شناسه : 32570254


چرا تنها فرماندار دولت روحانی در یزد که پای حیثیت اصلاح طلبان این استان ایستاد این چنین از سوی اصلاح طلبان تفتی و یزدی مورد هجمه قرار می گیرد.

به گزارش طنین خاتم، صبح تفت در یادداشتی نوشت: از آنکه حمایت های اقشار مختلف مردم تفت از فرماندار تفت بالا گرفت و ابقای «محمود زارع رشکوئیه» قطعی شد؛ اصلاح طلبان تفتی که هیچگاه دلایلی منطقی برای اقدامات خود نداشته و ندارند و منافع حزبی خود را مقدم بر هر چیز دانسته و تحقق آن را با فشار سیاسی، هیاهو و ایجاد فضای دوقطبی دنبال می کنند با فشار به معاون سیاسی استاندار و دست گذاشتن روی پاشنه آشیل استاندار جدید یزد مبنی بر حمایت صریح وروشن از خط و ربط های سیاسی خواستار تغییر ناطق و انتصاب «محمد محامدی» در سمت فرمانداری تفت شده اند.

فشارهای حزبی و وام دار بودن معاون سیاسی استاندار به برخی و عدم توجه استاندار یزد به وضعیت فعلی شهرستان تفت باعث شد تا تصمیم تغییر فرماندار تفت عجولانه تر دنبال شود.

اما مواجه حوزه سیاسی استانداری یزد با حمایت های ائمه جمعه، اصحاب رسانه، نماینده مردم تفت و میبد و اقشار مختلف مردم تفت از ابقای فرماندار فعلی تفت باعث شد تا فشارهای استانداری یزد بر رویِ شخصِ ناطق معطوف شود تا با دست خود بنویسد و پست فرمانداری را تحویل دهد.

فشارهای شدید سیاسی و البته تهدیدهایی نظیر اینکه اگر ناطق خود کناره گیری نکند بعد از فرمانداری سمتی بالاتر از یک کارشناس نخواهد داشت باعث می شود تا ناطق که چند سالی تا بازنشستگی بیشتر فاصله ندارد؛ تسلیم شده و عطای فرمانداری تفت را به لقایش ببخشد!

از آنجاکه فاتحه دولتی که پول تامین گاردیل برای جاده ای مانند ده بالا را ندارد و بودجه کشور را با ارتزاق از جیب مردم تنظیم می کند باید خواند! برای نگارنده تفاوتی چندانی نمی کند که فرماندار تفت ناطق باشد یا محامدی یا هر فرد دیگری؛ هرچند که سنگ تمام ناطق برای اصلاح طللبان تندرو دلیل کافی ای است که دلبند ماندن و یا رفتن ناطق نباشیم.

  لکن اولویت پیشرفت و توسعه تفت است(چیزی که اصلاح طلبان تفتی بویی از آن نبرده اند!) و ابقای ناطق می تواند روند همگرایی و پیشرفت فعلی تفت را تحکیم و تسریع کند.

اما اینکه، ناطق تنها فرماندار دولت روحانی در یزد که پای حیثیت اصلاح طلبان این استان ایستاد و امثال کنسرت، جشن سده، انتخاباتی با مشارکت 150 درصدی با رای نزدیک به 90 درصد روحانی و .... را برگزار و مدیریت کرد. این چنین از سوی اصلاح طلبان تفتی و یزدی مورد هجمه قرار می گیرد و تهدید می شود و ناچار استعفا را با دست خود به استاندار تحویل می دهد، نشان دهنده چیزی جز اوج رذالت اصلاح طلبان یزدی و تفتی نیست.

وهمچنین جناب محامدی باید بداند که اینگونه تلاش برای گرفتن یک پست و پیروی چشم و گوش بسته از اطرافیان به مانند آتش زیر خاکستری است که دیر یا زود به جهنمی تبدیل خواهد شد و همه چیز که کوچکترین آن حزب و جناح است را می سوزاند.

بماند که نتیجه قضاوت مردم درباره این مدل برخوردها و دوگانگی ها با افرادی که دولت دوازدهم بخش اعظم رای خود را مدیون آن هاست، در بزنگاه های چون انتخابات مشخص خواهد شد.

امیدواریم تا دیر نشده، استاندار جدیدالورود یزد متوجه شود که با سپردن انتصابات به دست طالبی سرنوشتی بهتر از میرمحمدی در انتظارش نیست و پس از پایان مسئولیتش سخنی جز این نخواهد داشت که در انتصاب مدیران «تحت فشار» بودم.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.