شناسه : 13038811
معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم داداگستری استان ؛

رویکرد دادگستری استان به سمت پیشگیری از وقوع جرم است


معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد در شهرستان خاتم گفت: رویکرد دادگستری استان به سمت پیشگیری از وقوع جرم است.

به گزارش طنین  خاتم،دکتر رفاهی، معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد که در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان خاتم شرکت کرده بود ضمن اعلام این خبر افزود: اگر با تلاش همگانی و همکاری بین بخشی، در جهت پیشگیری از وقوع جرم تلاش نکنیم در آینده امکانات قوه قضائیه برای مقابله قهری با جرم و مجرمین کافی نیست.

وی در ادامه به وضعیت مناسب شهرستان خاتم در زمینه کاهش وقوع جرم در برخی از شاخص ها اشاره و یادآور شد: بنا داریم با همکاری دستگاههای اجرایی شهرستان در سال 94 نسبت به برگزاری کلاسهای مشاوره و فعال نمودن مراکز مشاوره در سطح شهرستان اقدام کنیم.
این مقام مسئول گفت: سال گذشته در استان یزد بیش از 130 هزار خواسته، اتهام و دعاوی در سیستم دادگستری این استان به ثبت رسیده است.
این مقام مسئول ادامه داد: در مجموع جرائم مواد مخدر شامل حمل، نگهداری، قاچاق، خرید وفروش استعمال، اعتیاد و توزیع در شهرستان خاتم در سال 93 نسبت به 92 قریب به 10 درصد کاهش داشته است.
در ادامه این نشست محمد زاده رحمانی، فرماندار شهرستان ضمن ارائه آمار و اطلاعات کلی راجع به شهرستان، از خاتم به عنوان یکی از شهرستانهای بکر و با سرمایه اجتماعی بالای استان یاد کرد و افزود: به موازات صنعتی شدن شهرستان شاهد افزایش مهاجرپذیری نیز هستیم لذا باید با همکاری صاحب نظران و متخصصین، آسیب حضور افراد غیر بومی را در شهرستان به حداقل برسانیم.
توکلی، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان نیز در این جلسه از همکاری مثبت و سازنده فرماندار و سایر مسئولین شهرستان با حوزه قضایی تشکر و پیشنهاد برگزاری همایش ها و سمینارهای علمی و تخصصی با موضوع پیشگیری از جرم را برای معلمین، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و روحانیون و مبلغین شهرستان ارائه داد.
 
 
 
انتهای پیام //





رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.