شناسه : 11946711
یادداشت؛ علی شیخ زاده

علت تهاجم به یمن چیست ؟


کشور یمن به علت نقاط قوت مادی و معنوی به عنوان یکی از مهمترین کشورهای عربی مطرح می باشد و به خاطر ظرفیت های موجود مورد تجاوز و زورگویی قرار گرفته است .

حجه الاسلام والمسلمین علی شیخ زاده در یادداشتی در سایت طنین خاتم، به بررسی علت تهاجم به یمن پرداخته است . وی در این یادداشت آورده است :

کشور یمن به علت نقاط قوت مادی و معنوی به عنوان یکی از مهمترین کشورهای عربی مطرح می باشد و به خاطر ظرفیت های موجود مورد تجاوز و زور گویی قرار گرفته است . حال مختصری از این مزیت ها را خدمتتان ارائه می کنیم :

الف : مزیت های مادی

1 . حاصل خیز ترین کشور در شبه جزیره میباشد

2 . با تسلط بر باب المندب قادر است دریای سرخ را به کنترل خود در آورد .

3 . پر جمعیت ترین کشور شبه جزیره می باشد .

4 . پر جمعیت ترین ارتش منطقه را دارد

ب : مزیت های معنوی

1 . 55 درصد از جمعیت این کشور را شیعه زیدیه و 30 درصد را هم شافعیه تشکیل می دهد . این دو گروه نزدیکی خاصی را شیعه اثنی عشری دارند و روابط دوستانه را دارا می باشند .

2 . شیعه زیدیه ( گروه الحوثی ) که جمعیت غالب این کشور را تشکیل می دهند توجه خاصی به قیام بر علیه ظالمین دارند و دست یابی به مقام شهادت را ارزشی بس بزرگ می دانند ، به همین منظور شمشیری را به همراه دارند .

3 . از جمعیت 20 میلیونی یمن 5 میلیون نفر از آنها از سادات حسینی و حسنی می باشند .

4 . احترام خاصی به امام راحل ، امام خامنه ای و سید حسن نصرالله قائل هستند .

این مزیت های مادی و معنوی همه زنگ خطری است برای دشمنان اسلام ناب و به خیال خام خودشان می خواستند با حمله به یمن نور خداوند را خاموش کنند که این بس خیال باطلی است که بتوان نور خداوند را خاموش کرد بلکه با این نور به زودی از صحنه جهان محو خواهند شد . 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.