شناسه : 13206934

خانم‌‌مجری چادری و حیایی که رنگ می‌بازد!


اگر کارگردان از شما بخواهد برای ایفای نقش یک زن بی‌حجاب، بدون روسری بازی کنید، چه؟! در جایی گفته‌ بودید همسر سابقتان( فرزاد حسنی) آن‌گونه نبود که شما تصور می‌کردید! آیا به او هم حق می‌دهید با دیدن موهای آشکارشده‌تان در برابر نامحرم، ادعا کند که این خانم هم آن‌گونه نبود که من قبلا تصور می‌کردم؟!

به گزارش طنین خاتم، سایت خبری تحلیلی «طنین ایران» در یادداشتی نوشت: صداوسیما را بحقّ، دانشگاه عمومی نامیده‌اند؛ دانشگاهی که در تک‌تک خانه‌ها شعبه‌ دارد و دانشجویانی مشغول فراگیری هستند؛ دانشجویانی که حتی اگر خودشان هم مایل نباشند، به طور معمول و ناخواسته از برنامه‌های آن بی‌تاثیر نمی‌مانند.

 

 صدا وسیما به واسطه فراگیری مخاطبان و گسترده بودن آن در همه منازل، می‌تواند نقشی استثنائی در اعتلای فرهنگ جامعه و تقویت اعتقاد‌ات نسل جوان ایفا کند، اما متاسفانه نوع رویکرد این رسانه ملی به‌گونه‌ای است که در موارد معتنابهی مستقیم یا غیرمستقیم اسباب نقض غرض می‌شود. در این راستا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی از دیگر نهادهای فرهنگی‌ و هنری نیز قصه‌ای مشابه دارند.

 

جای تاسف است در حالی‌که برای استخدام و همکاری در شغل‌های عادی و غیرحساس، شرایط نسبتا پیچیده‌ای در نظر گرفته می‌شود، صداوسیما و نهادهای مشابه برای انتخاب و به‌کارگیری مجری و بازیگر و ... قوانین کاربردی قابل‌اتکا و بازدارنده‌ای ندارند یا دارند و درست اجرا نمی‌شود.

 

از همین روست که کسانی با استفاده از امکانات بیت‌المال و تبلیغات‌ بی‌اساس، بدون برخورداری از شأنیت‌ لازم خواسته یا ناخواسته به الگویی برای دیگران به‌ویژه نسل جوان تبدیل می‌شوند و با رفتارهای ناصواب و گاه نابخردانه و نامشرو‌ع خود، تیشه به ریشه باورهای جامعه می‌زنند و برخی افراد ژرف‌ننْگر را دچار تزلزل می‌کنند.

 

راه‌ دوری نرویم. خانم آزاده‌ نامداری را خیلی‌ها می‌شناسند. دختری چادری که از چند سال پیش در سیمای ملی بروبیایی پیدا کرد و آنتن‌های خوبی را در اختیار گرفت.

وی که به عنوان مجری چادری و پایبند به اعتقادات دینی و حجاب برتر شناخته می‌شد، رفتارهایی از خود بروز داد که تناسبی با یک بانوی محجبه و لوازم معنوی حجاب برتر نداشت.

 

در آخرین مورد، عکسی از وی با زیرپاگذاشتن حجاب و با وضعیت شرم‌آور و موهای بیرون زده از زیر شال خود، منشر شده است و جالب این‌که وی با اشاره به این عکس سخیف خود، آن را مرتبط با ایفای نقش در فیلم دانسته، نوشته است:

«این یه درد دله، باهمه کسایی که دوسشون دارم، من آزاده نامداری ام. چادریم، به خاطر اعتقادم، به خاطر قلبم..این عکس من نیستم، کتیه(!) تو فیلم جناب شهبازی، می‌خوام درکم کنید... قضاوتم نکنید، من آزاده نامداری سابقم با همون اعتقادات(!) لطفا درک کنید این یه نقشه(!) من نیستم. قضاوتم نکنید، همراهم باشید و بهم انرژی بدین...»!!

 

این خانم‌مجری سابق که بدون برخورداری از شأنیت کافی و تنها به واسطه آنتن تلویزیون «چهره» شده است، در حالی به توجیه کودکانه اقدام خود پرداخته است که نقش‌بازی کردن در فیلم هرگز نمی‌تواند حکم شرعی را تغییر دهد.

کدام مرجع تقلیدی به شما اجازه داده است که به بهانه بازیگری، موی سرتان را در معرض دید نامحرمان قرار دهید؟!

به راستی این چه اعتقادی است که با حضور در فیلم، به راحتی زیر پا گذاشته می‌شود؟!

مگر انسان مسلمان اجازه دارد به بهانه ایفای نقش در یک فیلم، اعتقاد و حجاب خود را زیر پا بگذارد و موی سرش را در معرض دید نامحرم بگذارد؟!

حد پایان این انعطاف تا کجاست؟

اگر کارگردان از شما بخواهد برای ایفای نقش یک زن بی‌حجاب، بدون روسری بازی کنید، چه؟!

 

در جایی گفته‌ بودید همسر سابقتان( فرزاد حسنی) آن‌گونه نبود که شما تصور می‌کردید! آیا به او هم حق می‌دهید با دیدن موهای آشکارشده‌تان در برابر نامحرم، ادعا کند این خانم هم آن‌گونه نبود که من قبلا تصور می‌کردم؟!

 

آيا این رفتارهای شما موهم فقدان تعادل شخصیتی نیست؟! به راستی قضاوتتان درباره گلشیفته فراهانی و نقش‌های غیراخلاقی که اخیرا در بعضی فیلم‌ها بازی کرده است، چیست؟!  آيا او هم می‌تواند به تقلید از شما ادعا کند آن‌که نقش زن ... را بازی می‌کرده، در واقع زنی افغانی بوده نه گلشیفته؟!!

 

خانم نامداری! بسیار متاسفیم برای شما و معدود انسان‌های سطحی‌نگری که امثال شما را الگوی خویش پندا‌شته‌اند. امیدواریم هرچه زودتر متوجه اقدام فوق‌العاده شرم‌آور خود بشوید و بدانید که ایفای نقش زن بدحجاب و آشکارکردن موها، گام اول در جاده لغزنده انحراف و تباهی است. برای آينده‌ات بسیار نگرانیم. قبل از این که بیش‌ از این دیر شود، از این روزهای امثال گلشیفته فراهانی عبرت بگیر.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.