شناسه : 10944401
فساد رقابتی در خاندان پهلوی از زبان نراقی؛

علاقه عجیب اشرف به قمار بازی و خوشگذرانی های پر سر و صدا/لیست زمین هایی که خواهر شاه به قیمتهای گزاف به فروش رساند!


احسان نراقی نه روحانی است نه از اعضا مرکز اسناد انقلاب اسلامی ایران ، وی که مشاور ارشد محمد رضا پهلوی می باشد در خصوص اشرف می گوید : اشرف املاکی در پاریس و سواحل جنوب فرانسه و نیویورک داشت .به گفته وی اشرف علاقه عجیبی به قمار بازی و برگزاری خوشگذرانی های پر سر و صدا داشته است.

به گزارش طنین خاتم،  با نگاه به تاریخ و بر اساس انچه که اطرافیان شاه و دربار به آن اعتراف داشته و در کتاب های خاطرات خود اورده اند  نمی توان برداشتی جز این داشت که خاندان پهلوی در فساد رقابتی عجیب با یکدیگر را داشتند و در این میان ، کسی که اباعی از عنوان شدن فسادهای علنی اش نداشت ، خواهر شاه بود.

 

گاهی اوقات بهتر این است که احوال اشخاص را از هم پیاله ها و دوستان نزدیک انها جو یا شد. بر هیچ کس پوشیده نیست که پهلوی دوم رابطه دوستانه ای را با آمریکا و اسرائیل داشته است.

 

سازمان سیا در بخشی از گزارش خود در خصوص اشرف می نویسید (مطالب ذیل توسط تحلیل گران آمریکایی سفارت این کشور در ایران در سال ۱۹۷۱ نوشته شده است ) : "خواهر دوقلوی شاه، یعنی شاهدخت اشرف به خاطر روش های فسادآمیزش یکی از مهمترین عوامل ورشکستگی این خاندان است. . . دیگر اعضای خاندان ]پهلوی هم[ همیشه مایه شرمساری شاه و لکه دار شدن حیثیت خانواده سلطنتی می باشند.

 

 89898989 (3)

در بخش دیگری از این گزارش در همین خصوص آمده است : "شاهدخت اشرف، شاید نزدیکترین عضو خانواده به شاه باشد، وی که فردی است نیرومند و باهوش، در زمینه امور زنان و نیز در سازمان ملل نقش های مهمی را عهده دار است. . . علی رغم این استعدادها وی در خارج و داخل کشور به عنوان فردی فاسد مشهور شده است. عدم برخورد قاطع شاه با او، مردم را معتقد ساخته است که او تا حدود زیادی بر شاه اعمال نفوذ می کند و وجهه مردمی ]!!( او را لکه دار می سازد).

 

از آنجا که ضد انقلاب در خصوص روشنگری های اخیر گفته بودند : تاریخ را گروه قالب می نویسند ، قصد داریم سخنان فردی که نزدیک ترین فرد به محمد رضا پهلوی بوده است را در خصوص این خانواده منتشر کنیم.

 

احسان نراقی نه روحانی است نه از اعضا مرکز اسناد انقلاب اسلامی ایران ، وی که مشاور ارشد محمد رضا پهلوی می باشد در خصوص اشرف می گوید : اشرف املاکی در پاریس و سواحل جنوب فرانسه و نیویورک داشت .

 

به گفته وی اشرف علاقه عجیبی به قمار بازی و برگزاری خوشگذرانی های پر سر و صدا داشته است .

 

مشاور ارشد محمد رضا پهلوی در همین خصوص می گوید : یک روز که با هویدا در حال صرف ناهار بودم ، زنگ تلفن به صدا در امد . اشرف از جنوب فرانسه تماس گرفت . یقین داشتم که پول می خواهد و سریعا گفتم : باخت در کازینو ؟ رئیس دولت، از جای در رفت و گویی منفجر شده باشد، گفت: خانم، مبلغ زیادی از من طلب می کند، آن هم قبل از آنکه شب شود؟

89898989 (2)

املاکی داودمعنوی با اشرف شریک بود:

۱  خیابان  ایتالیا، جنب بیمارستان میثاقیه، پلاک .۱۳٫
۲  خیابان  خردمند شمالی، جنب بانک ملی ایران و هلند، ساختمان کمیته جهانی مبارزه با بیسوادی، مربوط به معنوی و اشرف (پهلوی
۳   خیابان کورش (شریعتی) ساختمان مبل فرشاد، مربوط به معنوی و اشرف
۴   خیابان ساسان، گروه فرهنگی بامداد، مربوط به معنوی و اشرف
۵  خیابان بین دروازه دولت و لاله زار نو، ساختمان .۶۰۹
۶   سه راه شاه جمهوری کنونی، مقابل فروشگاه بزرگ ایران، پارکینگ و ساختمان جنب آن. .

 

فروش زمین های سواحل

زمانی که سپهبد صنیعی وزیر منابطع طبیعی رژیم پهلوی شد ، بخش های عظیمی از زمین های زمین های سواحل دریازی خزر و جنگل های شمال کشور را به صورت رایگان به اشرف پهلوی اهدا کرد.

خواهر شاه این زمین ها را به قیمتهای گزاف به فروش رساند.

بر اساس انچه که در اسناد ساواک امده است : "احمد پیشه وری بازرس ارشد سازمان برنامه و عضو دفتر امور بین الملل، ضمن مذاکره خصوصی اظهار داشت. . . در مازندران زمین های کنار دریا را اشرف پهلوی می فروشند متری هزار تومان. . ."

 

ادامه دارد . / ان شالله……

 

89898989 (1)

 

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.