شناسه : 11695686
جمعی از نمایندگان مجلس عنوان کردند

حکم آقازاده معروف؛ عیدی قوه قضائیه به ملت/حمایت قاطع مجلس از دستگاه قضا


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: قوه قضائیه برای برخود با متخلفان هیچ خط قرمزی در نظر نگیرد و نمایندگان مجلس از این قوه حمایت خواهند کرد.

به گزارش طنین خاتم به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا پس از صدور رای دستگاه قضا در خصوص پرونده "م. ه" ، در این میان نمایندگان مجلس اقدام به تقدیر از عملکرد قوه قضائیه در رابطه با اجرای عدالت در مبارزه با پرونده های بزرگ مفاسد اقتصادی کردند و مجددا حمایت مجلس شورای اسلامی از قوه قضائیه را در راستای رسیدگی به جرائم اقتصادی اعلام کردند.

 

قوه قضائیه در برخورد با دانه درشتها خط قرمزی در نظر نگیرد/ همه در برابر قانون یکسان هستند

  محمد حسن آصفری، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با  دیارآفتاب با اشاره به صدور حکم پرونده مهدی هاشمی گفت: قوه قضائیه باید بدون هیچ گونه توجه به فشار های که علیه یک متهم وارد می شود  احکام قانونی را صادر کند.

وی با بیان اینکه مطمئنا برخورد قوه قضائیه با دانه درشت ها اعتماد مردم به نظام را بیشتر می کند، ادامه داد:قوه قضائیه برای برخود با متخلفان هیچ خط قرمزی در نظر نگیرد و نمایندگان مجلس از این قوه حمایت خواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه در هر جایگاه و مسئولیت در مقابل قانون یکسان هستند و کسی نباید به خود اجازه دهد خلاف قانون عمل کند .

 

حکم مهدی هاشمی بازدارنده نیست/ احکام قاطع قوه قضائیه باید برای همه مفسدان اقتصادی درس عبرت باشد

عصر هامون نوشت،علما و سران طوایف اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون در خصوص حکم پرونده مهدی هاشمی عنوان کردند حکم مهدی هاشمی نمی تواند بازدارنده برای مفسدان امنیتی و رانت خواران کلان اقتصادی باشد و احکام قاطع قوه قضاییه باید برای همه مفسدان اقتصادی درس عبرت باشد که در ذیل گزیده ای از این سخنان را می خوانید:

باید مجازاتی تعیین شود که برای سایرین نیز عبرتی باشد


مولوی مصلح دین اطهریان امام جمعه مسجد فاطمه الزهرا سراوان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون در خصوص پرونده مهدی هاشمی اظهار داشت: حکم مهدی هاشمی نمی تواند بازدارنده مفسدان امنیتی و رانت خواران کلان اقتصادی باشد چرا که بعد 5 تا 15 سال فرد آزاد می شود و یا با پارتی بازی به شخص عفو می خورد و زودتر از موعد مقرر آزاد می شود و دوباره مرتکب جرم می شود لذا باید مجازاتی تعیین شود که نه تنها درسی به آنها بلکه برای سایرین نیز عبرتی باشد.
وی ادامه داد: اجرای حکم از سوی قوه قضاییه برای افراد بدون در نظر گرفتن امتیاز آقازادگی و رانت خواری های این چنینی  باعث دلگرمی و اعتماد مردم به نظام می شود و به این شکل به سایر مفسدان امنیتی و اقتصادی پیام می دهد که هر کسی در هر مقام و سمتی باشد در برابر قانون یکسان است و به سزای اعمالش می رسد.
مولوی اطهریان بیان کرد: قوه قضاییه سایر مفسدان و رانت خوارانی را که سعی دارند با اعمال این چنینی اعتماد مردم را به نظام و دولت کم کنند هر چه سریعتر محاکه کند.قوه قضاییه با قاطعیت و عدالت با سایر مفسدان نیز برخورد کند

مولوی علی ایزد پناه امام جمعه دهان نیکشهر در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون با اشاره به صدور حکم مهدی هاشمی از سوی قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضائیه با محاکمه افرادی همچون مهدی هاشمی نشان داد که همه ملت در برابر قانون یکسان هستند و کسی بر دیگری امتیازی ندارد و کسی که مرتکب جرم شد باید برابر آن حکم مجازات صادر شود.
وی با بیان اینکه منتظر ادامه برخورد با مفسدان از سوی قوه قضائیه هستیم، افزود: قوه قضاییه با قاطعیت و عدالت با سایر مفسدان نیز برخورد کند تا درس عبرتی برای تمامی کسانی باشد که دست به چنین اقداماتی می زنند.

جمهوری اسلامی با هیچ کس تعارف ندارد و هر کسی که تخلف کند به سزای عمل خواهد رسید


مولوی زین الدین ریگی لادیز مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان در گفت و گو با عصر هامون ضمن تقدیر از قوه قضائیه در خصوص صدور حکم مهدی هاشمی گفت: صدورحکم برای افرادی که دست به چنین اقداماتی می زنند نشان دهنده اجرای عدالت در جامعه است است و قطعا با ادامه این روند شاهد کاهش مفاسد اقتصادی در کشور خواهیم بود.
وی ادامه داد: صدور این حکم نشان داد که جمهوری اسلامی با هیچ کس تعارف ندارد و هر کسی که تخلف کند به سزای عمل خواهد رسید.

همه در برابر قانون یکسان هستند


مولوی بهروز ریگی یکی از علمای اهل سنت زاهدان با اشاره به اجرای حکم مهدی هاشمی بیان کرد: اجرای این چنین حکم هایی از سوی قوه قضاییه جای تقدیر دارد چرا که اجرای این احکام بازدارنده سایر مفاسد اقتصادی است.
وی افزود: همه در هر جایگاه و مسئولیت در مقابل قانون یکسان هستند و کسی نباید به خود اجازه دهد خلاف قانون عمل کند.

با مفسدان اقتصادی باید با اشد مجازان برورد شود

احمد آریایی نژاد در گفت‌وگو با ملایری‌ها با اشاره به صدور حکم مهدی هاشمی اظهار کرد: صدور حکم مفسدان اقتصادی و مهدی هاشمی از دو جنبه منفی و مثبت قابل بررسی است.

وی افزود: عزم برخورد قاطع قوه قضاییه با مفاسد اقتصادی و مفاسد همراه آن و مستثنی نبودن هیچ کس حتی آقا زاده‌ها در برابر قانون از نکات مهم و مثبت این صدور حکم است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: این حکم نوید این را می‌دهد که قانون برای همه یکسان بوده و همه باید در برابر قانون گردن خم کنند و کسی خارج از محدوده قانون نمی‌تواند عمل کند.

وی گفت: یکی از نکات منفی این رای برخورد با ملاطفت بوده و باید با مفسدان اقتصادی و کسانی که آگاهانه و با غرض قانون را زیر پا می‌گذارند با اشد مجازات برخورد شود.

آریایی نژاد گفت: این اقدام قوه قضاییه شروعی برای برخورد با تمام مفسدان بوده و نوید حرکت به سمت سلامت اداری سالم و استثنا نبودن کسی از قانون را می‌دهد.

وی افزود: کسانی هم که با مفسدان اقتصادی همراهی کرده اند چه در خارج از کشور و چه در داخل کشور باید بدانند که از دست قانون نمی‌توانند فرار کنند و از طریق قوانین بین المللی با آنها نیز برخورد خواهد شد.

اجرای قانون آقازاده و غیر آقازاده ندارد و بریا کسی فرقی نمی کند

علی نعمت چهاردولی در گفت‌وگو با ملایری‌ها صدور حکم مهدی هاشمی را نشان دهنده عزم جدی برخورد با مفسدان دانست و اظهار کرد: مهمترین پیام این حکم این است که فساد، فساد است و فرقی نمی‌کند از طرف چه کسی انجام شده باشد و باید ح به حق دار برسد.

وی افزود: اجرای حق آقازاده و غیر آقازاده نمی‌شناسد و هر کس هر جرمی اجام داده و مشکلی به وجود آورده باشد وظیفه قوه قضاییه برخورد با مجرمان است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضاییه برای اجرای قانون نباید بین هیچ کسی تبعیض قائل باشد و هر که هر جرمی انجام داده باشد باید به جرم آن رسیدگی شود و فرقی نمی‌کند فرد خاطی فقیر، پولدار، دولتی، غیر دولتی آقازاده باشد.

وی گفت: قوه قضاییه در رسیدگی نباید از جرم کسی بگذرد و نباید تعلل کند و با رسیدگی به موقع اجازه سوء استفاده کسی در خارج و داخل را ندهد.

چهردولی افزود: کسانی که در خارج جو درست کرده اند به فکر منافع ما و نگران حقوق بشر نیستند بلکه قضد ضربه زدن به  نظام و نگران  جایگاه نظام اسلامی ایران هستند.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.