شناسه : 11021638
آیت‌الله ناصری در بازدید ازنمایشگاه دبیرستان دخترانه ریحانه النبی؛

شاه با لباس مبدل در خیابان ها به شکار دختران می پرداخت +تصایری از نمایشگاه


به مناسبت دهه مبارک فجر، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با سخنرانی در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه ریحانة النبی یزد از نمایشگاه دهه فجر و مروّجین فرهنگ عفاف و حجاب بازدید کرد.

به گزارش طنین خاتم به نقل از یزدبانو، صبح امروز آیت الله محمد رضا ناصری در همایش دختران دبیرستان ریحانة الرسول یزد حضور یافت و سخنانی را در موضوعتاریخ انقلاب و لزوم انتقال آرمان های انقلاب به نسل جدید مطالبی را بیان کرد.
 


  قرائت  قرآن توسط آقای میرجلیلی قرآن قاری نونهال دبستانی ، خیرمقدم رییس مجتمع خاتم الانبیای یزد،  قرائت مقاله توسط دانش آموز در مورد عفاف و حجاب، رونمایی از تابلوی بنیاد دختران حورا (مروجین فرهنگ عفاف و حجاب دبیرستان دخترانه ریحانه النبی(س) و  بازدید آیت الله ناصری از اجرای طرح مدام در مدرسه از اهم برنامه های این مراسم به شمار می رفت .

 

 آیت الله محمد رضا ناصری به مناسبت ایام الله دهه فجر با حضوردرمراسم جشن دهه فجر دبیرستان دخترانه ریحانة النبی (ص) ضمن تبریک این ایام به دانش آموزان  و کادر مدرسه  و با آرزوی روز افزون شدن توفیق الهی برای آنان در مسیررشد و کمال اظهار کرد : اگرکسی بخواهد پیرامون مسأله انقلاب و انگیزه امام خمینی (ره) برای انقلاب به قضاوت درستی برسد باید به وضعیت پیش از انقلاب و حاکمان آن دوران توجه عمیقی نماید تا بفهمد که چه بوده و چه شده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تصریح به اینکه علم به شرط ایمان باارزش است عنوان کرد : علم بدون معنویت  و تقوا انسان را به سقوط می کشاند و برای خیلی ها علم به ابزاری برای به فساد کشاندن انسانها وجوامع تبدیل شده است .

 

ناصری تبلیغات ماهوارهای دشمن را با هدف پرورش تک بعدی انسان، ناتوان ساختن افراد، فساد جوانان، بی هویتی، گرفتن معنویت و خدا ازانسانها، نابودی غیرت وعفت و ترویج بی خردی برشمرد و تأکید کرد : دشمنان درتمام این هدفها به دنبال تابع ساختن ما نسبت به برنامه های خودشان و گمراه کردن ما هستند تا فتنه های خود را علیه ما بهترپیاده کنند.

 

وی با تأکید برتوجه هرچه بیشترنسبت به خواسته خود از ثمره عمرتصریح کرد : ما بیهوده خلق نشده ایم  و طبق بیان روایات خدا وند دنیا را برای ما و ما را برای خودش خلق نموده است که به شرط ایمان وعمل صالح و داشتن تقوای الهی پس ازاین دنیا جایگاه و مقامی داریم که اکنون برایمان قابل تصورنیست ولی اگردرزندگی به دنبال اهداف پوچ باشیم درآن دنیا حسرت خواهیم خورد.

 

آیت الله ناصری از دختران به عنوان مربیان  و مادران  فردای جامعه یاد کرد و تأکید کرد : حرکت در مسیر ارزش مداری  و پاکدامنی و توجه به تکالیف شرعی همه ثمره زندگی ماست  و شما دختران جوان نسل آینده را می سازید و نسبت به اصلاح  دنیا و آخرت خود و دیگران مسئولید.

 

وی افزود :  شما دختران می توانید اسوه های جامعه باشید  و با بصیرت در مسیر امام و رهبری  و سنگر ایمان  و تحصیل  با هدفگذاری درست حرکت کنید تا مشمول بیان قرآن شوید که خدا از آنان راضی  و آنان از خدا راضی اند .

 

آیت الله ناصری تصریح کرد : واقعا سرنوشت کشورما دست چه کسانی بود؟ با جان و ناموس مردم چه کردند؟ با اقتصاد و فرهنگ این ملت چه کردند؟ مردم در آن زمان در روستاهای دور افتاده و محروم درچه وضعیتی به سرمی بردند؟ حکایت فقر، فحشاء، جشن های کذایی و سرمایه هایی که ازاین کشور به هدر می رفت چه بود؟

 

وی با برشمردن گوشه ای از جنایات رژیم شاه از زبان نزدیکان او و اعترافات قربانیان این ظلم ها افزود : کشور ما در آن زمان با حدود 20 میلیون جمعیت  و فروش  روزانه  هفت بشکه نفت به قیمت 28 دلار؛ ولی با وجود جمعیت کم و درآمد زیاد در روستاهایش که اکثرجمعیت را به خود اختصاص داده بود عمران و آبادانی وجود نداشت! مثلا در چهارمحال بختیاری آن زمان 80  کیلومترجاده آسفالته بود و مردم برای چند ماه فصل برف  و سرما که قادربه خروج ازخانه نبودند آب  و هیزم ذخیره می کردند!

 

نماینده ولی فقیه دراستان یزد با اشاره به مفاسد اخلاقی شاه اذعان کرد : کسی که با لباس مبدل  و بصورت ناشناس در خیابانها به شکار دختران می پرداخت  و اعترافات این دختران در تاریخ موجود است چگونه  کسی که ملتی را به ذلت کشانده بود صلاحیت داشت بریک مملکت حکومت کند؟

 

آیت الله ناصری با دست نشانده خواندن رژیم ستم شاهی تصریح کرد : انگلیس خودش افراد دست نشانده را روی کار می آورد و هر زمان تاریخ مصرفشان می گذشت آنها را کنار می گذاشت  و یکی دیگر را می آورد به عنوان مثال رضاه شاه را خودشان آوردند و بعد هم که زمانش تمام شد او را به موریس تبعید کردند تا همانجا مرد .

 

وی  افزود : علیرضا برادر محمد رضاشاه قوی تربود و می خواست سرکاربیاید؛ محمد رضا شاه آنقدر به روس ها وانگلیس ها التماس کرد تا راضی شدند سر کارش بگذارند  و دست بوس آنها باشد ولی در خاطرات فردوست هست که جاسوسی گذاشته بودند که ریز زندگی او را زیر نظر داشت و اگر شاه کاری که آنها مایل نبودند انجام می داد هشدارش می دادند !

 

وی با بیان این مطلب که کارامام درطول تاریخ چند هزارساله ایران وحتی درتاریخ اسلام بی سابقه بود تصریح کرد : او یک مرد خدایی، عالم به احکام اسلام و قرآن وعامل به آن، عارف به تمام معنا، متخلق به اخلاق الهی و فنای فی الله بود که جز خدا نمی دید  و عاشق بندگان خدا بود و دوست داشت همانگونه که خداوند بندگانش را برای رسیدن به کمال وعزت الهی آفریده است آنان را به کمال  و سعادت حقیقی خود برساند.

 

امام جمعه یزد کارامام خمینی (ره) را در مسیرهدایت بندگان الهی همچون پیامبر و امامان دانست و خاطرنشان کرد : امام خمینی (ره) آرمانش حاکمیت حکومت خداوند در زمین بود و اگرمی خواست شاه برود هدفش ازریشه برکندن جرثومه فساد و جایگزینی احکام خدا درزمین بود.

 

ناصری اذعان کرد : هر گاه به ایشان خبری از آسیب به مردم درجریان انقلاب می رسید درهنگام خلوتش با پروردگار برایشان اشک می ریخت زیرا انقلاب امام برای نجات بشریت بود همانطور که امام زمان به دنبال برپایی عدل و ایجاد صفا و صمیمیت بین مردم  و رشد عقول و علوم  و برکندن ظلم ازروی زمین هستند.

 

وی با مقدمه دانستن این انقلاب برای حکومت جهانی امام عصر(عج) تصریح کرد : امام با هدف گذاری خود ملت را درمسیرقرار داد  و ما نیز باید همینگونه درمسیرزندگیمان با هدف گذاری صحیح متوجه باشیم درکجاییم و به کجا می رویم  و به دنبال هرپیشرفتی حرکت می کنیم بدانیم آیا دررساندن ما به هدف به درد می خورد؟

 

در این مراسم ضمن ارائه مقاله ای توسط یکی ازدانش آموزان پیرامون اهمیت نقش حجاب در رشد و تعالی دختران وبانوان و توطئه های دشمن درمبارزه با این فرهنگ غنی با ترفند های پیچیده وشیطانی؛ از نشان « بنیاد دختران حوا» که برای ترویج فرهنگ عفاف وحجاب راه اندازی شده است توسط نماینده ولی فقیه  و امام جمعه یزد رونمایی شد.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.