شناسه : 13205927
معاون گردشگری میراث فرهنگی استان یزد ؛

خاتم در حوزه گردشگری یک حلقه گمشده است


معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: خاتم در حوزه گردشگری یک حلقه گمشده ای است که جاذبه های گردشگری آن با استان یزد پیوند داده نشده است.

به گزارش طنین خاتم،معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد در نشستی با حضور فرماندار خاتم، معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی یزد و جمعی از روسای ادارات شهرستان گفت: باید به شهرستان خاتم از نگاه گردشگری توجه ویژه و اساسی شود.
 
مصطفی فاطمی اظهار داشت : خاتم در حوزه گردشگری یک حلقه گمشده ای است که جاذبه های گردشگری آن با استان یزد پیوند داده نشده است.
وی خاطر نشان کرد : مهمترین جاذبه ها، جاذبه های فرهنگی و تاریخی است و شهرستان خاتم نیز با پیشینه و قدمتی که دارد از این جاذبه ها برخوردار می باشد.
فاطمی در ادامه گفت : قلعه های شهرستان خاتم قلعه های بسیار قابل توجه ای است و ما در استان و حتی در کشور نیز شهرستانی با این همه قلعه تاریخی نداریم که به استان یک بهای متفاوت را می دهد تا با دید گردشگری به این شهرستان نگاه کنیم.
 
 معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به وجود جنگل های طبیعی باغ شادی و باغ معدن در شهرستان خاتم اظهار داشت : این شهرستان بدلیل وجود جنگل های طبیعی یک طبیعت متفاوت را با استان دارد و همچنین قرارگیری آن در میان استانهای اصفهان، فارس، یزد و کرمان این شهرستان را ازنظر گردشگری مهم نشان داده و این پتانسیل موجب می شود تا گردشگران به این شهرستان جذب شوند.
وی خاطر نشان کرد :  مهمترین نکته بحث اقامتی است که موجب مشکلاتی در این زمینه گردیده و پیشنهاد شده است تا قلعه ملکی هرات به یکی از قطبهای رفاهی، تفریحی و گردشگری در این شهرستان تبدیل شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.