شناسه : 14455529
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی یزد؛

خسارت 118 میلیارد تومانی حوادث طبیعی به بخش‏‏ کشاورزی شهرستان خاتم


معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی یزد گفت: از اول سال زراعی جاری تا پایان تیرماه امسال حوادث طبیعی 118 میلیارد تومان خسارت به بخش‏‏های مختلف کشاورزی شهرستان خاتم وارد کرد.

به گزارش طنین خاتم،معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی یزد گفت: از اول سال زراعی جاری تا پایان تیرماه امسال حوادث طبیعی 278 میلیارد تومان خسارت به بخش‏‏های مختلف کشاورزی این استان وارد کرد.

سید حسن مکی اظهار داشت : از این میزان 263 میلیارد تومان آن مربوط به سرمازدگی ، 13.5 میلیارد تومان طوفان ،730 میلیون تومان سیل و مابقی اتش سوزی بود.

وی با بیان اینکه 95 درصد خسارت وارده مربوط به سرمازدگی باغات بوده است اظهار کرد: 4.5 درصد هم به بخش زارعت و مابقی دام و طیور بود.

مکی اضافه کرد: بیشترین خسارت وارده در بخش کشاورزی مربوط به شهرستان خاتم است که میزان آن 118میلیارد تومان برآورد شده است.

وی افزود:همچنین به بخش کشاورزی شهرستانهای تفت، مهریز و ابرکوه هم خسارات زیادی وارد شده است.

در سال زراعی گذشته یک میلیون و 227 هزار و 778 تن انواع محصولات کشاورزی برداشت شد که بیش از 1.2 درصد کل تولید کشور را شامل می شود.

بخش کشاورزی استان یزد 97 هزار بهره بردار دارد.

استان یزد در تولید محصولات گلخانه ای، بلدرچین، روناس و گوشت مرغ رتبه اول کشور، در تولید پسته و زعفران رتبه سوم، انار رتبه چهارم و بادام مقام پنجم کشور را در اختیار خود دارد.

 

 

منبع: ایرنا


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.