شناسه : 13820192
مدیر شرکت لبنی ایل ماس در گفتگو با طنین خاتم؛

سرمایه گذاری در شهرستان خاتم یک ریسک بزرگ است / عدم حمایت مسئولان موجب دلسردی ام شده است


مسولین به این نکته توجه کنند، وقتی یک جوان کار آفرینی می کند و چند نفر از قبال آن مشغول به کار میشوند باید از حمایت برخوردار باشد .

مدیر شرکت لبنی ایل ماس شهرستان خاتم در گفتگو با طنین خاتم درباره مشکلات این صنعت در شهرستان اظهارداشت : کار کردن در  شهرستان به دلیل اینکه منطقه محروم است و در استان با آن بهایی داده نمی شود زیاد کار آسانی نیست و از حمایت قوی برخوردار نیستیم .


خلیل قاسمی پور گفت : شرکت ایل ماس ابتدا کار خود رابا پایلوت آزمایشی راه اندازی کرد، با سرمایه شخصی و گرفتن وام های با بهره بالای 30درصد و بدون کمترین حمایتی از سوی دولت ، چون سود وام های زیاد و درآمد کم بود کم کم دچار مشکلات فراوانی در این زمینه شدیم .


قاسمی پور افزود: متاسفانه وام های کلان در سطح شهرستان توزیع می شود ولی ما تاکنون از آنان استفاده نکردیم، چند بار پیگیری کردیم ولی موفق نشدیم .
وی گفت: به شخصه چون در شهرستان از واحد های تولیدی و صنعتی حمایتی صورت نمیگیرد ،برای کار در اینجا دلسرد هستم و چند بار تصیمیم گرفتم در مرکز استان سرمایه گذاری کنم .

قاسمی پور افزود: بحث اصلی کار در شهرستان بحث سرمایه در گردش است، ما اینجا را راه اندازی کردیم ولی یکی از مسولین تاکنون از ما حمایت نکردند . چند بار برای گرفتن وام به بانک ها مراجعه کردم ولی فایده ای نداشته است البته باید بگویم سرمایه گذاری در شهرستان خاتم یک ریسک بزرگ است .

وی گفت: مشکل اصلی نقدینگی اگر برطرف شود تمام مشکلات ما حل می شود . دوست ندارم این جمله را بیان کنم ولی اگر حمایتی نباشد مجبورم سرمایه ام رو در جای دیگر خرج کنم .

مدیر شرکت لبنی ایل ماس افزود: درسال 86 کار آفرین برتر استان، ایستگاه دار نمونه استان شدم ولی همه اینها در حد یک تقدیر نامه و تشویق نامه صورت گرفت و من در این چند سال به طور کامل بی مهری مسئولین رو نسبت به سرمایه گذار درک کردم .
قاسمی پور گفت: مسولین به فکر این باشند وقتی یک جوان کار آفرینی می کنند و چند نفر از قبال آن مشغول به کار کنند باید از حمایت برخوردار باشند وگرنه دلسرد می شود .
وی خاطر نشان کرد : این را به طور قطع به یقین می گویم و به آن اشراف کامل دارم ، اگر مسولین شهرستان به جوانان این منطقه بها دهند آنان جرات هرکاری برای آبادنی شهرشان را دارند و اگر به جوان اعتماد کنیم شهرستان رو به رشدی خواهیم داشت .و خیلی از مشکلات حل خواهد شد .

مدیر شرکت ایل ماس گفت: مسولین خواهشا اگر قرار است فکری به حال شهرستان بکنند اول بودجه را جمع و توزیع کنند و با تحقیق بر روی واحد های تولیدی و با بررسی مشکلات قدم مثبتی در این زمینه بردارند .
.

سخن آخر :
مسئولین اگر قرار است برای رشد منطقه شهرستان خاتم (هرات – مروست) تلاش کنند، سرمایه و سرمایه گذار را جذب کنند باید کارهای زیربنایی را درست انجام بدهند، سرمایه گذار تا زمانیکه کارهای زیر بنایی یک شهرستان درست نباشد به هیچ عنوان سرمایه گذاری نمی کنند .
باید این حقیقت را بپذیریم که شهرستان خاتم به درستی برای همگان شناخته نشده است و از نظر صنعتی و زیر بنایی ضعیف است. مسئولین باید بودجه خاصی برای واحدهای تولیدی و صنعتی اختصاص دهند و از کارآفرینان حمایت کنند .


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.