شناسه : 14561815
نمایندگان مجلس مطرح کردند:

خون آقا زاده ها از مردم رنگین تر نیست/ قوه قضاییه پاسخگوی تاخیر حکم م . ه باشد


نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اجرایی نشدن حکم مهدی هاشمی خواستار برخود قاطع دستگاه قضاییه و رعایت عدالت در بین همه افراد جامعه شدند.

به گزارش طنین خاتم،سید مهدی موسوی نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اجرایی نشدن حکم محکومیت مهدی هاشمی گفت: متاسفانه مهدی هاشمی از نفوذ و قدرت هاشمی رفسنجانی درعدم اجرای حکم استفاده می کند.

 

 

وی در ادامه افزود: هاشمی رفسنجانی در دادگاه درخواست اجرای حکم را به بعد از ماه مبارک رمضان موکول کرد ، که با موافقت هم روبرو شد ولی هاشمی رفسنجانی به قانون توجه نمی کند.

 

 

موسوی نژاد با بیان اینکه کسانی که کمترین جرم را دارند مجازات آن ها فوری اجرایی می شود، گفت: مسئولین و آقازاده ها از مردم عادی که خونشان رنگین تر نیست و همه ما در برابر قانون برابر هستیم.

 

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:دستگاه قضا بی توجه به افراد بی نفوذ حکم را اجرای می کند وتوجه به این رفتارها که حکم افراد با نفوذ را به تاخیر می اندازد باعث تخریب جامعه اسلامی و قانون می شود.

 

وی تصریح کرد: قطعا همه افراد در برابر قانون تمکین و مساوی هستند.

 

 

در دستگاه قضا فرقی بین غنی و فقیر نیست

 

 

محمد اسماعیل سعیدی نماینده استان آذربایجان شرقی در خصوص تاخیر در اجرای حکم مهدی هاشمی گفت:در دستگاه نظام قضا فرقی بین غنی و فقیر وجود ندارد و من معتقدم در این خصوص قانون باید اعمال شود .

 

 

نماینده استان آذربایجان شرقی تصریح کرد:دستگاه قضا نباید مناقشات داشته باشد و توجه به اینکه ما این همه خون شهید ریخته شده است و با این وجود ما نباید خون شهیدان خود را پایمال کنیم.

 

 

سعیدی خاطر نشان کرد : دستگاه قوه قضایی پایه اجرایی عدالت برای دولت است و در عمل هم باید در اجرای عدالت کوشا باشد.

 

 

قوه قضاییه پاسخگوی تاخیر اجرای حکم م . ه باشد

 

 

محمد علی اسفنانی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تاخیر در عدم اجرای حکم مهدی هاشمی گفت : قوی قضاییه باید پاسخگویی این مسئله باشد.

 

وی تاکید کرد : در بحث کیفری و محکومیت هیچ تاخیری موجه نیست و در صورتی این است که تجدید نظر خواهی صورت گرفته باشد ولی در این موضوع چنین اتفاقی صورت نگرفته است.

 

اسفنای خاطر نشان کرد: برای اجرای عدالت هیچ توجیه منطقی وجود ندارد و قوی قضاییه باید پیگیر این مسئله باشد.

 

اجرایی شدن حکم قوه قضاییه جدی گرفته شود

 

موسی غضنفر آبادی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم اجرایی شدن حکم مهدی هاشمی گفت: در صورت قطعی شدن این محکومیت باید در اجرای آن توجه داشته باشند.

 

وی افزود: در صورتی که حکم امده است و فرد حکم را عمل نکرده از طریق جلب آن باید اقدام کرد .

 

انتهای پیام/

 

منبع: دانا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.