شناسه : 13787007
یادداشت ؛

شهردار جوان خاتم می رود یا می ماند؟!


با آغاز فصل تابستان و حجم کاری که در شهرداری شهرستان از آغاز سال جدید وجود داشته و دارد ،بحث مربوط به زیباسازی فضا ی شهر که به وضوح توسط همهشریان در ایام عید و بعد از آن دیده شد ، متاسفانه بازار شایعات داغ بوده و اخبار مناسبی از شورای اسلامی شهر و شهرداری هرات به گوش نمی رسد.

به گزارش طنین خاتم، با آغاز فصل تابستان و حجم کاری که در شهرداری شهرستان از آغاز سال جدید وجود داشته و دارد و بحث مربوط به زیباسازی فضا ی شهر که به وضوح توسط همهشریان در ایام عید و بعد از آن دیده شد ، متاسفانه بازار شایعات داغ بوده و اخبار مناسبی از شورای اسلامی شهر و شهرداری هرات به گوش نمی رسد.


یکی از استضیاح شهردار می گوید و دیگری از استعفای شهردار، که دراین میان فقط و فقط شهروندان و مردم متضررمی شوند نه کس دیگر.


شهردار هرات با اینکه جوان و جویای نام ولی در این چند سال که بر کرسی شهرداری هرات تکیه زده است توانمندی و کارآمدی خود را ثابت کرده است و البته مشکلات نیز داشته است و نقدهای پیرامون کار وی وجود داشته و دارد .


ولی باید فرصت داد تا توانایی و تجربه های خود را در مدیریت و آبادانی شهر به بهترین شکل نشان دهد هر چند در همین مدت نیز خیلی از توانایی های خود را نیز اثبات کرده است که شاید به مزاج بعضی ها خوش نیامد و متاسفانه این عملکرد مثبت و قانون گرایی به جای تشکر و قدرانی مورد سرزنش قرار گرفت. .


استیضاح اگرچه حق و ابزاری قانونی برای بیان مطالبات و دغدغه های اعضای شورای شهر است اما نباید عجولانه و بدون در نظر گرفتن خواست اکثریت شهروندان باشد و منافع عموم نباید فدای منافع شخص یا اشخاص شود.


اعضای شورای اسلامی شهر هرات شاید دلیل برکناری شهردار را روی کارآمدن فردی متخصص و باتجربه بیان کنند که نظرشان قابل قبول و محترم است ولی میتوان با همکاری و کمک به شهردار جوان شهر برای آبادی شهر قدم برداشت وبا استفاده از تجربه های گذشتگان، شهردار را یاری کنند .


باید به این نکته توجه کنیم که شهر دار هرات در این چند سال حضور در شهرداری کم بیش با مشکلات شهر آشنایی دارد و تا کنون قدم های مثبتی در جهت زیباسازی و آبادانی شهر قدم برداشته است و البته هنوز جای کار دارد و شاید شهر هرات هنوز به آن جایگاهی که باید داشته باشد نرسیده باشد ولی با همکاری مسولین و مردم و حمایت و دلگرمی میتوان به آینده شهر امیدوار بود .

.
دوستان شورا که همه از افراد باسابقه، خوش نام و دلسوز شهر هستند، باید مشکل ها و مطالبه های مردم هرات را در نظر گیرند و به جای دغدغه استیضاح با کمک به شهردار دنبال گسترش خدمات به مردم و آبادانی و زیباسازی مرکز شهر باشند.


مردم هرات انتظار دارند شورا توجه بیشتری به مسائل و مشکلات شهر داشته باشد و از پرداختن به اموری که هیچ سودی به دنبال ندارد، خودداری کنند.
پیگیری بحث استیضاح در این شرایط جز اینکه باعث پیچیدگی موضوع و هدر رفت انرژی و وقت خدمتگزاری به مردم می شود هیچ دردی از مشکلات و مسائل شهر هرات دوا نمی کند


رای شما
میانگین (5 آرا)
The average rating is 4.6 stars out of 5.