شناسه : 13340925

دستگیری اعضای داعش که قصد عملیات تروریستی در کربلا را داشتند


نیروهای امنیتی عراق 9 تروریست عضو داعش از جمله چند چهره خطرناک را که قصد ورود به شهر کربلا و انجام عملیات تروریستی در مراسم نیمه‌ شعبان را داشتند، شناسایی و دستگیر کردند.

به گزارش طنین خاتم، نیروهای امنیتی عراق 9 تروریست عضو داعش از جمله چند چهره خطرناک را که قصد ورود به شهر کربلا و انجام عملیات تروریستی در مراسم نیمه‌ شعبان را داشتند، شناسایی و دستگیر کردند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، منابع امنیتی عراق اعلام کردند: در میان این 9 داعشی که در عملیات نیروهای امنیتی در اطراف استان الانبار و کربلا بازداشت شدند، عامل اعدام مصطفی العذاری، سرباز ارتش عراق در فلوجه نیز حضور دارد.

 

منابع مذکور اعلام کردند: این 9 عضو داعش از ساکنان شهر فلوجه بودند و از رهبر داعش برای اجرای عملیات تروریستی دستور می‌گرفتند.

 

این منابع افزودند: در تحقیقات اولیه مشخص شد تروریست‌های دستگیر شده قصد داشتند با عبور از کربلا خود را به بغداد برسانند اما برخی دیگر اعلام کرده‌اند که هدف آنها ورود به کربلا و بر هم زدن امنیت این استان در اعیاد شعبانیه و انجام عملیات تروریستی با هدف کشتار زائران شیعه بوده است.

 

یکی از تروریست‌های بازداشت شده در سخنان خود به این موضوع که اعدام مصطفی العذاری توسط سه تن از همدستانش صورت گرفته، اشاره کرد و به این ترتیب آنها مجبور به اعتراف شدند.

 

عقیل المسعودی، رئیس کمیته امنیتی شورای استانداری کربلا نیز تاکید کرد که سه عامل اعدام این سرباز دستگیر شده‌اند و یکی از آنها راننده اتومبیلی است که العذاری را به خاطر جراحت در درگیری‌ها به خارج از میدان‌های نبرد منتقل می‌کرد.

 

 

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.