شناسه : 34797522


رییس پلیس فتا استان یزد گفت: منتشر کننده صفحه مستهجن اینستاگرم با 2 میلیون نفر عضو در یزد شناسایی ، دستگیر و تحویل مقام های قضایی استان شد.

به گزارش طنین خاتم به نقل از یزدرسا، سرهنگ دوم مرتضی ابوطالبی افزود: در پی رصد فضای مجازی و مقابله با جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی در اینستاگرام با برخورد به پیج 2 میلیون دنبال کننده که اقدام به انتشار تصاویر و کلیپ‌های مبتذل و مستهجن کرده بود و از طریق این پیج کاربران را به کانال‌های عمومی در تلگرام دعوت می کرد شناسایی و دستگیر گردید.

وی با اشاره به اینکه با شناسایی صفحه مذکور در اینستاگرام توسط کارشناسان پلیس فتا تلاش برای احراز هویت واقعی گرداننده اصلی صفحه به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت افزود: با استفاده از روش‌های فنی، کارشناسان موفق به شناسایی گرداننده صفحه شده و با دستور مقام قضایی متهم به این پلیس فراخوانده شد.

رییس پلیس فتا یزد تصریح کرد: در بازجویی انجام شده متهم با توجه به شواهد و مستندات کارشناسان فنی این پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب معرفی و تحویل شد.

ابوطالبی گفت: والدین باید به این نکته توجه داشته باشند که در کنار مزایای استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و دسترسی فرزندانشان به این فضا، آسیب‌های فراوانی آنها را تهدید می‌ کند که باید روابط بین اعضا را مستحکم‌تر نموده و وقت و دقت بیشتری برای فعالیت سایبری فرزندان خود لحاظ نمایند.

رییس پلیس فتا استان یزد در پایان از کاربران خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش نمایند .
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.