شناسه : 12515227
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور:

عدم ارائه فکت شیت توهین به مردم وقابل اغماض نیست


نماینده 5 شهرستان استان یزد با اشاره به ضرورت انتشار فکت شیت ایرانی از سوی تیم مذاکره کنند ایران چون دستور مقام معظم رهبری است گفت: بیان نکردن جزئیات توهین به مردم است وقابل اغماض نیست.

به گزارش طنین خاتم، دخیل عباس زارع زاده نماینده مردم بافق، بهاباد، خاتم، مهریز و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار بافق خبر در خصوص ضرورت  ارائه فکت شیت توسط دولت به مروم ومجلس همانگونه که مقام معظم رهبری هم فرمودند   گفت : فقط یک گزارش توسط آقای ظریف و صالحی که عموم مردم در رسانه شنیدند ارائه شده است و هیچ ربطی به فکت شیت که مقام معظم رهبری خواستار ارائه آن به مردم بودند ندارد و متاسفانه تا کنون این فکت شیت ارائه نشده است .

 

وی افزود :دلیل امنتای دولت در ارائه فکت شیت این است که صلاح نیست و به نفع مذاکرات نیست .ظاهرا پشت پرده اتفاقاتی افتاده است وقرار است بیافتد که جزئیات مذاکرات با توجه به بیان مقام معظم رهبری مبنی براین که باید مردم از جزیات بدانند ولی چیزی هنوز ارائه نشده است وجود دارد .

 

دخیل عباس زارع زاده گفت : بیان نکردن جزئیات توهین به مردم است وقابل اغماض نیست و مقام معظم رهبری فرمودند هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده و  تصیمی گرفته نشده است.ما  منتظریم آخر چه می شود وتصمیم نهایی را باید مقام معظم رهبری ومردم بگیرند .

 

 وی اظهار داشت : طبق قانون اساسی توافقات بین المللی  باید در مجلس شواری اسلامی مطرح شود ونمایندگان مردم باید رای بدهند و اگر  مجلس توافق نامه نهایی را نپذیرد مذاکرات نتیجه ای نخواهد داشت .پس  دولت باید در روند مذاکرات مردم ومجلس در جریان قرار  دهند تا روز تصیم گیری به مشکل برخورد نکنند . معقول ودرست نیست که مردم ومجلس را نسبت به این مذاکرات نامحرم محسوب شوند.

 

زارع زاده در پایان تاکید کرد: قدرت وموجودیت کشور ما صد درصد به اراده مردم است ومردم رئیس جمهور ونمایندگان مجلس  را انتخاب میکنند . پس  مردم و مجلس  را در خلاء اطلاعاتی در مورد جزیات مذاکرات قرار دادن کار بسیار نامناسبی است و آخر امر باید هر توافق نامه که بخواهد صورت بگیرد باید در مجلس رای بیارورد و مردم قضاوت کنند پس باید با مشورت وهم گرایی وهم افزایی مطالب را عنوان کنند تا در روز تصمیم گیری نهایی به مشکل برنخورند.

انتهای پیام/ع

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.