شناسه : 35502353
فرماندار خاتم:


فرماندار خاتم گفت: علائم راهنمایی و هشدار دهنده در برخی محورهای شهرستان خاتم نیازمند نوسازی است.

به گزارش طنین خاتم؛ فرجام فاضلی عصر یکشنبه در جلسه‌ای با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد در شهرستان خاتم اظهار داشت: شهرستان خاتم دارای ۵۴۰ کیلومتر مسیر آسفالته است و این شهرستان موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی در مرکز کشور دارد به نحوی که از غرب با استان با دو شهرستان بوانات و نی‌ریز استان فارس و از شرق با شهرستان شهربابک استان کرمان هم‌مرز است.

وی افزود: با وجود اینکه راه‌های مواصلاتی خاتم، شریانی است، بسیاری از مسیرهای مواصلاتی که در سال‌های دور طراحی شدند، مناسب جاده اصلی نیست و زیرساخت‌های لازم برای آنها در نظر گرفته نشده است.

فاضلی عنوان کرد: اکنون موقعیت جاده‌های خاتم تغییر کرده و بسیاری از خودروهای عبوری ترجیح می‌دهند برای طی طریق از شمال کشور به جنوب کشور و حتی از شرق به غرب، جاده‌های شهرستان خاتم را انتخاب کنند و این امر ترافیک در این مسیر را افرایش داده است بر این اساس انتظار داریم مسئولان امر ما را برای ارتقاء جاده‌ها همراهی کنند.

فرماندار خاتم بیان کرد: البته اقدامات بسیار خوبی نیز از سوی مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد و شهرستان خاتم انجام شده که شایسته قدردانی است.

وی اظهار داشت: اقدامات عمرانی به ویژه راه سازی هزینه‌بر است و در این اوضاع اقتصادی شاید تامین اعتبار به این راحتی‌ها انجام نشود اما با توجه به اهمیت و اولویتی که در شهرستان خاتم وجود دارد، بالاترین عدد بودجه ای که در شهرستان در اختیار فرماندار است به بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین به بحث راه و شهرسازی اختصاص یافته است.

فاضلی همچنین با بیان اینکه خاتم به دلیل مشکلات زیرساختی از جمله برق، تنها شهرستان استان یزد است که در مسیر جاده ای دوربین کنترل سرعت ندارد، بیان کرد: انتظار داریم تا پایان امسال حداقل چند دوربینی که در نظر گرفته شده در اولویت نصب قرار گیرد زیرا کاهش سرعت کامیون‌ها در نقاطی از جاده نیز غنیمت است و هر حادثه کمتری که اتفاق بیفتد، جان افراد کمتری به خطر خواهد افتاد.

وی با اشاره به اقداماتی که طی مدت اخیر در برخی جاده های شهرستان خاتم انجام شده است، افزود: هم تعریض هم زیرسازی برخی محورهای شهرستان انجام شده و شرایط بهبود یافته اما امیدواریم شاهد ایجاد شرایط بهتر در محورهای شهرستان خاتم باشیم.

فرماندار خاتم همچنین خواستار نوسازی علائم راهنمایی رانندگان و علائم هشدار دهنده در برخی محورهای شهرستان خاتم به ویژه گردنه ها و محورهای روستایی شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات جاده هرات ـ شهربابک به تشریح پیشینه تصویب یک طرح پرداخت و بیان کرد: این مسیر یک مسیر جاده ای ۷۹ کیلومتری است که چند سال پیش به دنبال وقوع یک تصادف و اعتراض مردم روستای رباط، طرحی موقتی مبنی بر منع عبور و مرور کامیون‌ها برای آن تصویب شد.

فاضلی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه این طرح موقتی بود، اما در شورای تامین و شورای ترافیک کرمان به عنوان یک مصوبه تصویب شد و بعدها شورای تامین شهر بابک با برگزاری جلسه ای به صورت یک طرفه اقدام به صدور کارت تردد برای کامیون‌های منطقه خود کرد و کامیونداران سایر نقاط در صورت تردد در آن محور، جریمه می شوند.

وی یادآور شد: این موضوع با مسئولان کرمان طی جلسه ای مطرح و در نهایت مقرر شد ادارات دست‌اندرکار در شهربابک و خاتم اقدام به رفع نقایص جاده و ایمن سازی نقاط آن کنند که این تعهدات از جانب خاتم اجرا شد اما شهربابک هنوز هیچ اقدامی در راستای عمل به تعهدات خود نکرده و این امر کامیونداران را معترض کرده است.

فرماندار خاتم در این جلسه خواستار پیگیری موضوع از سوی مسئولان استان یزد برای عمل به تعهدات مسئولان شهرستان شهربابک شد.

مهر/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.