شناسه : 10299779
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور:

دارالعباده هرگز «شام» نخواهد شد


شهدای گمنام به قدر کافی مظلوم هستند. دفن کردن در یک مخروبه مخفی ظلم مضاعف در حق این شهدا است، مگر اینها اسرای کربلایند؟ مگر دارالعباده شام است؟ چه فرهنگی بالاتر از شهادت؟ این خشت وگل چه ارجحیتی نسبت به مقام شهادت دارد؟

به گزارش طنین خاتم، حجت الاسلام و المسلمین دخیل عباس زارع زاده، در حاشیه مراسم تدفین شهدای گمنام در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا با اشاره به حوادث چند روز اخیر استان، گفت: من دوگانگی به وجود آمده در بین مسئولان و موضع گیری در برابر عظمت شهدای عظیم الشان، مخصوصا شهدای گمنام را یک موضوع عجیب می دانم.

 

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور، با تشریح مقام شامخ شهدا، اعلام کرد: شهید هدف و منشش احیای انسانیت است. شهدای گمنامی که حتی از نام خود هم گذشتند هیچ علقه ای غیر از خدا نداشتند.

 

زارع زاده، تاکید کرد: موضع گرفتن در برابر چنین مقامی در شان استان نیست. مخصوصا زمانی که بهانه این مواضع حفظ میراث فرهنگی باشد. چه میراثی بالاتر از شهدا؟ چه فرهنگی بالاتر از شهادت؟ این خشت وگل چه ارجحیتی نسبت به مقام شهادت دارد؟وی افزود: شهدای گمنام  به قدر کافی مظلوم هستند. دفن کردن در یک مخروبه مخفی ظلم مضاعف در حق این شهدا است، مگر اینها اسرای کربلایند؟ مگر دارالعباده شام است؟ جانباخته هایی که پدر و مادر و نام و عنوان را رها کردند و برای عزت و شرف ما برای مملکت ما و همه داشته های ما مجاهدت کردند بیایند در دارالمومنین یزد در خرابه دفن شوند؟

 

زارع زاده، تصریح کرد: اگر این خون دادگان در مسیر حسین نبودند، خشت و گلی که سنگش را به سینه میزنید پشیزی ارزش نداشت.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: متاسفم برای کج فهمانی که  هنوز 20 سال بیشتر نگذشته آرمان های شهدا را زیر سوال می برند. امیدوارم که دیگر چنین تصمیمات عجیبی اتخاذ نشود و آبروی استان زیر سوال نرود.
انتهای پیام/ ع ب
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.