شناسه : 5738315
امام جمعه هرات:


امام جمعه هرات در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت:دلگرمی مردم به نظام جمهوری اسلامی به اتحاد و همدلی میان مسئولین وابسته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طنین خاتم حجت الاسلام محمد رضایی امام جمعه هرات با اشاره به حماسه 9 دی گفت:دشمن همیشه به فکر ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بوده وهست و مانباید غافل باشیم.

وی افزود:دشمن در سال 88 در فکر لطمه زدن به نظام،انقلاب و در راس آنها رهبری بود ولی همه دیدیم و شاهد بودیم که خیل عظیم مردم چگونه در دفاع از اعتقادات مذهبی خود، ولایت فقیه و ساحت مقدس حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) حماسه بزرگ 9دی را خلق کرد.

حجت الاسلام رضایی خاطرنشان کرد:مردم در 9دی حمایت خود را ازامام معصومشان امام حسین(ع) و رهبرشان امام خامنه ای نشان دادند و به دشمن فهماندند که به اهدافشان پایبند هستند و یک قدم از آرمان های انقلاب عقب نشینی نمی کنند.

وی پاسداشت روز9 دی را از ضروریات برشمرد و افزود : در 9دی دنیا حساب کار خود را کرد و مردم در این روز انقلاب را برای همیشه بیمه کردند.

حجت الاسلام رضایی همچنین با اشاره به اهمیت وحدت میان مسئولان گفت: مسئولین اتحاد، وحدت ویگانگی را درمیان خود حفظ کنند،به جان هم نیفتند و مسائل جزئی،شخصی وسیاسی را به بلوا نکشانند.

خطیب جمعه هرات افزود: دلگرمی مردم به نظام جمهوری اسلامی به اتحاد و همدلی میان مسئولین وابسته است .

حجت الاسلام رضایی حضور آگاهانه،با بصیرت در انتخابات آینده و حرکت درمسیر مطالبات رهبری و دلسوزان نظام را از مهمترین مسائل پیش روی نظام جمهوری اسلامی بیان کرد و گفت:باید از هم اکنون نقشه ی شوم دشمن در مورد تقلب در انتخابات آینده را نقش برآب کنیم و بدانیم رای ما حفظ نظام است.

وی همچنین بااشاره به موج بیداری اسلامی این حرکت ها را الگو گرفته از انقلاب اسلامی ایران خواند و افزود:مسئله سوریه با دیگر بلاد اسلامی فرق دارد باید حرکتی جدی تر درحمایت از دولت و ملت سوریه برداشته شود زیرا سوریه پایگاه دختر حضرت علی بن ابی طالب حضرت زینب کبری(س) می باشد.

حجت الاسلام رضایی اخلاص را دربیزاری جستن از غیر خدا بیان کردو گفت:توحید افعالی یعنی در کارهایی که انجام می دهیم هدفمان فقط رضایت پروردگار باشد.

وی گفت:با اخلاص، بصیرت حاصل می شود و انسان دارای بصیرت به فرموده امام علی (ع) دیدگانش روشن می شود.

حجت الاسلام رضایی سعادتمندی،قبولی اعمال،یقین به خدا و آخرت، کسب علم و تخفیف در آرزو های دور و دراز را از برکات اخلاص بیان کرد.

خطیب جمعه هرات گفت: اسلام دینی اجتماعی است و مهمترین چیزی که بعد از توحید به آن اشاره شده وحدت،باهم بودن و دوری از تفرقه است.

وی خاطر نشان کرد:اسلام به اتحاد دعوت می کند و از این رو ما باید با تمام موحدین عالم اتحاد داشته باشیم.

حجت الاسلام رضایی همچنین با اشاره به اهانت هایی که به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) شده است، برگزاری مراسمات پرشورتر از همیشه را در آخر ماه صفر و ایام رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام خواستار شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.