شناسه : 13251172
رئیس جهاد کشاورزی مروست ؛

سرمازدگی 455 میلیارد ریال به کشاورزی مروست خسارت زد


رییس اداره جهاد کشاورزی بخش مروست گفت: سرمازدگی سالجاری 455 میلیارد و 170 میلیون ریال به بخش کشاورزی این منطقه خسارت زده است.

به گزارش طنین خاتم،بهروز بشنه ای رئیس جهاد کشاورزی مروست ، این پدیده را خسارتی جبران ناپذیر به بخش کشاورزی این منطقه خواند و اظهارداشت: این خسارت عمدتا شامل محصول گردو، انگور، بادام ، آلو و زراعت گندم این منطقه می شود.

بشنه ای  با بیان اینکه نتایج و نظریات کارشناسی به مرکز استان اعلام شده است ، خاطر نشان کرد: پیگیری درخصوص جبران این خسارات ازطریق استان ادامه دارد .

این مسوول  گفت : بخشی از این محصولات تحت پوشش بیمه بوده که از این لحاظ مشکلی در خصوص پرداخت وجود ندارد و درخصوص محصولات بیمه نشده نیز باید چاره ای برای کشاورزان اندیشیده شود.

بشنه ای با اشاره به جایگاه منطقه مروست در بخش کشاورزی استان یزد خواستار توجه بیشتر مسوولان مربوطه درخصوص مساعدت جهت جبران خسارات وارده به بخش کشاورزی این منطقه شد.

رئیس جهاد کشاورزی مروست گفت: سطح زیر کشت زراعت بخش مروست 1712 هکتار شامل گندم، جو و ذرت است همچنین این بخش در زمینه باغات نیز دارای 500 هکتار پسته، یکهزار هکتار انگور، 15 هزار اصله گردو،100 هکتار بادام، 5 هکتار زردآلو و 150 هکتار آلو می باشد.

 

 

انتهای پیام //

منبع: ایرنا


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.