شناسه : 11246501
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خاتم ؛

طرح تقویت ژنتیکی گوزن زرد در باغ شادی شهرستان اجرا می‌شود


رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان خاتم با اشاره به اهمیت حفاظت از گونه جانوری با ارزش گوزن زرد، گفت: طرح تقویت ژنتیکی گوزن زرد در باغ شادی اجرا می‌شود.

به گزارش طنین خاتم، فتح‌الله حیدری اظهار داشت: جنگل باغ شادی خاتم با توجه به وسعت و بهره مندی از ویژگی های خاص در زمینه محیطی و همچنین نوع پوشش گیاهی، از اهمیت بسیار زیادی برای استان یزد و کشور برخوردار است.

وی با اشاره به انتخاب این منطقه به عنوان محل نگهداری از گوزن زرد ایرانی، گفت: به دنبال انتخاب این سایت به عنوان سایت برگزیده، گوزن زرد ایرانی از سایر سایت‌ها از جمله سایت ایلام به این منطقه منتقل می‌شود.

حیدری با تاکید بر اینکه برای حفاظت از یک گونه جانوری به ویژه گونه در حال انقراض باید تلاش و دقت زیادی داشت، گفت: انتقال گوزن‌های زرد به خاتم برای تقویت ژنتیکی گوزن‌های باغ شادی خاتم صورت می‌گیرد.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان خاتم تصریح کرد: پس از این اقدام، تعدادی از این گوزن‌ها با نصب دستگاه رادیو تلمتری بر روی آنها به طبیعت زاگرس که یکی از خواستگاه‌های گوزن زرد ایرانی درگذشته بوده بر‌می‌گردند.

حیدری با تاکید بر اهمیت حفاظت از این گونه نادر، افزود: خواستگاه دوم این گونه ارزشمند در منطقه دز و کرخه در خوزستان بوده که متاسفانه با انقراض مواجه شده است.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح که باهمکاری سازمان‌های بین‌المللی و سازمان محیط زیست کشور صورت می‌گیرد، احیای گوزن زرد به شکل طبیعی در جنگل‌های زاگرس است.

اتهای پیام //

 

منبع: تسنیم


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.