال تحریف می باشد .و ترویج اندیشه های افراطی و تکفیری و وهابیت که نمونه بارز آن داعش از ثمره این فرقه ست که قصد نابودی اسلام ناب محمدی را دارند .

محمد رضایی یکی از عوامل و مهمترین علت حضور جوانان و نوجوانان در صحنه های هشت ساله دفاع مقدس را مسجدی

بودن آنان عنوان و اظهار داشت :

خانواده ها باید فرزندان خود را با اصول و معیارهای اسلامی و معارف اهل بیت آشنا کنند و آنان را به سوی علم و تقوا سوق دهند که این دو بال است که آنان را به رستگاری می رساند .

حجت الاسلام رضایی در پایان کلنگ زنی ساخت المپیک تفریحی و رفاهی مسیح را بسیار امید بخش بیان کرد و گفت : کارهای فرهنگی باید همچنان رو به رشد درشهرستان ادامه داشته باشد . .

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.