شناسه : 12626296
ساعتی پیش؛

روح «آیت الله ابوترابی» به ملکوت اعلی پیوست


آیت الله ابوترابی که چندی پیش بر اثر عارضه مغزی در بیمارستان سیدالشهدای یزد بستری بود ساعتی پیش جان را به جان آفرین تسلیم کرد وروح پر فتوح او به ملکوت اعلی پیوست.

به گزارش طنین خاتم به نقل از یزد رسا ، آیت الله ابوترابی که چندی پیش بر اثر عارضه مغزی در بیمارستان سیدالشهدای یزد بستری بود ساعتی پیش جان را به جان آفرین تسلیم کرد وروح پر فتوح او به ملکوت اعلی پیوست.

 

این عالم وارسته که از بیماری کلیوی نیز رنج می برد در سن 84 سالگی به دیار باقی شتافت.

 

اخبار تکمیلی مراسم تشییع، تدفین و ختم آن بزرگوار متعاقباً منتشر می شود.

 

گفتنی است آیت الله میرزا حسن ابوترابی فرزند ملا ابوتراب و از نوادگان آخوند ملا ابوتراب زارچی (از علمای سابق یزد) در سال 1310هجري شمسي در محله علیا در شهر یزد به دنیا آمد.

 

وي از نوجوانی به تحصیل علوم دینی پرداخت و دروس سطح را نزد اساتیدی همچون حضرات آیات شهید محراب صدوقی، فرساد اردکانی، سید علیرضا مدرسی و کازرونی در یزد گذراند و از فیوضات اخلاقی آیت الله حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی (یزدی) بهره مند شد.

 

دروس سطح را در قم نزد اساتیدی چون حضرات آیات مشکینی، سلطانی، امام موسی صدر ادامه داد و خارج فقه و اصول را از حضرات آیات عظام بروجردی، امام خمینی، محقق داماد و حاج شیخ مرتضی حائری آموخت و از فیوضات معنوی حضرات آیات حاج آقا حسین قمی، حاج آقا رضا بهاءالدینی و فکور یزدی بهره مند شد.

 

وي با دعوت آیت الله شهید صدوقی به یزد بازگشت و چند سال امامت جمعه شهرستان بهاباد یزد را بر عهده داشت.

 

آیت الله ابوترابی سرانجام به دعوت معلم اخلاق،‌ آیت الله سید روح الله خاتمی به یزد آمد و علاوه بر تدریس فقه، تفسیر و اخلاق، مدیریت حوزه علمیه یزد را بر عهده گرفت.

 

از مشغله های اصلی ایشان پاسخ به سئوالات مذهبی و احکام دینی است و برنامه پاسخ به سئوالات مذهبی ایشان در رادیو یزد از پیشینه ای 28 ساله برخوردار است.

 

آخرین تصاویر گرفته شده از آیت الله ابوترابی در بستر بیماری
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.