شناسه : 10728819
حجت الاسلام شیخ زاده؛

سردار شهید الله دادی مهاجر الی الله بود


حجه الاسلام والمسلمین شیخ زاده به بهانه شهادت سردار شهید الله دادی یادداشتی به سایت طنین خاتم ارسال کرده است .

طنین خاتم، حجه الاسلام والمسلمین شیخ زاده به بهانه شهادت سردار شهید الله دادی در یادداشتی آورده است : خداوند در آیات نورانی قران کریم سه صفت را پیرامون مهاجرین الی مطرح کرده است که می توان این اوصاف را در شخصیت سردار شهید الله دادی یافت .

اولین خصوصیتی که مطرح می شود جستجوی فضل الهی است حال هر کجا که باشد . اگر از ما سوال شود که آیا جدا شدن از اهل و زادگاه و چشیدن سختی ها از فضل الهی است ؟ در جواب می گوئیم بله ، زیرا آینده با کرامت تنها به افزونی وسایل مادی نیست شاید بشود پاسخ این پرسش را با پرسش دیگری داد که آیا توانگری در رفاه در حالی که انسان آزادی و کرامت خود را از دست بدهد و گردنکشان امنیت و آرامش او را سلب کنند ، فضلی وجود دارد ؟ هرگز

اما مومنان راستین هوشیار فضل الهی را در فزونی ایمان و عمل و پایبندی به ارزش ها و زندگی آزادانه و استقلال و کرامت در پرتوی ولایت می بینند او در جمله یاران او راه می یابند .

البته آنان نظر خود را تنها به زندگی دنیا نمی دوختند بلکه با بینش قوی خود سرای آخرت می نگریستند و به این فکر می کردند که چه شد ما از قافله دوستان عقب افتادیم . اگر چه این امر به فدا کردن تمام مظاهر دنیا باشد . چون در منظر مهاجر الی الله اموال و فرزندان و حتی ذات خود فرد خس و خاشاکی بیش نیست .

این سردار شهید در وضعیت خوبی از حیث مسائل مالی ، اجتماعی و نظامی بود و می توانست زندگی آرام و راحتی را برای خودش محیا کند ولی در جستجوی فضل الهی و در یک وضعیت حساس نظامی برای حفظ دستاوردهای نظام اسلامی در خطرناک ترین موقعیت خودش را قرار داده بود .

دومین خصوصیت مهاجر الی الله نوع نگاه محاسبه گرانه با حضرت حق ندارد حتی در مقابل بندگی که انجام می دهد چشم داشتی به بهشت ندارد و ثواب الهی او را ارضاء نمی کند بلکه با هجرت در جست و جوی هدفی بزرگتر بر می آیند که همان خشنودی خدای عزوجل می باشد .

سومین خصوصیت مهاجر الی الله یاری دادن خدا و رسول است . محور ولایت در هر کجای عالم و هر زمانی نیازمند انسان هایی است که با هجرتشان ان را یاری رساندند . حضور در کنار نیروهای حزب الله و انهم در نزدیکی نظامیان رژیم غاصب اسرائیل دلالت بر صداقت گفتاری و رفتاری این سردار شهید دارد که در یکی از سخنرانی هایش افتخارش را شیعه بودن معرفی می کند . از جهت لقلقه زبان در اثبات آن از طریق رفتار و نوع یاری که ایشان نسبت به ولایت داشت .

خداوند روح ایشان را با یاران امام حسین ( ع ) محشور فرماید .


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.