شناسه : 12015960
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور:

در مذاکرات سوئیس نرمش قهرمانانه مدنظر رهبری تا اندازه ای رعایت شد/تیم مذاکره کننده مراقب «عزت» کشور باشند


نماینده مردم شهرستان‌های بهاباد، بافق، خاتم، ابرکوه و مهریز در مجلس شورای اسلامی‌ با اشاره به تناقضات موجود بین مطرح شدن برداشته شدن کامل تحریم‌ها از سوی تیم ایرانی و برداشته شدن تدریجی تحریم‌ها از سوی غربی‌ها تصریح کرد: این ابهام جدی در مذاکرات، مشکل ساز است و مطرح شدن زمان در برداشته شدن تحریم‌ها آینده ما را تضمین نخواهد کرد.

به گزارش طنین خاتم، حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به مذاکرات هسته ای در لوزان و بیانیه صادر شده، قبول صلح آمیز بودن فناوری هسته‌ای ایران را از نقاط مثبت این بیانیه عنوان کرد و گفت: در این مذاکرات تا اندازه ای آنچه که  مورد نظر رهبری بود و از آن به عنوان نرمش قهرمانانه یاد کردند، رعایت شده است.

 

وی با بیان اینکه در این بیانیه تنزلاتی در زمینه فناوری هسته ای ایران ایجاد شده است، تصریح کرد: فناوری هسته ای از خطوط قرمز ماست و بهتر بود چنین محدویت‌هایی ایجاد نمی‌شد.

 

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به بازدیدهای سرزده آژانس بین المللی انرژی اتمی از تأسیسات هسته‌ای ایران که در این بیانیه مورد ادعای امریکاست،  یادآور شد: این بازدیدها فضای امنیتی هسته‌ای کشور را مورد دستخوش برخی مسائل قرار می‌دهد و به عزت ما خدشه وارد می‌کند.

 


حجت الاسلام زارع زاده با اشاره به بهانه‌های طرف مقابل از جمله سخنان اوباما در به رسمیت شناختن اسرائیل در امضای توافقنامه تأکید کرد: باید همانگونه که ما به تعهدات خود در این مذاکرات پایبندیم، غربی‌ها نیز تحریم‌ها را به صورت یکجا بردارند و به تعهداتشان پایبند باشند و به دنبال وقت کشی و بهانه‎ نباشند.


نماینده مردم شهرستان‌های بهاباد، بافق، خاتم، ابرکوه و مهریز در مجلس شورای اسلامی‌ با اشاره به تناقضات موجود بین مطرح شدن برداشته شدن کامل تحریم‌ها از سوی تیم ایرانی و برداشته شدن تدریجی تحریم‌ها از سوی غربی‌ها تصریح کرد: این ابهام جدی در مذاکرات، مشکل ساز است و مطرح شدن زمان در برداشته شدن تحریم‌ها  آینده ما را تضمین نخواهد کرد.


وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر مبنای قانون اساسی سیاست‌های کلان کشور را تعیین می‌کنند، ادامه داد: فصل الخطاب در این قضایا نظر مقام معظم رهبری است و آنچه که ایشان در این رابطه بیان کنند مورد تایید جامعه است و همه به آن تمکین خواهند کرد.

 

انتهای پیام/د
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.