شناسه : 11195622
مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز یزد ؛

ظرفیت های عظیم یزد نادیده گرفته شده است /اسلام، قانون اساسی و ولایت فقیه جزو محکمات ماست/ صدا و سیما رویکرد جناحی ندارد


مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز یزد،گفت: می کوشیم تا پیامی برخواسته از فرهنگ اصیل و غنی استان یزد برپایه اندیشه های دینی، فرهنگی، بومی و کهن به مخاطب استانی، ملی و فرا ملی عرضه کنیم البته انتقال این پیام شجاعت، جسارت و خلاقیت می طلبد.

به گزارش طنین خاتم، مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز یزد در گفتگو با خبرنگار یزد رسا به  تشریح سوابق و پیشنه ی خود در عرصه های علمی پرداخت و  اظهار داشت: از سال 1372 در حوزه علمیه قم تحصیل  دروس حوزوی را آغاز  کردم و به چند سالی توفیق شرکت در جلسات درس خارج را داشته ام.

 

دکتر پهلوانیان عنوان کرد: مدرک کارشناسي ارشد علوم ارتباطات ، گرايش تهيه کنندگي را از دانشکده صدا و سيما و کارشناسی ارشد فلسفه از دانشگاه باقرالعلوم و نهایتاً دکتری فلسفه اسلامی را از دانشگاه باقرالعلوم اخذ کردم.

 

نظریه پرداز و کارشناس رسانه با بیان اینکه آخرین مسئولیت من رییس دانشکده صدا وسیما قم بود گفت: از سال 1380 تا کنون در بخش های مختلف سازمان صدا و سیما مشغول به خدمت بوده ام.

 

 

این استاد دانشگاه، دلایل انتصاب خود به ریاست صدا و سیمای استان یزد را اینگونه بیان کرد: شاید یکی از فاکتورهای اصلی تجربه در حوزه های مدیریتی صدا و سیمای همچنین شناخت بنده  از زادگاه و همچنین تدریس در حوزه ارتباطات طی 10 سال گذشته باشد.

 

دکتر پهلوانیان مهمترین ویژگی یزد که این شهر را در بین سایر شهرها شاخص کرده است، ایمان و عقیده مردم دارالعباده دانست و گفت: شهر یزد شهری سنتی و باستانی است، در جای جای آن آثار منحصر به فرد تاریخی است، که ظرفیت هایی جهانی دارد.

 

وی با بیان اینکه صدا وسیما استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت های استان یزد را به هیچ وجه نادیده نخواهد گرفت عنوان کرد: مردم مومن و معتقد به مبانی اسلام آئین ها و مناسک بسیاری دارند که تنها عزاداری های محرم رسانه ای شده است.

 

دکتر پهلوانیان با اشاره به رتبه و مدارج علمی بالای استان اظهار داشت: یزد به عنوان دارالعلم و استان علم و اندیشه و فرهنگ  شناخته می شود که وجود حوزه های علمیه بسار توانمند، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و همچنین علما و اندیشمندان گواه این مدعاست.

 

وی اضافه کرد: استان یزد، استانی صنعتی و اقتصادی است که فکر، تلاش و کار اقتصادی از قدیم در قالب شعار «قنات و قنوت و قناعت» تبلور یافته است.

 

پهلوانیان، همزیستی بسیار مسالمت آمیز اقوام و سلیقه های مختلف سیاسی و دینی در شهر یزد  از شاخص مهم استانی دانست و ادامه داد: مردم متدین یزد بر اساس آموزه های دینی خود همواره با اقلیت های دینی به خوبی رفتار کرده اند.

 

این مقام مسئول، با بیان اینکه استان یزد مظهر همزیستی و احترام به دیگر مذاهب و عقاید است بیان کرد: اگرچه غرب همواره شعار همزیستی و احترام به عقاید را سر می دهد ؛ اما اتفاقات اخیر در فرانسه و توهین به پیامبر خوبی ها خلاف آن را  به تصویر کشید  و دقیقا خلاف این ادعا  در یزد وجود دارد.

 

دکتر پهلوانیان، رسالت صدو و سیما ی استان را نشر پیام جذاب و گیرا برای همه مردم ایران دانست و گفت: می کوشیم تا  پیامی برخواسته از فرهنگ اصیل و غنی استان یزد برپایه اندیشه های دینی، فرهنگی، بومی و کهن به  مخاطب استانی، ملی و فراملی عرضه کنیم البته انتقال این پیام شجاعت، جسارت و خلاقیت می طلبد.

 

وی با تاکید بر اینکه  صدا و سیما به هیچ عنوان رویکردی جناحی به خود نمی گیرد گفت:  ما به هیچ عنوان رسانه ها را  رقیب نمی پنداریم  بلکه با نگرشی مثبت آنان را به عنوان همراه و همدل  رسانه ملی قلمداد خواهیم کرد.

 

مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز یزد عملکرد صدا و سیما را پیروی از آموزه های اسلام، عمل در چارچوب قانون اساسی و فرمایشات صریح رهبرانقلاب دانست و تصریح کرد: اسلام، قانون اساسی و ولایت فقیه جز محکمات و بقیه موارد جزو متشابهات  این نهاد می باشند.

انتهای پیام/ع


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.