شناسه : 13426525
حجت الاسلام مدرسی در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در هرات ؛

عده ای در کشور به دنبال تضعیف راه و اندیشه امام راحل هستند


حجت الاسلام مدرسی گفت: عده ای در کشور به دنبال تضعیف راه و اندیشه امام (ره) هستند کسانیکه ادعا میکنند همیشه و همه جا امام را همراهی کردند و همراه و همنشین ایشان بودند.

به گزارش طنین خاتم،حجت الاسلام مدرسی  در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی در مسجد جامع هرات با بیان اینکه همه ما دوست داریم با بهترین انسانها همگام و همراه باشیم  اظهار داشت : قران بیان می کند شما که دوست دارید با  انسان های شایسته در ارتباط باشید قطعا باید ویژگی های در وجود خود ایجاد کنید و تا این ویژگی ها در وجودتان ایجاد نشود امکان همراهی و همگامی با شایستگان را نخواهید داشت  .

مدرسی گفت : بدیهی است صرف اینکه ما بخواهیم یا ادعا کنیم و یا شعارش را برزبان جاری کنیم،  امکان تحقق عملی همراهی وجود ندارد و پیدا نخواهد شذ .

حجت الاسلام مدرسی افزود: صرف ادعا کافی نیست و اینکه بگویم دوست داریم در رکاب امام زمان باشیم گرچه در قالب یه دعا دارای ارزش است امابرای اینکه ما رو ملبس به یک منتظر واقعی کند کافی نیست  .

حجت الاسلام مدرسی در ادامه به چند ویژگی بارز مومنان و همراهان واقعی پیامبر (ص) در جامعه اسلامی اشاره و اظهارداشت : اولین ویژگی انسان های همراه و همگام پیامبر این بود  که . آنان انسان های سخت کوش ، فولادین و نفوذناپدیر در مقابل جامعه کفر هستند و  اجازه نمی دهند  کفار بر آنان مسلط شوند

مدرسی افزود : اگر . به سیرت و روش امام خمینی (ره) و به مواضع شفاف رهبری  اشاره کنیم میتوان به این نکته واقف شد که  ایشان در اکثر سخنرانی رسمی و و علنی در مقابل کفر و کفار موضع گیری روشن و شفاف داشتند  .

.وی گفت : بعضی از مردم می پرسند چرا باید رهبر معظم انقلاب پیوسته در مقابل استکبار جهانی موضع گیر داشته باشند ؟ دلیل این موضع گیری کاملا مشخص است چون ایشان به تبعیت امام و نص صریح  قرآن عمل می کنند و میدانند جامعه کفر قرار نیست هیچگاه  با جامعه اسلامی همراه و همگام شود .

 

حجت الاسلام مدرسی گفت : هر زمان دست از آرمان ها ،ارزش ها ، اعتقادات، از انقلاب و اقتصاد سیاسی فاصله گرفتیم. از استقلال اقتصادی دست برداشتیم ، جامعه کفر با ما همراه خواهد شد و  دست از سرمان بر می دارند ولی ما  دیگر انسان های زنده  و آزاده نیستیم و بردگی کفر را می کنیم  .

 

مدرسی خاطر نشان کرد : مردم مواظب باشید هیچگاه به کفار اعتماد نکنیم و گول ظاهر آنان را نخوریم ،آنان آتش کینه و دشمنی را علنی بیان می کنند با ذکر این مطالب که گزینه ها  روی میز می گذارند ، تهدید نظامی می کنند.

حجت الاسلام مدرسی در ادامه به دومین ویژگی  انسان های همراه و همگام پیامبر اشاره و افزود :  انسان های در جمع خودشان انسانه های با عطوفت . غمخوار ، متحد و دلسوز، اگر بخواهیم مصداق عطوفت را بیان کنیم دوران دفاع مقدس در خطوط مقدم، دهمه احساس رفاقت احساس مسولیت می کردند و همراه و همدل یکی دیگر بودند 

مدرسی گفت : .شهرستان خاتم  از این ویژگی بسیار خوب برخوردار است  . و نشانه  این ویژگی رشد بسیار کم طلاق در بین شما مردم است 

حجت الاسلام مدرسی افزود: سومین ویژگی انسان های همگام و همراه پیامبر این است که مظهر عبادتند و مظهر خشوع  در برابر حضرت حق ، امام عصر به عنوان جلو دار جامعه اسلامی امروز رکوع و سجودش را بطور کامل انجام میدهد اگه ما میخوایم همراه امام باشیم باید از ایشان پیروی کنیم .

  .

مدرسی  گفت: جامعه موحد و همراه پیامبرو منتظر واقعی امام زمان جامعه ای است که رکوع و سجود آن را مردم ببینند .

وی اظهارداشت : چهارمین ویژگی انسا نهای هستند  که  در مسیر کسب  اسقلال اقتصادی گام بر میدارند  .

مدرسی افزود :   جامعه اسلامی همگام  پیامبرجامعه است که بتواند روی پای خودش از بعد اقتصادی بایستد و در مسیر  کسب استقلال اقتصادی و استقلال سیاسی قدم بردارد 

وی گفت : اینکه جامعه اسلامی و حکومت دینی راتشکیل بدهیم ولی برای مایحتاج زندگی محتاج دیگران باشیم  این جامعه را خدا نمی پسندند 

.حجت الاسلام مدرسی اظهارداشت:  اگر مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای  بر روی انرژی هسته ای پافشاری می کند چون میداند  .

دشمن با همه توانش در صدد است تا  این استقلال را  از ما بگیرد و هر روز  با تحریم  های جدید ، ترور دانشمندان هسته ای میخواهد ما را محتاج نشان دهد  

مدرسی گفت : گاهی در بعضی از روزنامه ها ،روزنامه نگاران  با نیش قلم های زهر آگین و  با حلقوم های ناپاکشون میخواهند بگویم نیاز ما به انرژی هسته ای چیست و چه لزومی دارد  جامعه اسلامی با وجود انرژی های  مختلف و امکانات بیرون از کشور، خود  را به سختی بیندارند و انرژی هسته ای که حق مسلم ملت ایران است را کم اهمیت جلوه دهند  و اینان اصولا چشمشان را در مقابل نور بسته اند.

 

وی اظهار داشت: مردم مواظب باشید که  جامعه اسلامی باید از نظر نظامی ،علمی، اقتصادی ،تکنولوزی  کارآمد،استوار و مستحکم باشد به گونه ای که  رعب جامعه اسلامی در دل دشمنان بیفتد  .

وی اظهارداشت : .امروزه  اگر ما این ویژگی ها را نداشتیم ده باره و صد باره پار پاره شده بودیم و گر گ های درنده صفتی که اکنون  در کشورهای اسلامی در حال جنایت هستند در کشور ما نیزوارد می شدند .

  .

مدرسی گفت : دشمنان  دوست دارند  که ایران ازاین امکانات غافل و از آرمان ها فاصله بگیرد تا بتواند بر کشور عزیز اسلامی ایران مسلط شود .

وی گفت : در مقابل زیاده خواهی و زورگویی دشمنان باید صریح گفت نه  و شک به دل راه نداد.

حجت الاسلام مدرسی اظهار داشت : به جای چشم دوختن به مذاکرات، سیاست های اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم

 

 مدرسی در ادامه  گفت : عده ای در کشور به دنبال تضعیف کردن راه و اندیشه امام (ره) هستند کسانیکه ادعا میکنند همیشه و همه جا امام را همراهی کردند و همراه و همنشین ایشان بودند ، بیان میکنند که امام هیچ گاه از حجاب صحبت نکرده است و این یک ادعای دروغین است، اینان با این حرفها میخواهند مسیر امام را تغییر دهند و انشالله با هوشیاری مردم به هدفشان نخواهند رسید .

 

حجت الاسلام مدرسی درپایان  نیاز جدی شهرستان خاتم را ایجاد یک حوزه علمیه برشمرد  و اظهار داشت : شهرستان خاتم از نبود روحانی بومی رنج میبرد و باید هرچه سریعتر برای این مسئله تدابیری اندیشه شود  .

مدرسی گفت : چهره شهر اگر می خواهد فرهنگی شود  باید از خودش روحانی داشت باشد باید زودتر حوزه علمیه راه اندازی شود و روحانیون از شهر هرات پرورش داده شود تا درد و مشکلات مردم را درک کنند  .

.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.