شناسه : 12310561
یادداشت / حجت الاسلام شیخ زاده

رجب ماه بزرگ خدا


حلول ماه رجب المرجب ماه بزرگ خدا و شروع فصل نیایش ، انابه و توبه به درگاه ربوبیت توفیقی است که خداوند دوباره به ما عنایت فرموده است .

طنین خاتم؛حجه الاسلام والمسلمین علی شیخ زاده به مناسبت فرا رسیدن ماه رجب المرجب در یادداشتی آورده است :

شکر این نعمت بهره مندی از فرصت استغفار ، طلب آمرزش و رحمت واسعه حضرت حق می باشد . رحمتی که ما را شانیت حضور در محضر خداوند و استفاده از نعمتهای بی شائبه او را در بهشت برایمان ارزانی می گرداند .

ماه بزرگ رجب دالان و دهلیزی است که حرکت عبادی و معنوی ما را به تالار ماه مبارک رمضان هدایت می کند. توجه و خود سازی در این ماه و ماه شعبان باعث می گردد وقتی انسان وارد تالار رمضان شد ، مثل انسان های گیجی که توانایی هیچ بهره برداری را ندارند نباشد .

رجب نام نهری است در بهشت که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین تر است و رجب را اصب می گویند زیرا که رحمت خداوند در این ماه بر امت اسلامی بسیار ریخته می شود .

وجود نازنین امام صادق ( ع ) در مورد فردی که از روزه ماه رجب غافل شده بود فرمودند : آنقدر ثواب از تو فوت شده است که قدر آن را بغیر از خدا کسی نمی داند . به درستی که این ماهی است که خداوند آن را بر ماه های دیگر فضیلت داده و حرمت آن را عظیم نموده و برای گرامی داشتن آن را بر خود واجب گردانید.

اهم اعمال این ماه

1 . احیاء شب اول ماه که مورد سفارش حضرت امیرالمومنین ( ع ) است .

2 . بسیار بگویید استغفرالله و اسئله التوبه

3 . در ماه هزار مرتبه لا اله الا الله

4 . صد مرتبه سوره قل هو الله را در روز جمعه بخواند

5 . روزه سه زوط پنجشنبه ، جمعه و شنبه

6 . روزه روز اول ، وسط و آخر این ماه

7 . زیارت سید الشهدا ( ع


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.