شناسه : 14078362
گزارش میدانی / حضور مردم و مسولین خاتم در راهپیمایی روز قدس

روز قدس یک روز دینی است نه جناحی/ روز قدس عامل همدلی و نماد حمایت از مظلومان


روز جهانی قدس به معنای واقعی احیای ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی است که مبارزه با ظلم و مبارزات ضد صهیونیستی است چرا که تنها فرهنگ و ارزش‌های اسلام که می‌تواند با ظلم و ستم مقابله کند.

به گزارش طنین خاتم،با فرا رسیدن روز قدس، مردم و مسئولان شهرستان خاتم همراه با دیگر مردمان  ایران اسلامی با حضور پر شور و حماسی خود در راهپیمایی قدس از استکبارجهانی اعلام انجار می کنند و در حمایت از مردم ستم دیده جهان به ویژه فلسطین  با مشت های گره کرده و با شعار مرگ برآمریکا، مرگ بر اسرائیل برخواهند خواست.

 

فرماندار خاتم در مورد اهمیت برگزاری روز جهانی قدس  گفت : روز جهانی قدس باعث ایجاد وفاق وهمدلی  نه تنها درکشور جمهوری اسلامی ایران بلکه در جهان اسلام می شود و مسلمانان متحد میشود تا در برابر رژیم صهیونیستی مقابله کنند .

زاده رحمانی نام گذاری این روز را توسط بنیانگدار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) را نشانه ژرف اندیشی و دوراندیشی  امام برشمرد و اظهار داشت: امام معادلات آینده خاورمیانه را پیش بینی کرده بود و وجود چنین روزی را به نام تجدید قوا جهان اسلام در برابر رژیم صهیونیستی عنوان کردند  .

فرماندار خاتم از همه همشهریان خواست همراه و همگام با سایر نقاط کشور در راهپیمایی فردا حضور پررنگ داشته باشند  .

 

کرامت تیموری رئیس شورای اسلامی شهرستان خاتم گفت: روز قدس نماد حمایت از مظلومان در مقابل ظالمان میباشد.
تیموری اظهارداشت: از آنجا که حضرت امام ره رهبری انقلاب اسلامی را بعهده داشت که باعث پیروزی حکومت مردم بر حکومت پادشاهی بود و بر طبق فرمایش ایشان باید از مردم مظلوم فلسطین بعنوان مسلمانان که مورد ظلم مستکبرین صهیونیست قرار گرفته، حمایت کنیم و وظیفه ماست که تا کوتاه شدن دست ظالمان از مظلومین جهان حمایت خود را ادامه دهیم.
وی گفت: لزوم این کار نیز این است که ما در سایه این حرکت صهیونیست‌ها شاهد تفکر اسلام ستیزی را مشاهده میکنیم که وظیفه شرعی و انسانی ما را در حمایت از این عزیزیان دوچندان می کند.امام خمینی ره با نام گذاری این روز میخواست به ملت عزیز ایران متذکر باشند که تا در گوشه ای از جهان ظلم باشد بقیه مسلمانان نیز در امان نخواهند بود.چیزی که امروز هرچه به جلو میرویم بیشتر حس میشود.
رئیس شورای اسلامی شهرستان خاتم گفت: مردم شریف شهرستان خاتم همچنان که در همه حماسه های انقلاب حضور پرشور داشته اند در روز قدس نیز به به وظیفه اسلامی و انسانی خود آگاهانه عمل میکنند .و در راهپیمایی شرکت خواهند کرد .

 دکتر روح الله کشاورزی استاد دانشگاه در مورد حمایت از مردم مظلوم غزه گفت : حمایت از مردم مظلوم غزه وظیفه همه مسلمانان و دیگر آزادیخواهان در سراسر جهان است
وی گفت : همانطور که مقام معظم رهبری می فرمایند:"مسئله فلسطین، مسئله مظلومیت وغربت یک ملت در وطن خویش است." و با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی در راستای اهداف خود در برنامه از نیل تا فرات با مقاومت ملت مظلوم فلسطین و حمایت مسلمانان جهان بویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ؛ ناکام مانده است ، دست به جنایات گسترده می زند که این امر لازم وضروری می نماید تا با تبعیت از فرامین امام خمینی(ره) ومقام معظم رهبری ، قاطعانه در این راهپیمائی شرکت کرده و با حضور پرشور خود حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین به دنیا نشان دهیم.


یکی از کاسبان و مغازه‌داران هرات گفت: در راهپیمایی روز جهانی قدس،باید تک‌تک مسلمانان شرکت کنند ، حتی با دست‌های خالی و مشت‌های گره ‌کرده خود، .ما با شرکت در راهپیمایی روز قدس نشان خواهیم داد که مسلمانان با تمام نیرو و قدرت و اراده پشتیبان ملت فلسطین هستند.


 روز جهانی قدس به نظر شما چه معنی و مفهومی دارد ؟خانم کریمی در خصوص سؤال خبرنگار ما گفت: روز جهانی قدس به معنای واقعی احیای ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی است که مبارزه با ظلم و مبارزات ضد صهیونیستی است چرا که تنها فرهنگ و ارزش‌های اسلام که می‌تواند با ظلم و ستم مقابله کند.


دکتر هاشمی در مورد راهپیمایی در روز قدس گفت : شرکت در راهپیمایی روز قدس وظیفه و تکلیف شرعی و انسانی همه مسلمین جهان است. .جنایات اسرائیل دل هر انسانی را به درد می آورد و هر انسانی به نوبه خود وظیفه دارد که این جنایات را محکوم کند و ما نیز با حضور خود در راهپیمایی روز قدس این جنایات را محکوم خواهیم کرد.

 

 


سعدالله نجفیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : همه ما مسلمانان باید روز قدس را گرامی بداریم ،همچنان که بنیانگذار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) آخرین روز از جمعه ماه مبارک رمضان را اختصاص به این روز داده اند نشان از اهمیت ویژه ان است .
نجفیان اظهارداشت : روز قدس متعلق به هیچ جناح و حزبی نیست و باید از آن به عنوان یک روز دینی و اعتقادی نام برد ما اگر مسلمان هستیم و ادعای داریم که از حقوق مظلوم در برابر ظالم دفاع میکنیم باید در راهپیمایی روز قدس شرکت کنیم و به همه نشان دهیم که دلمان برای قدس و مردم مسلمان فلسطین می تپد .

 

 


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.