شناسه : 11020896
معاون برنامه ریزی استان یزد در نشست اداری شهرستان خاتم مطرح کرد ؛

خاتم می تواند به یکی از شهرستان های معدن خیز استان تبدیل شود


معاون برنامه ریزی استاندار یزد گفت: شهرستان خاتم می تواند با توجه به پتانسیلهایی که دارد یکی از شهرستانهای معدن خیز باشد.

به گزارش طنین خاتم محمد رضا بابایی معاون برنامه ریزی استاندار یزد در نشست شورای اداری در شهرستان خاتم ضمن تشکر و قدردانی از زحمات فراوان فرماندار شهرستان اظهار داشت: ما بدلیل نقش پررنگ فرماندار امیدواری پیدا کردیم تا این شهرستان در زمینه های مختلف به شکوفایی برسد.

 محمد رضا بابایی اظهار داشت : شهرستان خاتم یک شهرستان مستعد در کشاورزی است که طلای سبز را تولید می کند و در مجموعه مملکتی یک شهرستان مستعد و نافعی است. 

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون تمام شهرستانها سند توسعه شهرستانی دارند سند آمایش ملی هم آماده شده است ، سند آمایش استان هم در حال آماده شدن است که بر اساس آن فرمانداران می دانند که شهرستان دارای چه پتانسیلهایی می باشد.

معاون برنامه ریزی استاندار یزد کشاورزی را برای مردم شهرستان خاتم سودمند دانست و اظهار داشت: باید صنایع نیز به خاتم اختصاص داده شود.  

بابایی گفت: هم اکنون در زمینه صنعت برای شهرستان خاتم  یک کارخانه کاشی  بودجه نهایی اش تأمین شده ، یک کارخانه  پتروشیمی هم که عملیات اجرایی آن آغاز شده و سه کارخانه فولاد که مجوزشان داده شده است.

این مقام مسئول گفت : در کل گام های خوبی در شهرستان برداشته شده است و امیدواریم تا علاوه بر کشاورزی ، صنعت نیز در این شهرستان پیشرفت داشته باشد.

وی همچنین  نرخ بیکاری در استان را 7/6 عنوان کرد که دومین استان در کشور می باشد .

معاون عمرانی استانداری یزد  افزود: امیدواریم شهرستان خاتم روزهای خوبی را برایش شاهد باشیم و خلاء های آن را  بتوانیم پر کنیم.

گفتنی است در ابتدای این نشست محمد زاده رحمانی فرماندار شهرستان خاتم ،  این شهرستان را از لحاظ نرخ بیکاری در استان بالاترین اعلام کرد و افزود: شهرستان خاتم دارای بالاترین نرخ بیکاری است و کسانی که شاغل هستند بر اساس تخصص خودشان نمی باشد.

وی ضمن افزایش  چشم گیر فارغ التحصیلان در شهرستان خاتم اظهار داشت: باید ظرفیتهای شغلی را برای فارغ التحصیلان ایجاد کنیم.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.