شناسه : 35867837
گزارش/


نحوه نوبت‌‌دهی پذیرش بیماران در بیمارستان آیت الله خاتمی هرات به نحوی است که بیماران برای دریافت نوبت باید ساعت‌ها در صف‌های طولانی انتظار بایستند که این انتظار بیشتر اوقات به دریافت نوبت منجر نمی‌شود.

به گزارش طنین خاتم؛ شهرستان خاتم با جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر در جنوب استان یزد قرار دارد و با توجه به موقعیت جغرافیایی این منطقه روزانه چند صد نفراز راه های دور و نزدیک ، بومی و غیربومی برای مداوا به تنها بیمارستان این شهرستان برا درمان مراجعه میکنند.

بیمارستان آیت الله خاتمی هرات به دلیل دولتی بودن و به لحاظ پایین بودن هزینه ویزیت پزشک متخصص روزانه پذیرای مراجعه‌کنندگان زیادی است که همین کثرت مراجعه خود سبب معطلی بیماران می شود و مراجعه کنندگان برای دریافت نوبت مجبورند ساعت ها انتظار بکشند.

ضعف نوبت‌دهی در این بیمارستان دولتی یکی از موضوعاتی است که سبب نارضایتی شدید بیماران شده به‌ طوری‌که بیمار برای دریافت نوبت باید ساعت ها در صف‌های طولانی منتظربماند.

به دلیل تقاضای شهروندان خبرنگار طنین خاتم برای مشاهده نحوه پذیرش بیماران، به بیمارستان مراجعه کرده و از نزدیک در جریان چگونگی نوبت دهی قرار گرفت..

صندلی های انتظار برای دریافت نوبت از پزشکان متخصص

در ابتدای ورود به سالن با صف های طولانی مواجه می شوم که همگی دفترچه به دست ایستاده اند و منتظر مسئول نوبت دهی هستند .

چیزی که توجه مرا جلب کرد حضور بیمارانی که اکثر از روستاها و شهرهای اطراف شهرستان با طی مسافت های طولانی به مرکز شهرستان برای درمان بود.

کنار دختر جوانی نشستم و از نحوه نوبت دهی بیمارستان پرسیدم.

زهرا میگوید از ساعت یک بعدظهر در سالن انتظار نشسته ایم و منتظر مسئول نوبت دهی هستیم و این در حالیست که زودتر از 5 عصر نوبت نمیدهند و متخصص نیز ساعت 7 بعدظهر در اتاقش حضور پیدا میکند.

با یک حساب سرانگشتی یک بیمار که اکثرا از شهرهای دور به این شهرستان برای درمان مراجعه میکنند باید روزانه ساعت ها برای گرفتن نوبت انتظار بکشند و با احتساب به اینکه متخصص نیز بیش از 30 بیماران ویزیت نمیکند(بر طبق گفته بیماران) با این صف های طولانی بیشتر بیماران باید دست خالی و بدون درمان شهر را ترک کنند.

یکی دیگر از بیماران که از یکی از روستاهای شهرستان به بیمارستان مراجعه کرده بود میگوید: از ساعت 10 صبح در انتظار نوبت دهی هستم، هرچه با پرسنل و مسئول مربوطه صحبت میکنم حاضر نیستند دفترچه را قبول کنند و باید تا ساعت 5 بعدظهر بایستم و بعد اگر نوبتمان شد ویزیت می شویم و اگر نشد باید به روستا بروم و روزهای بعد دوباره مراجعه کنم.

در ادامه با چندین نفر دیگر همکلام شدم و همگی ناراضی از عدم نوبت دهی مناسب در تنها بیمارستان شهرستان بود.

امیددداریم مسئولین دلسوز و کاردان مرکز درمانی شهرستان برای حل این مشکل تدابیری را اندیشه و هرچه سریعتر وضعیت نوبت دهی بیمارستان در شرایط مطلوب قرار گیرد.

سایت طنین خاتم:  با یادآوری سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند «کاری کنید بیمار جز درد و رنج بیماری اش، ناراحتی دیگری ‏نداشته باشد  می توان گفت در سالهای گذشته در عرصه پزشکی خدمات بسیار و پیشرفت های چشم گیری صورت گرفت اما متاسفانه فرمایشات رهبری آنچنان که در شان بیماران ما باشد هنوز اتفاق نیافتاده است.

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.